Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem, kérésem, a zárhídon van egy adattábla az aksi felöli oldalon, amin mindenféle kodok vannak. Ezek között szerepelnie kellene az autóra gyárilag felszerelt felni és gumi méretnek is , kódólva. A kérésem az lenne, ha valaki leírná nekem ezeket az adatokat (lehetőleg a kilóméter óra W számával együtt) mert sajna az enyémen nincs meg ez a tábla és arra gyanaXom, hogy találomra tettek bele egy órát a bontóból. Ezt abból merem gondolni mert iszonyatosan csal, jó tudom hogy pontos soha nem lesz, de ne mutson má' össze-vissza.

Tényleg be lehet ilyen táblát szerezni utólag? ;) :rolleyes: Vagy ez már a hüeség első jele? :blink:

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem, kérésem, a zárhídon van egy adattábla az aksi felöli oldalon, amin mindenféle kodok vannak. Ezek között szerepelnie kellene az autóra gyárilag felszerelt felni és gumi méretnek is , kódólva. A kérésem az lenne, ha valaki leírná nekem ezeket az adatokat (lehetőleg a kilóméter óra W számával együtt) mert sajna az enyémen nincs meg ez a tábla és arra gyanaXom, hogy találomra tettek bele egy órát a bontóból. Ezt abból merem gondolni mert iszonyatosan csal, jó tudom hogy pontos soha nem lesz, de ne mutson má' össze-vissza.

Tényleg be lehet ilyen táblát szerezni utólag? :D :rolleyes: Vagy ez már a hüeség első jele? ;)

Előre is köszönöm.

Úgy látom, "egy cipőben járunk" ;) Nekem sincs meg a tábla, és én biztosan tudom, hogy volt cserélve a kilométeróra. Neked mennyit csal? Nekem az óra szerinti 60km/h-nál valójában 50km/h a sebességem.

Olyan táblát nem nagyon tudsz szerezni, mert tartalmazza a színkódot, évjáratot, tehát pontosan ugyanolyan autóé kellene, ráadásul tudtommal rajta van az alvázszám is, innentől meg esélytelen a dolog... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, "egy cipőben járunk" :blink: Nekem sincs meg a tábla, és én biztosan tudom, hogy volt cserélve a kilométeróra. Neked mennyit csal? Nekem az óra szerinti 60km/h-nál valójában 50km/h a sebességem.

Olyan táblát nem nagyon tudsz szerezni, mert tartalmazza a színkódot, évjáratot, tehát pontosan ugyanolyan autóé kellene, ráadásul tudtommal rajta van az alvázszám is, innentől meg esélytelen a dolog... :rolleyes:

50 km/h-nál 60 km/h-t mutat minden óra.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, "egy cipőben járunk" :blink:

Ja. Egyébként két tábla van, illetve kellene lennie. Az eggyiken van az alvázszám és a szinkód, a másikon a felszereltségre vonatkozó kódok. Az alvázszámos megvan, csak a másik hiányzik. Erre irták rá, hogy melyik piacra, milyen futóműcsomaggal, fűtéssel, rádióval, ülésekkel, belsőkárpittal, felnivel, gumival, stb. stb, szerelték. (Kb. 20-25 kód) Mivel tudom hogy a kilóméterspirál meghajtása egyféle áttétellel készült, ebből gondolom hogy csak a kerékméret lehet meghatározója az óra W számának. Mivel 13-as felniből kb. 4-félét szerelhettek rá, és ezutám jön a14-es, meg a 15-ös.

Az órám nekem is 60-at mutat 50-nél. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék a csapott hátú f-astra kalaptartóba/melletti kialakított helyen lévő hangszórókat milyen csavarral érdemes felrakni és hogy???
Miért,most nincs benne csavar?Elvileg bármi jó,ami passzol,csak rakjál alátétet is,hogy stabilan tudd rögzíteni a hangszórót!
Link to comment
Megosztás:

vasárnap este van... és akinek nincsen frissen született gyereke, annak kell törekednie... :rolleyes:

Most már nem félek annyira. Látom már négyen vagyunk.

Remélem a többiek csajoznak, vagy a járgányaikkal szelik az utat. De ha együtt mindkettőt, az sem rosz.

Javaslom mindenkinek az utódlást! A megvalósítása sem rossz, na de utánna is kellemes élmény.

Én már másodszor élem át! :blink:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Az enyémen 14-es van :blink:

Nekem a német nyelvű gépkönyvem van meg (mert a használt autó importőr volt kedves adni hozzá) és abban lehet 175/70-R13, vagy 175/65-R14, de jó még a 185/60-R14 is. Spéciel én most az utóbbit teszem fel nyárinak.

Link to comment
Megosztás:

vasárnap este van... és akinek nincsen frissen született gyereke, annak kell törekednie... :rolleyes:

de latom, hogy te nem nagyon torekedsz :blink: ;) :D

A tegnap nyomogatam az kijelzo gombjait, es sikerult ravennem, hogy mutassa a sebesseget. De csak egy rovid ideig, aztan eltunik. Mutato szerint kb. 50, a kijelzon 45, mutato szerint kb. 40, a kijelzon 35.

A sebesseg elott azonban kiir meg egy par adatot, amit nem ertek:

1. F 12

2. F 95

3. F 171

4. a sebesseg (53+ ha gyorsabban megyek)

5. telerakja a kijelzot mindenfelevel

Mit jelentenek az 1,2,3 pontnal kiirt adatok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.