Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Elméletileg van egy szenzor, ami a szekunderlevegő toronyra van kötve egy vékony csővel...

Az érzékeli a túlnyomást. Na azt kéne kimérni, milyen jelet ad ekkor, és szerintem egyszerű

megoldani hogy ne jelezzen hiányt az ECU.

Egyébként konkrét szerepe van annak a kütyünek, vagy csak annyi, hogy hozzájárul az ECOTEC dologhoz?

Link to comment
Megosztás:

skacok valahol már mintha lett volna szó róla, de nem találtam..

Szóval.. lehet utángyártott Km.-er óra spirál miatt az,hogy az óra felöl kis kattogás,illetve inkább cicergés jön? meg kicsit ugrál,remeg a mutató?!

Kilazulhatott a spirál a km óra bemeneténél vagy az óra a bűnös.Szét kellene kapnod..
Link to comment
Megosztás:

skacok valahol már mintha lett volna szó róla, de nem találtam..

Szóval.. lehet utángyártott Km.-er óra spirál miatt az,hogy az óra felöl kis kattogás,illetve inkább cicergés jön? meg kicsit ugrál,remeg a mutató?!

Nekem volt ilyen bajom, mert utangyartott volt benne mikor vettem az autot.

Megprobalhatod megmozgatni ujra felrakni stb de nekem ez kb par napig segitett...

Ki kell cserelni gyarira.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg azt játsza a kilométerórám mostanában, hogy elindulok hideg autóval, akkor amíg el nem érek kb. 40-es temptót, addig nem mutat semmit a kilométeróra (a BC sem, tehát spirál gond lehet), aztán hirtelen felugrik 40-re, és onnantól jó :huh:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a G-Astra gyári tetőcsomitartója jó-e az én F-Astrámra is?

Pár hét múlva kellene egy tetőcsomitartó, és G-Astrás emberkétől tudnék kölcsönkérni, csak nem tudom, jó-e nekem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt ilyen bajom, mert utangyartott volt benne mikor vettem az autot.

Megprobalhatod megmozgatni ujra felrakni stb de nekem ez kb par napig segitett...

Ki kell cserelni gyarira.

Szerencsére nem nekem van ez a gáz.. havernak.. kb. 10szer szedte ki rakta be.. már ott volt, hogy felgyújtja :)

elötte semmi baja se volt.. de elszakadt neki a spirál.. kicserélte utángyártottra.. nah az zajong..akárhogy is rakta be.. szóval mi is arra tippelünk, h az a gáz,h utángyártott. :huh:

úgylátszik van pár dolog amit, nem érdemes utángyártotba megvenni, bármennyire is úgy tünik, h oda tök mindegy...

nemsokára én is kicserélem az u.gy. motortartó bakjaim.. ha elhallgat a rezgés, akkor abból se érdemes...legalábbis azt a tipust...

BÁr most kicsit az foglalkoztat, hogy úgy néz ki, csöppet eszegeti az olajat.. mondjuk ez még csak egy hirtelen ránézés, de olybá tünt, hogy 1000kmer alatt elment 2deci.. az meg k.. sok lenne..

Szal lehet nem jól néztem.. vagy nem tom.. mert nincs olaj a vizben. a kipuff se nagyon füstöl(szemre) nemrég a kompresszio is egész jó volt..15,5 - 16 - 15.5 - 15 (igaz, házi mérés).. szal nem tom..

Valahogy ki lehet deriteni merre mehet el az olaj, ha tényleg igy eszi?

mondjuk kicsi folyás van a karternél is.. meg fenn a vezmü végénél is..(hall jeladó alatt)... de nem hinném hogy ott menne el ennyi olaj.. :lol:

Nah majd megfigyelem az olajat tutira..

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a G-Astra gyári tetőcsomitartója jó-e az én F-Astrámra is?

Pár hét múlva kellene egy tetőcsomitartó, és G-Astrás emberkétől tudnék kölcsönkérni, csak nem rudom, jó-e nekem? :huh:

A B Corsá -é bizti jó rá, a G-nek is hasonló a felfogatása.

Szerintem az is feltehető.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Utángyártott spirál okozhat ilyen gondot...

Fpepe!

Ha toldott spirál van, nézd meg nem-e csúszott szét kicsit. Ha nem, akkor az óránál kéne

igazgatni, és ha nem használ, a váltóból kellene kihúzni a hajtását, és szemügyre venni.

De még az is lehet, hogy a difin csúszik a ráragasztott bakelit fogaskerék, ami hajtja a spirált.

Laci4!

Szerintem ekkora olajfogyi nem túl nagy gáz, főleg ha csak időszakos. Egyébként meg

sok függ attól is, hogy éppen mennyire vízszintes terepen álltál az autóval, meg hogy éppen

milyen körülmények között ment az autó (ha előtte rövidebb távokat mész, felhigul az olaj

benzinnel és vízzel, majd ha kicsit meghajtod vagy hosszabb távot autózól, ezek kiégnek,

és hirtelen csökken az olajszint).

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Thx a választ.. igy legyen.. remélem tényleg nincs gáz.. csak fura volt. mondjuk ma hideg motoron néztem, úgy már kevesebb hiányzott kb. 1 deci.. ez lesz az etalon..meg próbálok majd mindig odaparkolni szintet nézi :huh:

És tény h álltalában városban használom rövid távokra 10-50 km-ek max, és most nemrég volt egy hosszabb kocsikázás.. (cca 300kmer)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gábor, mad meglesem a spirált, sztem az óránál lehet valami, mert kb. azóta csinálja, mióta legutóbb szétszedtem a műszerfalat.

Ma vettem felniket :huh: 7x15"-os, az a BMW-féle pókhálómintás, a BBS szokott ilyen lenni, de erre nincs ráírva. Olyan, mint Tápiószecső-é, már ha jól láttam a képein. Az ET-je 40, talán befér a sárvédők alá :lol: Már csak gumik kellenek rá :)

Így néznek ki: Felnik

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gábor, mad meglesem a spirált, sztem az óránál lehet valami, mert kb. azóta csinálja, mióta legutóbb szétszedtem a műszerfalat.

Ma vettem felniket :huh: 7x15"-os, az a BMW-féle pókhálómintás, a BBS szokott ilyen lenni, de erre nincs ráírva. Olyan, mint Tápiószecső-é, már ha jól láttam a képein. Az ET-je 40, talán befér a sárvédők alá :lol: Már csak gumik kellenek rá :)

Így néznek ki: Felnik

Hét nekem nagyon nem ilyen.

A nyári OZ Superleggera. A téli valóban bmw felni de az is máshogy néz ki és az csak 14-es.

ET40-el nem lesz gond. Nekem ET37-el ültetéssel szerencsére /éppenhogy/ elfér.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a grat-okat :)

Közben nyomoztam, ezek vagy Exip, vagy Aluett felnik, és hivatalosan WV-re valók (57mm furat).

Mackosajt: ezen nem veszünk össze :D

Sanyi: kíváncsi lennék a tiédre, az fog igazán brutálisan kinézni, ha elkészül :lol:

Közben még egy kérdés felmerült a hozzáértőkhöz: ezekhez a felnikhez jók a mostani kerékcsavarjaim, vagy speciális alufelnicsavar kell? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Vettem ma gumikat is a felnikre, úgyhogy nemsokára fel lehet rakni őket :huh: Bridgestone Turanza-t sikerült szerezni 195/50R15 méretben.

Jövőre 205/50-15-ben én is szívesen szereznék ilyesmit majd a kocsikám alá! :) Amikor voltam tesztrepülésen a H Astrával, ilyen gumák voltak alatta, és naggyon tetszettek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

skacok valahol már mintha lett volna szó róla, de nem találtam..

Szóval.. lehet utángyártott Km.-er óra spirál miatt az,hogy az óra felöl kis kattogás,illetve inkább cicergés jön? meg kicsit ugrál,remeg a mutató?!

Nekem gyári lett betéve és az is zörög, kb. 120 körül lehet jól hallani.

Fel kell tekerni a hangerőt a hifin.

......

Ma vettem felniket :huh: 7x15"-os, ....Az ET-je 40, talán befér a sárvédők alá :lol: .....

Befér simán.

Nálam a sedan alatt van ugyanilyen méret és 40-es ültetéssel is elfér.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Skacok: aki volt kapcsolatban klimával(kocsi) tud ajánlani megbízható, relative ocsó, de főként hozzáértő klimás szakit? nagy a meleg. meg amúgy is.. gondoltam megnézetem a klimát.. ki tudja.. hátha csak gáz nincs benne(bár amilyen a szerencsém tuti nem csak).. vagy vmi kisebb baja van csak..

Vagy esetleg olyat akihez tuti ne menjek! :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.