Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Van v.kinek infója, hogy novi új Astra F hátsó ajtó kilincsek mipénzbe kerülhetnek?Pusztán a kíváncsiság kedvéért.Mert gondoltam egy olyat, hogy esetelg v.mikor le kellene őket fújatni szépen színre, de ami benne van, tutira volt már kenve v.mi anyaggal v.mikor.Mondjuk nálam nem, de ugye ez nem jelent semmitsenem........... S, ilyenkor elég gáz a fényezés.Mondhatni, rövid életű.

Link to comment
Megosztás:

Van v.kinek infója, hogy novi új Astra F hátsó ajtó kilincsek mipénzbe kerülhetnek?Pusztán a kíváncsiság kedvéért.Mert gondoltam egy olyat, hogy esetelg v.mikor le kellene őket fújatni szépen színre, de ami benne van, tutira volt már kenve v.mi anyaggal v.mikor.Mondjuk nálam nem, de ugye ez nem jelent semmitsenem........... S, ilyenkor elég gáz a fényezés.Mondhatni, rövid életű.

Én megfújattam a feketéket annak idején, és azóta sincs semmi bajuk. Szerintem egy próbát megér, ha meg nem jön össze akkor buktál egy fújás árát.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Most voltam először igazán hosszútávon a gépemmel, a családi kirándulás alkalmával.A Mecsekben, Abaligeten voltunk, és végre volt alkalmam igazán tesztelni a gépet, "hegyi" körülmények között is.

Amikor mentünk, még meleg volt, ezért megpakolva, hegymenetben a ventillátor elég sűrűn bekapcsolt, viszont a lejtők alkalmával mindig visszahűlt normál hőmérsékletre.A motor csak megfelelő fordulatszámtartományban tette igazán a dolgát, tehát ez olyan 3000-3500rpm körül volt.Onnan még kellően tudott húzni , egy-egy előzéses erőteljes gázadás alkalmával, vagy motorfék üzemben.Tette mindezt 2.-3. fokozatban.Tehát eléggé sportosra kellett venni a figurát, hogy igazán dolgozzon a motor.Üresen, csomagok nélkül, az ültett futómű tette a dolgát, élvezkedtem is vele amikor csak lehetett, ezért most nem a fogyasztás dominált. :unsure: A fékeke is nagyon jók voltak, főleg az elsőkön lehetett érezni, hogy nagyon jók.Nem hiába kerültek fel a Brembo tárcsák, Ferodo betétekkel.Mindig lehetett rájuk számítani, 1X sem melegedtek el.Fogtak, ahogy kellett.Bár olybá tűnik a dolog, hogy v.melyik tárcsa egy kicsit üt, de csak enyhe fékezésnél.Erőteljes fékezésnél nem lehet észrevenni semmi különös dolgot.

Úgyhogy összeségében jó buli volt, és megint csak bejött az a dolog, amit mindig is hangoztatok, hogy egyenesen bárki képes gyorsan menni.De ugyanez kanyarban az igazi.Szerintem.

Amúgy a fogyi 7.6-ra jött ki, ami totál átlagnak felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este beszélgettem Ujjzol cartárssal és említettem neki,hogy ősszel tervezem a gép teljes alvázvédelmét!

Azt mondja,hogy neki egy öreg szaki azt mondta,amíg nem rozsdásodik és nem sérült az alváz festése nem szabad lefújni,esetleg javítani itt-ott.

Tud valaki erről bővebbet?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is!! :unsure:

Én olyasmit hallottam,hogy,képes bejutni a víz az alvázvédö alá,amit felkensz,és ott még jobban rohad,mert nem szellözik..

Én az enyémen cink spray-t használtam,ahol láttam az alvázon rozsda pöttyöt.Azóta is fajin. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is!! :unsure:

Én olyasmit hallottam,hogy,képes bejutni a víz az alvázvédö alá,amit felkensz,és ott még jobban rohad,mert nem szellözik..

Én az enyémen cink spray-t használtam,ahol láttam az alvázon rozsda pöttyöt.Azóta is fajin. :)

Én arra gondoltam,hogy szerzek passzíváló anyagot,azzal lekezelem és lefújom alvázvédő spray-vel!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Szívesen megnézem neked. De abból kiindulva, hogy a 14NZ gyengébb, szerintem rövidebb a váltója nem?

...Na ez nem villanytéma, tehát pü v váltó topik. Sztem. Mert még összevesznek rajtunk a modik.

Greg!

C14NZ "csak" 60 paci...és nem pörög nagyon 4000 fölött már nem gyorsul....ergo ezért hosszabb váltója van mivel alacsonyabb tartományban dolgozik...

C14SE meg egy pörgös kis moci ami rövid váltóval tudja leadni a kellő nyomatékot...alacsony fordulaton szinte alig van benne erő...hiába 82 paci.

Link to comment
Megosztás:

2 féle F13-as váltóval szerelték az 1.4-es astrákat. (WR és CR)

A C14SE motorhoz szerelték mindkettőt. C14NZ-hez csak az F13WR-t.

(pl a Kadetthez adtak F13CR-t is C14NZ motorral.)

Mindenesetre az áttételek, ha érdekel:

F13WR: 1:3.55, 2:1.96, 3:1.30, 4:0.89, 5:0.71

F13CR: 1:3.55, 2:2.14, 3:1.43, 4:1.12, 5:0.89

Link to comment
Megosztás:

Így már helyes, igaz szerelték F10WR és F10CR váltóval is, de ez a lényegen nem változtat mivel azok tényleg megegyeztek áttételben tehát F10WR = F13WR és F10CR = F13CR stb.

Nem ugyanaz az 5. fokozat sem csak az 1-es(3,55) és a hátramenet (3,31) egyezik meg.

Gondolom ezért más a váltóáttételezés:

Motor Forgatónyomaték (Nm) Ford/perc-nél

C14NZ 105 2800

C14SE 115 3400

Teljesítményre bontva:

Motor LE ford/perc-nél

C14NZ 60 5200

C14SE 82 5800

Ezért vagyok kiváncsi mi van a váltóra írva, mert vezettem egy C14SE Caravan-t ami már gyári állapotában érezhetően jobban ment mint az enyém...egyértelműen a váltó miatt.

FPepe!

Tényleg nagyon ritka de ennek ellenére Kiskunfélegyházán az enyémen kivül van még egy szürkemetál színű ferdehátú Astra ilyen ködlámpákkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.