Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Anno én is ezt hittem, de nem. Simtec ECU csak az 1.8-as meg 2.0-ásokban van.  

Az újabb 1.4, 1.6-os Ecotec-ekben is MULTEC van, DE már az új szabvány szerinti 4 számjegyű kódokat villogják, mint a Simtec-ek.

Aha a 4 számjegyű kód miatt estem gondolkodóba, de akkor most már legalább ezt is tudom.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motor egy léptetőmotor, amely különböző pozícióiban különböző légmennyiséget enged át magán. Ez azért fontos, mert a folytószelep alapjáraton teljesen zárva van, csak itt kap levegőt a motor. Ez szabályozza, hogy mennyit. Csak az alapjárat állításában van szerepe, de ha elromlik, beleszólhat a normál működésbe is (nem tud elégségesen zárni, fals levegőt kap a motor).

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motor egy léptetőmotor, amely különböző pozícióiban különböző légmennyiséget enged át magán. Ez azért fontos, mert a folytószelep alapjáraton teljesen zárva van, csak itt kap levegőt a motor. Ez szabályozza, hogy mennyit. Csak az alapjárat állításában van szerepe, de ha elromlik, beleszólhat a normál működésbe is (nem tud elégségesen zárni, fals levegőt kap a motor).

Tehát tul.képpen ez egy szelep?

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen egy kis (léptető-)motor, ami egy pillangószelepet forgat egy kör alakú házban. Úgy néz ki, mint az a pillangószelep, amit a gázpedállal forgatsz el, csak kisebb.

Tulajdonképpen egy (pillangó-)szelep.

Ezen a képen látható a nagyobbik pillangószelep, az alapjárati is hasonlóan néz ki, csak kisebb, itt éppen nem látszik (Laci4 utólagos engedelmével :notworthy: ): http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308949#2

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen egy kis (léptető-)motor, ami egy pillangószelepet forgat egy kör alakú házban. Úgy néz ki, mint az a pillangószelep, amit a gázpedállal forgatsz el, csak kisebb.

Tulajdonképpen egy (pillangó-)szelep.

Ezen a képen látható a nagyobbik pillangószelep, az alapjárati is hasonlóan néz ki, csak kisebb, itt éppen nem látszik (Laci4 utólagos engedelmével :notworthy: ):http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308949#2

:P Nekem egy kúposvégű tengelyt mozgat ki-be egy furatban.

Link to comment
Megosztás:

Ha már alapjárati motor. Tegnap szétszedtem az enyémet. Szerintem ebből a motorból még nem nagyon volt kiszedve. Bár nagyon nem lepődtem meg nagyon mert a pillangószelepen is van rendesen lerakódás, itt viszont fémes részt nem is igazán láttam csak a kokszos lerakódást. Úgyahogy sikerült kitisztítanom mind a furatot mind a tengely végét, majd visszaraktam, és nem akart elindulni az autó. Nem kapott levegőt. :D Kicsit megijedtem hogy elromlott, pedig vigyáztam rá rendesen. Aztán fújtam bele egy kis WD-40-et és kiszerelet állapotban megnéztem hogy működik-e. Akkor szerencsére hátrahúzta a tengelyt, és visszarakva is működött.

Igazából nem tudom hogy valami beragadt-e, amit a WD-40 oldott, vagy csak a kiszerelt állapot kellett, hogy legyen elég ideje beállítódni.

A lényeg hogy most már jó. :P

Link to comment
Megosztás:

Asszem karosszériánál részletesen le van írva!

Azért nagyvonalakban:

- ablak tekerő alatti zégerszerűséget kar felől lenyomni - kart lehúzni

-4 csavar ajtó aljánál

- 2 csav könyöktámasz aljában

- 1 csavar elektr.tükörállító vagy helye alatt

-kárpit alját kibillenteni (körben patentok),főlfele ajtóélről leemelni.

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Különösen a motorbuherálókhoz szólok!

Haver szétszedte az alapjárati léptetőmotort (feleslegesen mert csont tiszta volt), és összerakáskot kuka lett. Eltörött az egyik kis érzékelő lamella/lemez, így most olyan 800-as az alapjárat és alig megy.

Tud esetleg valaki bontottat? 98' 1.2 16v B Corsa, ránézésre tök ugyanaz a motor, mint az 1.2 G astrának.

Vagy esetleg új ára?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Különösen a motorbuherálókhoz szólok!

Haver szétszedte az alapjárati léptetőmotort (feleslegesen mert csont tiszta volt), és összerakáskot kuka lett. Eltörött az egyik kis érzékelő lamella/lemez, így most olyan 800-as az alapjárat és alig megy.

Tud esetleg valaki bontottat? 98' 1.2 16v B Corsa, ránézésre tök ugyanaz a motor, mint az 1.2 G astrának.

Vagy esetleg új ára?

Előre is köszönöm!

Biztos hogy tönkrement? Új ára 20 körül.

Nekem van egy kb. 2 éves használt. X14NZ-ből. Többit PÜ-ben.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén egy kellemes meglepetés ért. Egy őz este nekiszaladt a kocsi oldalának, és még csak egy horpadás se keletkezett rajta. Ez nem is kellemes meglepetés igazából, hanem SZERENCSE. Bár igaz hogy nem mentem gyorsan, mert észrevettem hogy ott áll az út túloldalán és egészen lelassítottam (kb 50 km/h), de amikor elhaladtam mellette, a butája nekemjött... Neki is szerencséje volt, mert elszaladt, szóval nem sérülhetett meg nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.