Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Más:

Ablaktörlőlapáttal kapcsolatos tapasztalatok?

Tudom, tavaly ilyenkor már volt róla szó, de azóta nekem tönkrement az egy éve vásárolt gyári (GM!).

Ha jól emlékszem, akkor a Valeo-t javasolták többen is, Gyurka a gyárit dícsérte halálra, na, én mégegyszer azt nem veszek! Pedig nem használtam olyan sokat, mégis két szép csíkot hagy a szélvédőn. Igaz, télen nem egyszer lefagyott, de idén inkább kipróbálnék mást.

Szóval?

Link to comment
Megosztás:

Ma összefutottam egy b.romarcú Rönyó magáncúpéssal. Azt hitte, hogy a sávváltásakor nekem, mint aki közvetlen mellette van(hátul három rakoncátlan gyerekkel, mellettem síkító asszonnyal), kötelező satuféket nyomni, hogy Ő beférjen, belém meg vagy hárman betolják a mögöttem haladót.  

Tévedett! Dudálásra kicsit meghőkölt, majd a következő lámpánál a következőt kiabálta:

"A közlekedésben nem ellenségek vagyunk, hanem ellenfelek..." - kicsit sántít, mert szerintem szinte szinonímák - "... versenyezni máshol kell!"

Hozzáteszem, a 471-esen jött mögöttem nyíradonytól egészen a 4-esig. Valahogy nem értem, ha ilyen nagyfiú, miért nem tudott ott megelőzni szabályosan? talán mert a sötétben nem mert akkora kanyarsebességeket vállalni(80-90), mint én.  

A kiabálás után meg rámhúzta a megányt, persze így már kénytelen voltam beengedni... nem akartam a gépet ilyen b-rom miatt összetörni, meg a gyerekeket kitenni egy ilyenkor persze biztos rendőri intézkedésnek. Ezután szépen megállt...nem törödve a csúcsforgalommal...akadályozás, majd még mielőtt a lámpa pirulni kezdett volna, elindult (gondolom kicsit későbbre akarta időzíteni, hogy én már ne tudjak átmenni a lámpán, csak biztos égett  a pofája a dudák hangjától.

Szóval, nem értem az ilyenek miként kaptak jogsit. Mit tett volna ha nem egy astrával vagyok, hanem egy megrakott Actros-sal? akkor bekussol?

Szerintetek normális az ilyen?

Majd ha kivágják a vasából, amivel feltekerdett a fára, más lesz a véleménye.Feltéve ha még egyáltalán lesz véleménye, vagy csak üveges szemmel bámul előre.Vidéki bázz. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Más:

Ablaktörlőlapáttal kapcsolatos tapasztalatok?

Tudom, tavaly ilyenkor már volt róla szó, de azóta nekem tönkrement az egy éve vásárolt gyári (GM!).  

Ha jól emlékszem, akkor a Valeo-t javasolták többen is, Gyurka a gyárit dícsérte halálra, na, én mégegyszer azt nem veszek! Pedig nem használtam olyan sokat, mégis két szép csíkot hagy a szélvédőn. Igaz, télen nem egyszer lefagyott, de idén inkább kipróbálnék mást.

Szóval?

Most vágtam ki egy hete a 4 hónapos valeot, olyan csíkosan törölt, pedig már mindent kezdtem vele, azt mondták zsíros az ablak, ablaktörlő lemostam Clinnel aztán tiszta alkohollal, semmi változás. Előtte Bosch volt majdenem 2 és fél évet kibírt, úgyhogy most is azt vettem :wink:

Valószínűeg a következő is az lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ti mennyiért veszitek a Spurit? 2500 Ft volt a Könyves Kálmán és a Kőbányai út sarkán lévő Esso kútnál. Kicsit drága :P, ugy értettem máshol 1800... .

Jó nagy hasznot tesznek rá!

Én mikor vásárlási helyet kerestem felhívtam a területi képviselőt (honlapon a nevük és tel számuk) és az üzletek mellett rákérdeztem az árra is. Ekkor mondta, hogy az ajánlott eladási ár 1800Ft keleti régiókban ennél kicsit olcsóbb.

Én ahogy mondta és ahol mondta 1800-ért vettem.

Link to comment
Megosztás:

Garázsban tartod a kocsit?

Igen :D Nem tudom mikoriak lehetnek a lapátok, de már mikor vettük is volt a jobb oldalin egy kis gyűrődés szal túl új nem lehetett, ezzel együtt jól törölt. Az eltelt közel két év alatt meg semmit nem romlott, ezért mondom azt, hogy szerintem egész jó, azzal együtt, hogy garázsban van tartva. De elhiszem, hogy Champ meg Valeo jobb.

Link to comment
Megosztás:

Nos emberkék!

Még mindig a kis corsa ügyében nyomozok.

Sikerült megkaparintanom a motorkódor, tehát:

98' 1.2 16V 5 ajtós B corsa X12xe motorral.

Hozzá kéne megfelelő alapjátari léptetőmotor (lehetőleg nem új ergó akciós áron) illetve lamdaszonda.

Please help aki tud...

Köszönettel!

:P

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a Bosch adta meg magát alig fél év alatt, úgyhogy olyat többet nem veszek. Érdekes az élet, mert már több Valeo garnitúrát is használtam az Astrán és az Omegán, eddig mindegyik kibírt 1-2 évet legalább (nálam ez a max, csillagos ég a garázs).

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy hasznot tesznek rá!

Én mikor vásárlási helyet kerestem felhívtam a területi képviselőt (honlapon a nevük és tel számuk) és az üzletek mellett rákérdeztem az árra is. Ekkor mondta, hogy az ajánlott eladási ár 1800Ft keleti régiókban ennél kicsit olcsóbb.

Én ahogy mondta és ahol mondta 1800-ért vettem.

Én is felhivtam a Pesti képviselőt és megkérdeztem, hogy hol lehet tutira vásárolni. Felsorolt kb. 5 üzletet, de az árra nem kérdeztem rá, igy jóhiszemően a legelső útbaeső helyen megvetettem. Pech, tényleg jó sokat ráraktak :D

Link to comment
Megosztás:

Más:

Ablaktörlőlapáttal kapcsolatos tapasztalatok?

Tudom, tavaly ilyenkor már volt róla szó, de azóta nekem tönkrement az egy éve vásárolt gyári (GM!).  

Ha jól emlékszem, akkor a Valeo-t javasolták többen is, Gyurka a gyárit dícsérte halálra, na, én mégegyszer azt nem veszek! Pedig nem használtam olyan sokat, mégis két szép csíkot hagy a szélvédőn. Igaz, télen nem egyszer lefagyott, de idén inkább kipróbálnék mást.

Szóval?

Nekem Champion van, de igaz, telet még nem látott. Eddig jó, kiváncsi vagyok, hogyan tűri a téli csillaggarázst. Annakidején Gabi mondta, hogy lényeges, hogy ne csak négy pontban fogja a gumit :!: :!: :!:

Link to comment
Megosztás:

Más:

Ablaktörlőlapáttal kapcsolatos tapasztalatok?

Tudom, tavaly ilyenkor már volt róla szó, de azóta nekem tönkrement az egy éve vásárolt gyári (GM!).  

Ha jól emlékszem, akkor a Valeo-t javasolták többen is, Gyurka a gyárit dícsérte halálra, na, én mégegyszer azt nem veszek! Pedig nem használtam olyan sokat, mégis két szép csíkot hagy a szélvédőn. Igaz, télen nem egyszer lefagyott, de idén inkább kipróbálnék mást.

Szóval?

Gyurka továbbra is halálra dícséri a GM ablaktörlôt, nekem 2 évet lazán lehúzott... :P

Link to comment
Megosztás:

Hy

Lenne egy kérdésem tudom elég alap de én sajnáltam az autóm fényezését.

Szóval van nekem egy 97-es astra kombim amiről le szeretném venni a hűtőmaszkot hogy el tudjam takarni a hűtőt persze a szivónál nem volt gond mert ott befért minden szerelgetés nélkül a kaerton de itt a TD nél nem fér be 3 hűtő van benne de ha klima is lenne már nagyon tele lenne az eleje :P

Szóval fennt látom a füleket azokat kinyomtam mikor éreztem hogy mozog alul kezdtem el feszegetni a lámpa alatt de ott csak nem engedett nem akartam hogy eltörjön a műanyag ezért nem eröltettem. Szóval aki tudja hogyan kell leszedni az irja meg.

A motorom be sem tud melegedni igazán a kékből ki sem jön a turbós pedig 90 fokot szereti sokkal csendesebb.

Ja mégvalami. Ma gázolajszűrő cse volt betervezve de 2db vadi ujat is rátettek nem indult be a gép visszarakták amit leszedtek poccre indult. hm. Ez miért lehet?

Link to comment
Megosztás:

Hy

Lenne egy kérdésem tudom elég alap de én sajnáltam az autóm fényezését.

Szóval van nekem egy 97-es astra kombim amiről le szeretném venni a hűtőmaszkot hogy el tudjam takarni a hűtőt persze a szivónál nem volt gond mert ott befért minden szerelgetés nélkül a kaerton de itt a TD nél nem fér be 3 hűtő van benne de ha klima is lenne már nagyon tele lenne az eleje :P

Szóval fennt látom a füleket azokat kinyomtam mikor éreztem hogy mozog alul kezdtem el feszegetni a lámpa alatt de ott csak nem engedett nem akartam hogy eltörjön a műanyag ezért nem eröltettem. Szóval aki tudja hogyan kell leszedni az irja meg.

A motorom be sem tud melegedni igazán a kékből ki sem jön a turbós pedig 90 fokot szereti sokkal csendesebb.

Meg kellene nézni a termosztátot, mielőtt kartonpapírt fabrikálsz az elejéjbe!

Most még nincs is hideg, mi lesz később??? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.