Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudnátok nekem infót adni új Opel gk. vásárlásával kapcsolatban? (Kezdő részlet, futamidő...ilyesmi)??? :)

Inkább keresekdésbe fáradj, ott fogják megadni az infót. Szerintem többet is nézzél meg, mert attól függ, melyik bankkal vannak kapcsolatban. Meg az is számit melyiket, milyen felszereltséggel, milyen áron kívánod megvenni. Meg lehet valahol hitel akció is. F astrat viszont nem kapsz újban.

Classic II a G Astra, vagy az új a H Astra. A kettő közül is inkább a tetszés dönthet, mert már nincs nagy különbség árban közöttük, asszem 300k. Bár, ha lenne pénzem, akkor 1,6 twinport H Astrat vennék, sok-sok felszereltséggel. :D

Link to comment
Megosztás:

Inkább keresekdésbe fáradj, ott fogják megadni az infót. Szerintem többet is nézzél meg, mert attól függ, melyik bankkal vannak kapcsolatban. Meg az is számit melyiket, milyen felszereltséggel, milyen áron kívánod megvenni. Meg lehet valahol hitel akció is. F astrat viszont nem kapsz újban.

Classic II a G Astra, vagy az új a H Astra. A kettő közül is inkább a tetszés dönthet, mert már nincs nagy különbség árban közöttük, asszem 300k. Bár, ha lenne pénzem, akkor 1,6 twinport H Astrat vennék, sok-sok felszereltséggel. :D

Ha meg nekem lenne pénzem akkor én astra H OPC TURBO-t :) vennék ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

A CD felszereltség igaznak látszik, (nekem is ilyen van)de a motor szerintem nem 2 lityis, hanem kisebb, 1,6-os? Nincs rajta ABS ha jól látom. Kár! Leszámítva az undorító atléta trikót, a kárpit szépnek tűnik, meg kell becsülni! (Sajnos az én két első ülésemet valaki előttem kicserélte a gagyi lengyelre)

Ha CD akkor kell benne lenni BC-nek, motoros ablaknak, motoros tükörnek, tükör fűtésnek. Van neki? Mer az jóóóó! :)

Link to comment
Megosztás:

háát elég picik :)

nekem annyi jött le, hogy talán egy CD felszereltségű c20ne lehet?

Szerintem nem c20ne :D

Ragacsszalag már bevett módszernek mondható a gumicsövek reparálására.

Az anyosoldalon hiányzik a légbefúvónál az állítható rostély melletti félkör alakú bizgentyű.

Amúgy nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

háát elég picik ;)

nekem annyi jött le, hogy talán egy CD felszereltségű c20ne lehet?

Ha letöltöd akkor meg tudod nagyobb is nézni.

Ez egy 1,6SI Astra caravan belseje.

És minősítést szeretnék rá kérni :)

Kivülről jól néz ki belülről ezeket a képeket kaptam.

Mörfi: valamiért nem engedi a válasz gombot használni :D

elviekben egy 92/11-dik havi astra 1,6SI elviekben 169.000km és 540k ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha letöltöd akkor meg tudod nagyobb is nézni.

Ez egy 1,6SI Astra caravan belseje.

És minősítést szeretnék rá kérni :)

Kivülről jól néz ki belülről ezeket a képeket kaptam.

Mörfi: valamiért nem engedi a válasz gombot használni :D

elviekben egy 92/11-dik havi astra 1,6SI elviekben 169.000km és 540k ;)

Ennek ez a piaci ára! Ha kp-vel fizetsz min 10, de lehet 15% -ot alkudni!!!

Én szeptemberben vettem az enyémet, 580 kikiáltásiból 510 lett, de a nepperrel fizettettem a eredetiséget (17k). Nem mindegy! Aztán olyan nagyon örült a végén, hogy egy vadi új aksit is tett bele nekem ingyér. Nézd meg hogy megvannak-e a tartozékok, pótkerék, emelő! Nekem azt is pótolta a deal előtt. Ha caraván, nézd meg a csomagtartó teleszkópok állapotát. Emel-e, tart-e? Ha van rajta rohadás h. sárvédő, küszöb tájon (nekem volt) az alkalom megint az alkura. Egyébként kisebb rohadás sárvédő javító ívvel megoldható könnyen, anyagár 6000/db + munka. Nekem 3 sárvédő és küszöbök, 4 felni fújása, karcos ajtók kipolírozása 50 k volt. A hátsó kerékjáratba érdemes helyből műanyag dobokat beszerkeszteni.

Sok sikert! ;)

Link to comment
Megosztás:

A CD felszereltség igaznak látszik, (nekem is ilyen van)de a motor szerintem nem 2 lityis, hanem kisebb, 1,6-os? Nincs rajta ABS ha jól látom. Kár! Leszámítva az undorító atléta trikót, a kárpit szépnek tűnik, meg kell becsülni! (Sajnos az én két első ülésemet valaki előttem kicserélte a gagyi lengyelre)

Ha CD akkor kell benne lenni BC-nek, motoros ablaknak, motoros tükörnek, tükör fűtésnek. Van neki? Mer az jóóóó! :)

BC az nem tudom hogy van e benne de a többi van :D

Link to comment
Megosztás:

Ennek ez a piaci ára! Ha kp-vel fizetsz min 10, de lehet 15% -ot alkudni!!!

Én szeptemberben vettem az enyémet, 580 kikiáltásiból 510 lett, de a nepperrel fizettettem a eredetiséget (17k). Nem mindegy! Aztán olyan nagyon örült a végén, hogy egy vadi új aksit is tett bele nekem ingyér. Nézd meg hogy megvannak-e a tartozékok, pótkerék, emelő! Nekem azt is pótolta a deal előtt. Ha caraván, nézd meg a csomagtartó teleszkópok állapotát. Emel-e, tart-e? Ha van rajta rohadás h. sárvédő, küszöb tájon (nekem volt) az alkalom megint az alkura. Egyébként kisebb rohadás sárvédő javító ívvel megoldható könnyen, anyagár 6000/db + munka. Nekem 3 sárvédő és küszöbök, 4 felni fújása, karcos ajtók kipolírozása 50 k volt. A hátsó kerékjáratba érdemes helyből műanyag dobokat beszerkeszteni.

Sok sikert! :)

Nem tudom ahogy nézegettem ennek kb egy 100assal többnek kellene lenni :D azért volt kicsit "büdös".De remélhetőleg szombaton kiderül.Csak messze van tőlem kb 200km és nem akarok ugy elmenni hogy nem rágtam át a dolgot előtte mert csak az út van 8 rugó ;)

Hátsó sárvédő ívek javítva vannak rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ahogy nézegettem ennek kb egy 100assal többnek kellene lenni :) azért volt kicsit "büdös".De remélhetőleg szombaton kiderül.Csak messze van tőlem kb 200km és nem akarok ugy elmenni hogy nem rágtam át a dolgot előtte mert csak az út van 8 rugó :D

Hátsó sárvédő ívek javítva vannak rajta.

Nem tom hol laksz, de a pesti piacon függetlenül felszereltségtől, motor nagyságtól, extráktól csak az évjárat számít az árnál, ha csak nem lóg ki a bele. Márpedig a 92-es 93-as csotrogányok 500-550 körül kelletik magukat. Ne ess bele egyikbe se, annyi használt autó van, hogy Dunát lehet rekeszteni velük!!! Mégegyszer mondom, ha kp, akkor kemény alku!

Chiers!

Link to comment
Megosztás:

Nem tom hol laksz, de a pesti piacon függetlenül felszereltségtől, motor nagyságtól, extráktól csak az évjárat számít az árnál, ha csak nem lóg ki a bele. Márpedig a 92-es 93-as csotrogányok 500-550 körül kelletik magukat. Ne ess bele egyikbe se, annyi használt autó van, hogy Dunát lehet rekeszteni velük!!! Mégegyszer mondom, ha kp, akkor kemény alku!

Chiers!

Telefonba 500ért már ideadná :D Az a baj hogy pest is tőlem 200 km ;) megpróbálok nem beleesni.De ez amúgy nagyon tetszik.De majd élőbe ugyis más lesz ;)

Én mondjuk majdnem hogy csak a neten nézelődtem.De ott egy ilyen felszereltségű 1,6Si az minimum 100-al felette van és azok is 92esek. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem c20ne :)

Ragacsszalag már bevett módszernek mondható a gumicsövek reparálására.

Az anyosoldalon hiányzik a légbefúvónál az állítható rostély melletti félkör alakú bizgentyű.

Amúgy nem rossz.

Szerintem sem.

Lehet hogy az a pici műanyag csak be van esve, akkor pedig visszakarása nem túl bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem.

Lehet hogy az a pici műanyag csak be van esve, akkor pedig visszakarása nem túl bonyolult.

jóvan c20ne-t leszavaztuk :) csak még nem láttam ekkorában plüsst

bc sztem nincs benne

De Silver figyelj!

Az, hogy az SI mocisokat tanácsoltuk azért van, mert erősebb mint sima NZ társaik. De ettől még ne vedd szentírásnak, mert ha neadjisten az összes szivatós problémát rádhagyja az ex-tulaj (lambda, légtömegmérő, katalizátos) akkor meg átkozni fogod hogy ránk hallgattál. És sajnos -nem elkeserítésképpne mondom- de ilyen korú autóknál számolni kell ilyesmikkel. És emiatt a -relative- olcsón megvett autó kib sokba is kerülhet..

Link to comment
Megosztás:

jóvan c20ne-t leszavaztuk :D csak még nem láttam ekkorában plüsst

bc sztem nincs benne

De Silver figyelj!

Az, hogy az SI mocisokat tanácsoltuk azért van, mert erősebb mint sima NZ társaik. De ettől még ne vedd szentírásnak, mert ha neadjisten az összes szivatós problémát rádhagyja az ex-tulaj (lambda, légtömegmérő, katalizátos) akkor meg átkozni fogod hogy ránk hallgattál. És sajnos -nem elkeserítésképpne mondom- de ilyen korú autóknál számolni kell ilyesmikkel. És emiatt a -relative- olcsón megvett autó kib sokba is kerülhet..

Mert ezek cseréje kb mennyibe fáj?

Mert ha nem SI akkor azokba ezek nincsennek?

Nam garancia hogy adrágább autoba nem kellen ugyanugy kicserélni.

Itt van egy hasonló máris 100.000rugóval több.Bár belülről jobb állapotúnak tünik ;)

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152

Vagy másik 140-el többért http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152

Ebbe hátsó sárvédő cserélve volt.Elviekben légzsák is van benne de azt mondja a fószer hogy nem jó benne.

Ja mondjuk ezek 94-esek azt most néztem csak :)

Link to comment
Megosztás:

Mert ezek cseréje kb mennyibe fáj?

Mert ha nem SI akkor azokba ezek nincsennek?

:)

ezen alkatrészek a legtöbb autóban megtalálhatóak

és persze, hogy nincs semmire garancia, még az uj autóval is megszivhatod

csak fel akartalak készíteni mindenre, hogy ne legyen meglepetés

szép dolog meg jó dolog az autó, meg nekem még hálisten nem is volt olyan nagy gondom egyik opelel sem, de már sok dolgot láttam, hallottam, megéltem itt a fórumon....

Nam garancia hogy adrágább autoba nem kellen ugyanugy kicserélni.

csak a halál és az adó ami biztos....

Link to comment
Megosztás:

jóvan c20ne-t leszavaztuk :D csak még nem láttam ekkorában plüsst

bc sztem nincs benne

De Silver figyelj!

Az, hogy az SI mocisokat tanácsoltuk azért van, mert erősebb mint sima NZ társaik. De ettől még ne vedd szentírásnak, mert ha neadjisten az összes szivatós problémát rádhagyja az ex-tulaj (lambda, légtömegmérő, katalizátos) akkor meg átkozni fogod hogy ránk hallgattál. És sajnos -nem elkeserítésképpne mondom- de ilyen korú autóknál számolni kell ilyesmikkel. És emiatt a -relative- olcsón megvett autó kib sokba is kerülhet..

Ja amúgy a katalizátor állapotát le lehet mérni egy co méréssel nem ? :)

Mert csak ugy venném meg az autót ha elviszem kis rutinra ;)

Link to comment
Megosztás:

10 éves autón bármi kijöhet, ott leginkább már az előző tulaj hozzáállása számít.

Ha olyan, mint én, h cserélek mindent, minőségi alkatrészre, akkor olyan kocsival sosem lesz gond.

De ha trehány, legolcsóbb utángyártottat tetet bele, akkor annyi.

Erre még rájön a szerelő trehánysági faktora, amire sajnos csak évek szopásával tudsz rájönni...

Szakival kell menni megnézni az autót. Akkor olyan nagy bukta nem lehet. Legalábbis nem annyira valószinű.

Link to comment
Megosztás:

Hy urak!

Lenne 1 nagy kérdésem de elöször is azt hozzá kell tennem nem sokat konyítok a verdákhoz szal ne húzzatok le ha most nagyon nagy baromságot kérdezek :D

'92-es GSI astra-ba létezik 8v-s is???

Elöre is köszi a választ

persze, és későbbiekben is van ilyen moci

(van is ilyen a klubban :) nemazenyém)

Link to comment
Megosztás:

persze, és későbbiekben is van ilyen moci

(van is ilyen a klubban :) nemazenyém)

Jah akkor jó mert néztem pl használtautó-n meg egyébb helyeken de nem találtam csak olyat ami 150le ami pedíg 16v csak azért kérdeztem mert most akarnak nekem eladni 1et '92 GSI 8v astra 500e akkor annyit megérhet nem?

És köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.