Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha meg egy 8szelepes után ültél bele, akkor tuti fura.. nekem is az volt eleinte az enyém. Aztán rééreztem hogyan kell vele menni.. ezek (ha menni akarsz, és nem a fogyi a lényeg) szeretik a pörgetést..(no nem tiltásig) olyan 2.5-3e körül nagyon szépen kezdenek húzni.. (legalábbis a c20xe) onnan meg már ......

fogyasztás: 1: amit írtál nagyon rövid táv. Szinte még be se tud melegedni a motor. Ez nekem is így van. Amikor szinte csak a barinőmet viszem-hozom haza, akkor 10-11 liter. de nemrég mentem vele hosszabbat, kapásból lement 9.3ra.

Országúton meg lábtól függően 6 tól 10-11 de ott azért már bőven van benne 150-200km/h is..

Jah. és a bc. elég szép értékeket tud kihozni, ha nullázod, aztán rövid távokat mész, pláne ha lámpáknál... próbáld ki.. nullázod, és alapjárat... szinte másodpercről másodpercre megy felfelé...

szoval a 1.8ast nem ismerem személyesen, de a sajátomból kiindúlva nem hinném h olyan tréh lenne.. nem hiszem h sokban különbözne...

a belső meg emberfüggő szvsz

Link to comment
Megosztás:

Ymel!

Nekem is ilyen autóm van csak c20xe és maximálisan meg vagyok vele elégedve és még azt se lehet mondani hogy nincs viszonyítási alapom mert astra coupe után ültem be ebbe az autóba.Hidd el nekem nincs sok különbség a 2 autó között .A coupe is 1.8as volt én se jártam soha 10l alatt de ahozz hogy az autó jól haladjon etettni is kell.Ezér a pénzért kapott dizel autók már nagyon sok km-et menntek és ahogy opel16v is mondta nagyon drága a javítása.

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. már céloztam rá valahol.. asszem a Gsi topikban ..

Nézegettem.. erre.. jééé de ismerős verda.... (H.Tomi)

Lapozgatom tovább... jéééé a szemesi tali.. jééé Anti verda.. stb..

Poén volt...

ui: máig etalon a Tomi kocsijának a belseje.. ezek a kék-fekete üllések,és a belső kék kárpitok.. ejj..

Azóta "szerelmes" vok beléjük, mióta pár éve..(sacc1.5) még ismeretlenül megláttam a szokásos kis benzinkútjánál parkolni...

És mintha azt olvastam volna hogy tervezi átbőrözni a belsejét.. hmmm... hááát nekem inkább ez gyün bé...

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam elmesélem, hogy miket csináltam. Majd rámszóltok jól legfeljebb...

Mint bemutatkozáskor jeleztem, vettem egy 5 ajtós 92-es, 1.6-os Astrát, mert hogy olcsón kellett valami, amivel lehet közlekedni. Ez gyakorlatilag a legolcsóbb volt, amit a használtautó.hun lehetett kapni. Végül 420-ért hoztam el. Persze olyan is volt. :wink:

Mivel autószerelő kedves barátom van, bevállalhattam, hogy olcsón vegyek és majd talpraállítjuk. Eddig az alábbiak cseréje történt meg:

- kipufogó középső és hátsó dob, hozzá a tartó izék.

- 4 lengéscsillapító

- komplett hátsó fék (dob, munkahenger, fékpofák)

- két első féltengely

- szűrők, vezérműszíj, gyertyák

Ami még hátra van az a bal első csapágy, illetve a kuplung kinyomó csapágy és tárcsa ér lassan a végére. Viszont eddig 87eFt-ben megállt az alkatrész költsége.

Erősen úgy tűnik, hogy a végén 520-ból lesz egy öreg, de műszakilag nagyon jó állapotban lévő, megbízható autóm. Szerintem jó döntés volt részemről.

Fogyasztásom eddig 8.2 volt városban használva, de a legérdekesebb az, hogy a másfél éves fiam feszt autózni akar. Ráadásul előtte a Kalosban folyton izgett-mozgott, unatkozott, meg rakoncátlankodott, ebben meg elfészkelődik, oszt már alszik is. Nem nagyon értem a dolgot, mert ugyanabban a gyerekülésben ül. Fura...

Link to comment
Megosztás:

Jó nektek. Nekem 3 rakoncátlan fiú foglalja el a hátsó sort. Sokszor akkora hangzavart csinálva, hogy legszívesebben hangszigetelést húznék a két sor közé. Az autó belsejét meg sokszor kell takarítani, mert egy egész rágcsáló család megélne benne, ha hagynánk.

Amúgy Skoda 105 és 120 után váltottam opelre. Először csak D kadettra, 1,3-as mocival, Caravan-ban. Már az is nagyon tetszett a skodához képest minden tekintetben( kényelem, menettulajdonságok, fogyasztás...), csak sajnos akkoriban a jelenlegi keresetem 1/3-át sem kaptam, így szegényke folyamatosan amortizálódott.

Aztán váltottam, munkahelyet, majd tavaly tavasszal autót. A kis kadettet min. 300e lett volna megcsináltatni, ezért ezt befizettem a jelenlegi autóba, a kadettet meg bevették az átírás díjaként. Igaz, erre is költöttünk, mert jók az utak, amiken dolgozni járok.....most fogják felűjítani őket. De az azért nem elhanyagolható, hogy 15 évvel fiatalabb, mint a kadett, és a skodáktól fényévekkel fejlettebb.

Na, lehet, hogy sokat rizsáztam, és a kutyát sem érdekli, amit írtam, csak úgy írtam, mert hát ez az egyéb csevegés fóruma. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.