Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azt még érdemes megnézni, nem-e felülről folyik le a váltón, a kapcsolókulisszától, mert

az a tömítés előbb meg szokta adni magát. B)

Nekem onnan felülről folyik, nagyon macerás kicserélni? Neki merjek állni magam, vagy kell szerelő? De nekem nem piros, ami onnan folyik, rendes olajszíne van... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a váltótémáról jut eszembe, tavaly ment müszakira az autóm. Mondom a szakinak, hogy készítse fel, cserlje ki azt amit ki kell (telszkóp,fék, kézifék kötél) és ha már egyszer ott van akkor cseréljen nekem szilentet elöl hátúl, + cserélje ki a kulissza tömitést vagy mit mert folyik az olaj.De amin igazán berágtam az az, hogy visszahozza úgy a kocsit, hogy ezek közül gyakorlatilag semmit sem csinált meg, de legalább műszaki van az autón és örüljek neki.De had tegyem fel a kérdést HOGYAN KAPHATTA MEG AZ AUTÓ A MŰSZAKIT EGY KPM VIZSGÁN ÚGY ,HOGY LÓG A HÁTSÓ FUTÓMŰ ÉS NEM ÉRZEM BIZTONSÁGBAN MAGAM AZ AUTÓBAN. Ugyanolyan szar az egész mint volt. Ja és amin tényleg k****ra berágtam az az, hogy összetörték a kocsi hátulját is. bár lejavíttaták de akkor is.

Ebből megint csak a tanulság az, hogy jó magyar szokás szerint csak a papírok miatt kell műszakira vinni az autót. Az már le van szarva, hogy életveszélyes.

És ez már a sokadik szerelő akihez viszem a kocsit. Itt Keszthely környékén egy szerelő sem akar autót szerelni? nem értem.

Ezek után marad az, hogy otthon én szépen lassan kicserélgetek mindent. Csak az időm kevés.

Jó hosszúra sikerült ne haragudjatok.

Link to comment
Megosztás:

Kb 20e km-nél megtérül :blink:

Ez igaz. De hogy ne csak pénzednél legyél, sokkal többet kell megtenned. B)

Számold hozzá, hogy mennyi idő alatt teszed meg ezt a távot. Én 2 év alatt. Azalatt sokminden történhet.

És a motorgenerál gázzal szerelt járműnél többletköltséggel is jár. Hiszen a gázszerelőhöz is vissza kell gurulni. Nem hiszem, hogy 400ekmig elgurul hozzányúlás nélkül. :D

Azt is számold plusz költségnek, hogy a zöldkártya csak bizonyos helyeken készíthető.

De te tudod mit teszel! :D

Most olvasom, lakatoltatni is akarsz. Hát gázbeszerelés után nem mindenki vállalja. ;)

Link to comment
Megosztás:

http://www.pecsigazauto.hu/weblappont/olda...tegoria/18/cf/1

ezek közzül melyik fér bele a astra caraván kerék helyére ?

De te tudod mit teszel! B)

Most olvasom, lakatoltatni is akarsz. Hát gázbeszerelés után nem mindenki vállalja. :D

A lakatolás még odébb van az csak érdeklődés volt :D

Én is azt hittem hogy alig megyek vele és mégis 2 hónap alatt majd 3000km-t beletoltam,és ez ennél csak több lesz.Ráadásul pld nyáron mennék horvátba ha minden igaz.Csak azon az úton majd egy huszast meg lehetne spórolni.

így kb 1,5 év alatt visszajönne elviekben.De ugye ha olcsó az utiköltség akkor többet használja az ember és akkor még hamarabb "visszahozza". :blink:

De ez még csak fikció,nem tudom belevágjak e.

Itt egy emberkének 80literes tartályal 170ért gázosították a 2 literes vectráját,ő nagyon dicséri.Mondjuk ők rengeteget használják.

Link to comment
Megosztás:

De had tegyem fel a kérdést HOGYAN KAPHATTA MEG AZ AUTÓ A MŰSZAKIT EGY KPM VIZSGÁN ÚGY ,HOGY LÓG A HÁTSÓ FUTÓMŰ ÉS NEM ÉRZEM BIZTONSÁGBAN MAGAM AZ AUTÓBAN.

Vittem már néhány autót műszakira,így is "úgy" is.Amelyik nagyon sz@r,azt okosba sem engedik át(fék,kormány futómű) a vizsgabiztos se akar börtönbe kerülni! :blink:

Segítettem idézni. Gepard

Link to comment
Megosztás:

Vittem már néhány autót műszakira,így is "úgy" is.Amelyik nagyon sz@r,azt okosba sem engedik át(fék,kormány futómű) a vizsgabiztos se akar börtönbe kerülni! :blink:

Segítettem idézni. Gepard

Igazad van!

Persze, hogy nem akar nem is engedik át a szar kocsikat! De iszonyú szarnak kell lennie.

De szerintem a műszaki vizsgának az a lényege, hogy beviszem az autót és kicserélnek, beállítanak rajta dolgokat amiket kell. Az astra előt volt egy kispolszkim ha fékeztem mindig elrántotta balra a kormányt nem vészesen de azért meglepetést tudott okozni főleg annak, aki elöször vezette. De amikor elvittem műszakira és rátették a fékpadra mutatta is az eltérést. Erre ahelyett, hogy állítottak volna rajta inkább ráküldtek egy másik kocsit aminek jó volt az értéke, és le volt tudva. Nagyon csalódott voltam én naív azt hittem, hogy itt majd megcsinálják hisz azért van a műszaki vizsga. De nem. És még nagyon sokat tudnék mesélni szerelőkről és a tapasztalataimró velük kapcsolatban.

De nem teszem, nem akarok itt nektek nyavajogni.

Egyébként a kedvenc mondatom: Zörög? Hallgasd hangosabban a rádiót!

Link to comment
Megosztás:

Erre ahelyett, hogy állítottak volna rajta inkább ráküldtek egy másik kocsit aminek jó volt az értéke, és le volt tudva.

Ilyen helyre kell vinni az átépített, xarrátuningolt autókat :blink: De persze azért a saját érdeked, hogy jók legyenek a fékek, kormánymű, futómű, stb. .................

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha már a fékeknél tartunk és a műszakinál! had kérdezzem meg ha jól sejtem a gsi astrába hátul is tárcsafék van. Nos azt a hátsóhidat bele lehet -e tenni egy sima asztrába.(Bár ezek után ne is járjon a pofám a műszakiról :blink: ---nem is fog---)

(remélem nem vágnak ki ezért a kérdésért innen)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha már a fékeknél tartunk és a műszakinál! had kérdezzem meg ha jól sejtem a gsi astrába hátul is tárcsafék van. Nos azt a hátsóhidat bele lehet -e tenni egy sima asztrába.(Bár ezek után ne is járjon a pofám a műszakiról :blink: ---nem is fog---)

(remélem nem vágnak ki ezért a kérdésért innen)

Ez a topic ITT, pláne az utolsó oldalak szerintem választ adnak a kérdésedre! B)

Link to comment
Megosztás:

"Az astra előt volt egy kispolszkim ha fékeztem mindig elrántotta balra a kormányt nem vészesen de azért meglepetést tudott okozni főleg annak, aki elöször vezette. De amikor elvittem műszakira és rátették a fékpadra mutatta is az eltérést. Erre ahelyett, hogy állítottak volna rajta inkább ráküldtek egy másik kocsit aminek jó volt az értéke, és le volt tudva."---------Köztudott ,hogy a kispolszkinak jó féket csinálni szinte lehetetlen,a legtöbb szerelő el is hajt vele! :blink:

Link to comment
Megosztás:

a GSi astrában hátul is tárcsafék van. Nos azt a hátsóhidat bele lehet -e tenni egy sima asztrába.(Bár ezek után ne is járjon a pofám a

Mindenfajta átalakítási engedély nélkül bele lehet, egyedül a KPM műszakin fogják kérni hozzá az átalakítási engedélyt, sehol máshol.Bárhová viheted műszakira.

Link to comment
Megosztás:

De szerintem a műszaki vizsgának az a lényege, hogy beviszem az autót és kicserélnek, beállítanak rajta dolgokat amiket kell.

Ez műszaki vizsga nem szervíz, itt megnézik, hogy minden okés-e a kocsin. Ha nem jó valami, akkor szólnak, hogy mit kell megcsináltatni.

Vizsga előtt kérhetsz náluk diagnosztikai vizsgálatot, akkor már nem fognak annyira szőrözni, inkább csak azt nézik meg ami nem volt a diag-on oké.

Persze féket és lengéscsillapítót akkor is mérnek.

Link to comment
Megosztás:

Car-társak!

Ki milyen szerrel sokott motorblokkot mosni?

Brigiciol+nagynomású elegendő lesz?

Nem is olaj van a blokkon,hanem sár és por van ráégve szinte!

Ha van valakinek jó ötlete ne tartsa magában! :blink:

Mi azzal mostuk le, de a nagynyomásut azért hanyagolnám, vagy csak nagyon óvatosan!! én mindenesetre brigi +ecset kombót ajánlanám.. aztán meg vizet locsolgatni.. frőcsizni..

Ha bekerül elektromos rendszerbe,az gáz lehet..

ennek elekerülésére nem árt ha lezacsizol pár dolgot.. gyújtás.. érzékenyebb érzékelők... (most nézem tied diesel B))

de ha tod ugy h csak a blokk kap, úgy nem gáz... de azt kivitelezni szvsz nehéz.. (legalábbis a mi nagy mocinknál)

Link to comment
Megosztás:

Car-társak!

Ki milyen szerrel sokott motorblokkot mosni?

Brigiciol+nagynomású elegendő lesz?

Nem is olaj van a blokkon,hanem sár és por van ráégve szinte!

Ha van valakinek jó ötlete ne tartsa magában! :blink:

Ne tescos brigiciolt vegyél,az sz@rt sem ér,a gázolaj +ecset is jó még!
Link to comment
Megosztás:

Car-társak!

Ki milyen szerrel sokott motorblokkot mosni?

Brigiciol+nagynomású elegendő lesz?

Nem is olaj van a blokkon,hanem sár és por van ráégve szinte!

Ha van valakinek jó ötlete ne tartsa magában! B)

Nekem a Brigiciol+nagynomású kombó bejött. Spricnivel szépen lespriccel mindenhol, vár 20-25 percet, aztán nagynyomásúval lemos.

Én letakartam a generátort, a gyujtástrafót, a gyujtáselosztót, a direktszürcsit és a xenont. Azt leszámítva, hogy az első vizcseppnél lejött a zacsi mindenhonnan és utána nem indult be a gép nem volt semmi komoly gond. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Brigiciol+nagynomású kombó bejött. Spricnivel szépen lespriccel mindenhol, vár 20-25 percet, aztán nagynyomásúval lemos.

Én letakartam a generátort, a gyujtástrafót, a gyujtáselosztót, a direktszürcsit és a xenont. Azt leszámítva, hogy az első vizcseppnél lejött a zacsi mindenhonnan és utána nem indult be a gép nem volt semmi komoly gond. :blink:

Szintén, csak nem takartam le semmit. És szintén nem indult be. :D Otthagytam a napon, kajáltam egyet, befújtam WD-40-el az érintkezőket, és annyi volt. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.