Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:blink:

Ez jó volt.

Autórol hogy lehet megállapítani volt e már törve :rolleyes:

Hülye kérdésekből márra is egy ;) :D

Túságosan eltérő illesztési hézagok, fényezés elüt a törtt helyeken, vagy pl. vételnél gyanusan ki van fényesítve.Az utólag fényezett részeken "pöttyökben" áll meg a víz.De álltalában az autók elején kell ezeket keresni.Sárvédők, lámpák környéke, tornyok melletti illesztések, zárhíd, ilyenek..................

Link to comment
Megosztás:

Autórol hogy lehet megállapítani volt e már törve :rolleyes:

Festékvastagság-méréssel. Van hozzá valamilyen ketyere.

De néha ránézésre is megállapítható, hogy egyes karosszériaelemnek kicsit más a színe és a fénye.

Bizonyos alkatrészek típusáról, hogy gyári-e. Pl: lámpák, irányjelzők...

Az alkatrészek illesztéséről: a hézagok egyformák-e.

Meg majd még mondanak a többiek is okosságokat ;)

A Gabi gyorsabb volt :blink:

Link to comment
Megosztás:

Elöl érdemes megnézni a sárvédők sorszámait, az utángyártott lemeznek más a sorszáma! És máshogy is néz ki picit a pereme, ami a mocitérben van. De a fényezés is nagyon sokat elárul. Na meg a maszkot is érdemes megnézni, nálam igencsak egyértelmű jelei vannak egy korábbi törésnek :rolleyes: Eltérő sorszámú sárvédők, és a maszkon egy 17DT matrica van, tehát tuti nem eredeti :blink: De szerencsére nagyon szépen van összerakva, ezt a karosszériás ismerősöm is alátámasztotta, azt mondta semmi jelentősége, hogy törve volt picit. Ez még kint a német tulajnál volt, úgyhogy ott legalább nem sajnálták rá a pénzt. Kívülről semmi sem látszik, mindenhol "gyári" az illesztés, nincsenek eltérések. Nem is volt nagy törés, valszeg nálunk csak kikalapálták volna a lemezt, és kész... a német inkább cseréltetett mindent ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, a vas most volt műszakin csak azt nem tudom kiolvasni a papírból, hogy most akkor meddig is érvényes a téma! 4 éves a gép és utána mennyire adják meg a műszakit?

Előre is Köszönöm!

Nézd meg a matricát a rendszámon abból ki kell tudni olvasni. A forgalmiban nekem is olvashatatlan de a rendőr mindig meg is nézi a rendszámon a matricát :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor leszedik a rendszámot és viheted újra műszakira. :blink:

Nálunk olyan a matrica, hogy minden évre meghatározott színe van és körbe vannak a hónapok. Tehát az én matricám zöld és a 4-es van legfelül mert 2007 áprilisben jár le. Na ezt hajszárítóval simán leszedhetem (amugy én is raktam fel) és átfordíthatom 12-re (december). Csak nagyon világosan írja a papírokban, hogy mikor jár le :rolleyes: , de nálunk aránylag elnézőek, ha hiányzik a matrica, lényeg, hogy a papíron jó legyen. De persze ez csak eszmefuttatás, mert gondolom (Isten őrizz!!!) baleset esetén jobban megbogarásszák.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen meg kb 3 matrica volt egymásra ragsztva :rolleyes: Szegény okmányirodás nőci alig bírta lemosni róla, én meg nem segíthettem neki :blink:

Hát igen nekem is volt olyan, hogy az előzőt csak egy csavarhúzóval megkapargatták de nem szedték le és úgy rakták rá az újat ami így alig maradt fenn. Jobb helyeken azért leszedik szépen majd letörlik higítóval és úgy fel az újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tatabánya és környékén hol lehet az ablakra légterelőt venni, bár olvastam valamikor még előrébb, hogy abban is van több gyártmány, és melyiket érdemes megvenni?

Köszi

A Satuna egy elég jó márka, sok típushoz gyártanak légterelőket.Postai utánvéttel is.

Link to comment
Megosztás:

A Satuna egy elég jó márka, sok típushoz gyártanak légterelőket.Postai utánvéttel is.

Nekem is Satuna van. Felénk minden autósboltban meg lehet rendelni.

Sajnos a hátsó ablakokra ragasztott állandóan lejön. Már vettem speciális ragasztócsíkot, de azt is lehozta a nap melege.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen nekem is volt olyan, hogy az előzőt csak egy csavarhúzóval megkapargatták de nem szedték le és úgy rakták rá az újat ami így alig maradt fenn. Jobb helyeken azért leszedik szépen majd letörlik higítóval és úgy fel az újat.

Nekem nem sokat gondolkodott rajta a hölgy, simán ráragasztotta. Egy rossz szavam se lehet rá, le kellett jönnie az autóhoz, mert nem tudtuk levenni a rendszámot, mivel rá van csavarozva a tartóra, és egyikünknél se volt csavarhúzó... mondhatta volna, hogy akkor holnap jöjjenek vissza... de rendes volt :rolleyes:

Szauter: én is gratula a lurkóhoz, nemsokára vehetsz még egy autót :blink:

Link to comment
Megosztás:

tudom nem idevág de nektek nem szarakodik a fórum?

Szépen megnyitom végígolvasom az új hozzászólásokat majd amikor már majdnem minden téma elöl eltűnik az új hozzászólást jelölő kis sárga négyzet. Egyszer csak megint mindenhol megjelennek a kis sárga annak ellenére hogy azóta semmi új hozzászólás.

Grrr. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.