Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

"csapágyas volt ugyhogy jó is),de a hang még mindig megvan"-A generátor tartóperselyei is ki lettek cserélve?Nekem is csapágyas volt a generátorom,meg is csinálták,de mivel a tartóperselyek miatt nem futott az ékszíj szintben ,a hang megmaradt!Megvizsgálhatod a perselyeket,húzd meg a generátort magad felé az ékszíjjal,nem szabad kimozdulnia,párhuzamosnak kell maradni a másik tárcsával!Ha kimozdul,csere,pár ezer ft!

Link to comment
Megosztás:

"olyan mint a turbófeltöltő menet közben.olyan fütyülés szerüség"---Hallgasd meg közelről,miköben húzol neki gázt!De szerintem a hangot az ékszíj és a csapágy adja!Az is lehet ,hogy rosszul csapágyazták,én is így jártam,a szemem láttára cserélték ki a csapágyakat,de ugyanolyan szar maradt,másodszorra egy komalyabb villamos szakihoz vittem! :P

Link to comment
Megosztás:

Hehe, az enyémnek is ilyen turbós hangja van, Gábor mikor hallotta, azt mondta rá, valami csapágyas lesz hamarosan, generátor vagy vízpumpa.

Mondjuk én vízpumpacserénél nem valami márkásat tettem bele, lehet meg fogom szívni... :oops:

A generátort viszont jövő tavasszal sztem szétburítom, csapágyakat cserélek, meg ránézek a szénkefékre is.

Link to comment
Megosztás:

vazz ott van nálatok vmi gigatikusan jó kormánybőröző manufaktúra, állitolag vmi 6K-ért reinstallják a bőrt a kormányon

ha összejönne 3-5 db kormány a gsi.tomi már indulna is sztem Kecsó felé :P

FELL-SER Kft.

6000 Kecskemét,

Pécsvárad u. 14.

tel., fax: 0676470029

Seres István 06202217501

Demirli Annamária 06304654890

Én náluk csináltattam, szépen dolgoznak és olcsón.

kormány+váltószoknya+váltógomb: 11.000 HUF

pözsóforumról ollózva

És egy CIKK a cégről!

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt az Astra szezonvégi szétbontása. :P

Reggel 10-től du 4ig kikaptuk a váltót, motort, első futóműveket, kipufogórendszert, kormányművet. :P És elkészült egy finom bográcsgulyás is közben. :D

szerel1.jpg

szerel2.jpg

szerel3.jpg

Misu és Maszat a bográcsgulyás elkészítése közben a fenekére nézett pár karton sörnek és egy üveg pálinkának, úgyhogy a hangulat adott volt. :D

Link to comment
Megosztás:

A tervek már megvannak, csak az anyagiak hiányoznak hozzá. :D

Lényegében ami biztosan meg lesz csinálva, az az FK futóművek (amit már egyeztettünk is veled :P ), a Patyi féle váltó, és a Szuromi féle 4pillangós szívósor. Meg egy-két apróság, pl. hátsó fékkör újraépítése, váltórudazat átépítése, benzincső is más megoldásban lesz kivitelezve, illetve a kormánymű is módosítva lesz. Sajnos még ezekre is sovány a jelenlegileg kilátásba helyezett anyagi háttér, úgyhogy a többi terv egyenlőre talonban van.

Február végére bízom benne hogy talpra áll a vas. :D

Link to comment
Megosztás:

A belső fényt azt ellébecolta idén, de leginkább a költözés miatt.

Az új helyen még nem tudta bevállalni. De nemsokára készen van a

műhely, és újra tud rendesen melózni. A többi idénre tervezett móka

pedig pénzhiány miatt maradt el, mint pl. a hátsó fékkör. :P

Link to comment
Megosztás:

Nos emberkék!

Még mindig a kis corsa ügyében nyomozok.

Sikerült megkaparintanom a motorkódor, tehát:

98' 1.2 16V 5 ajtós B corsa X12xe motorral.

Hozzá kéne megfelelő alapjátari léptetőmotor (lehetőleg nem új ergó akciós áron) illetve lamdaszonda.

Please help aki tud...

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Ma összefutottam egy b.romarcú Rönyó magáncúpéssal. Azt hitte, hogy a sávváltásakor nekem, mint aki közvetlen mellette van(hátul három rakoncátlan gyerekkel, mellettem síkító asszonnyal), kötelező satuféket nyomni, hogy Ő beférjen, belém meg vagy hárman betolják a mögöttem haladót.

Tévedett! Dudálásra kicsit meghőkölt, majd a következő lámpánál a következőt kiabálta:

"A közlekedésben nem ellenségek vagyunk, hanem ellenfelek..." - kicsit sántít, mert szerintem szinte szinonímák - "... versenyezni máshol kell!"

Hozzáteszem, a 471-esen jött mögöttem nyíradonytól egészen a 4-esig. Valahogy nem értem, ha ilyen nagyfiú, miért nem tudott ott megelőzni szabályosan? talán mert a sötétben nem mert akkora kanyarsebességeket vállalni(80-90), mint én.

A kiabálás után meg rámhúzta a megányt, persze így már kénytelen voltam beengedni... nem akartam a gépet ilyen b-rom miatt összetörni, meg a gyerekeket kitenni egy ilyenkor persze biztos rendőri intézkedésnek. Ezután szépen megállt...nem törödve a csúcsforgalommal...akadályozás, majd még mielőtt a lámpa pirulni kezdett volna, elindult (gondolom kicsit későbbre akarta időzíteni, hogy én már ne tudjak átmenni a lámpán, csak biztos égett a pofája a dudák hangjától.

Szóval, nem értem az ilyenek miként kaptak jogsit. Mit tett volna ha nem egy astrával vagyok, hanem egy megrakott Actros-sal? akkor bekussol?

Szerintetek normális az ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.