Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Folytószelepház szétszedéséről és takarításárol nincs valakinek valamilyen képe :blink:

Nekem valahol van darabokra szedve kép, ha megtalálom berakom, de nem igazán szükséges.

SE-nél: Nagy gumicső le, alapjárati és fojtószeleppoti csatlakozó le, kartergázcsövek le, MAP csöve le, két vízcső le, alsó vákuumcső le, gázbowden leakaszt, 4 anya a szívósorról lecsavar. Ezzel lenn is van.

Szétszedés: Alapjárati + potihoz tartozó 2+2 torx ki. Poti felőli oldalon tengelyről zégergyűrű leakaszt. Fojtószelepen két csavar kicsavar, elfordítva szelep kicsúsztat, mozgatómechanizmusról rugók leakaszt, majd bowdenoldal felé kitol.

Vissza ellenkező irányban. Talán a szelep visszacsavarozásánál kell figyleni hogy pontos legyen mert van egy kis játéka a csavaroknál.

Lehet kimaradt valami, de tök logikus az egész. Nem kell kapokodni meg erőltetni semmit és nem lehet elrontani.

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs hogy nincs. :D

7000 körül kell hogy tiltson. Egyébként 7200-nél kezdenek a hidrotőkék végrendeletet írni,

8000-nél már a szeleprugók is kán-kán-oznak. :blink:

Pedig jaja. nekem is úgy rémlik, hogy az általam vontatott caliban se volt.. (lehet ez is lett a veszte.. többek között) :D B) Majd megkérdezem Petyától. ő jobban benne volt az infókban....

Link to comment
Megosztás:

Meg tudná valaki mondani hogy hol és mennyiért kapok Miskolcon M3as külső visszapillantó tükröket?

Természetesen F astrára kéne! B)

Ha szétnézel az eladó alkatrészek/tuning cuccok témában lentebb, akkor ott szvsz lesz, aki segítsen.

Amúgy létezik postai uténvét is ám! :blink:

Link to comment
Megosztás:

az olajhűtőről annyit, hogy nézzétek meg Anti mostanság belinkelt verda képét ami a GSI topicban van.

Az ő homlokfala is klímás ott a nagy lyuk, és bal oldalt nem rendes hűtő hanem egy S cső megy végig amin hűtő lamellák vannak.

Megnézem azon a képen.. de ha az,amire gondolok, akkor lekövettem, és LOL de a szervó cuccra van kötve..

Link to comment
Megosztás:

Komolyan ki fogom próbálni.Hátha jobb cucc :blink:

Jó és ócó B)

Én szoktam lukoil-nál tankolni, de nem tudok rá semmi rosszat mondani.

Néhány hete gondban voltam, mert villogott a sárga lámpa. A tankomban tényleg vákum volt, es tényleg van egy horpadás az alján amit valszeg az AC követett el rajta.

A lámpa még mindig villog, de most már csak akkor ha megyek normál tempóval kb2000-es fordulaton, és hirtelen kiforgatom. el veszem a gázt és elalszik. lehet hogy lampda szonda? Én arra tippelek. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Én szoktam lukoil-nál tankolni, de nem tudok rá semmi rosszat mondani.

Néhány hete gondban voltam, mert villogott a sárga lámpa. A tankomban tényleg vákum volt, es tényleg van egy horpadás az alján amit valszeg az AC követett el rajta.

A lámpa még mindig villog, de most már csak akkor ha megyek normál tempóval kb2000-es fordulaton, és hirtelen kiforgatom. el veszem a gázt és elalszik. lehet hogy lampda szonda? Én arra tippelek. Szerintetek?

Erre itt a hozzáértők hibakód-kivillogtatást szoktak javasolni!
Link to comment
Megosztás:

Gázt bármelyik autóba bele lehet dobni?Mennyibe fáj kb?Mennyivel gázabb gázzal közlekedni mint benzinnel?És a motornak mennyire tetszik a gáz?

Sok hülye kérdés egy rakásra,de légyszi ha tudtok válaszoljatok :blink:

Szerintem itt sokkal többen tudnak neked válaszolni:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?...037&la=53918985

Link to comment
Megosztás:

Gázt bármelyik autóba bele lehet dobni?Mennyibe fáj kb?Mennyivel gázabb gázzal közlekedni mint benzinnel?És a motornak mennyire tetszik a gáz?

Sok hülye kérdés egy rakásra,de légyszi ha tudtok válaszoljatok :blink:

Attól függ..150-200-körül mindenestől benne van,de abból kb. 10-15 %-al többet fogyaszt,és 10 % -al gyengébb.Egy c20ne -t már érdemes gázosítani,az jól bírja.Az autószerelő spanom szerint rosszabb lesz a kenés a gáztól,és nem bírja addig a motor mint benzinnel...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.