Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem a 10 éves Schilleres matrica jött le 23 darabban. Nem kapartam, nagyon óvatosan szedtem le, utána ablak tisztító, és annyi. ;)

De nekem tényleg nem jön így :lol: próbáltam

Kb úgy ki van keményedve mint a zománcfesték a szobaajtón. Lehet hő hatására könnyebben letolom valami műanyaglappal de, hogy begfogom és húzom az 100% hogy nem megy még darabokban sem.

Egyébként osztrák opel bagoly felirat.

Link to comment
Megosztás:

Ha már nehezen eltávolítható anyagoknál tartunk....Kiszedtem a hátsó szélvédő műanyag keretét,mert befolyt alá az esővíz,és ott is maradt a kosszal együtt.Egy helyen már át is rohadt a lemez,pedig az enyém állandóan garázsban áll,télen még fűtve is van.Utána sziloplaszttal tettem vissza,szval a hátsó szélvédő is jócskán maszatos lett tőle.Utána már rájöttem,hiba volt,a sziloplaszt semmiféle oldószerrel nem jön le(terpentin,benzin ,higíto stb..)és most 2 év után is ott figyel foltokban a szélvédőn!!! ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már nehezen eltávolítható anyagoknál tartunk....Kiszedtem a hátsó szélvédő műanyag keretét,mert befolyt alá az esővíz,és ott is maradt a kosszal együtt.Egy helyen már át is rohadt a lemez,pedig az enyém állandóan garázsban áll,télen még fűtve is van.Utána sziloplaszttal tettem vissza,szval a hátsó szélvédő is jócskán maszatos lett tőle.Utána már rájöttem,hiba volt,a sziloplaszt semmiféle oldószerrel nem jön le(terpentin,benzin ,higíto stb..)és most 2 év után is ott figyel foltokban a szélvédőn!!! ;) :lol:
Amikor félkötésben volt azaz már bőrösödött akkor simán le kellett volna, dörzsölni.

Sajnos így utólag csak a pengés megoldást tudom ajánlani, először vékonyítani kell a vastagságát, és a végén óvatosan kaparászni.

De a karcolásra nagyon vigyázni kell, mert könnyen csíkos lesz az üveg.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 10 éves Schilleres matrica jött le 23 darabban. Nem kapartam, nagyon óvatosan szedtem le, utána ablak tisztító, és annyi. ;)

Nekem is lejött a márkakereskedő matricája anélkül, hogy a fűtőszálaknak bajuk lett volna... én bekapcsoltam picit az ablakfűtést előtte... az sokat segített... majd nagyon óvatosan jégkaparóval álltam neki... sok apró darabban jött le, nomeg rengeteg apró festékdarabka hullott ki, de ugye porszívó rulez :lol:

Szóval lejön az, csak türelem kell hozzá :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tudtátok, hogy lehet kapni gyári kartelvédőt?

Tök jól néz ki, már meg is érkezett...

Fém , szép lyukakkal, az olajleeresztőnél is ki van vágva, igy nem kell leszedni az olajcseréhez.

csak az ára elég huzós, 18.000 Ft. ....

1.jpg

2.jpg

azért választottam ezt, mert ennek a felsztereléséhez nem kell furni, faragni, kókányolni.

a bölcsőben megvannak a felfogatási pontjai, csak odateszem, és felcsavarozom....

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu !

Előre leszögezem,hogy tisztellek,becsüllek és nem fikázni akarok,

csak a saját véleményemet mondom.

Ez,így képről elég gyengének látszik.

Ha 4 mm vastag lenne akkor is az a két fül eléggé legyengíti.

A jó KARTERvédő olyan,hogy, annál megemelheted az autót, nem

nyomódik be.

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu !

Előre leszögezem,hogy tisztellek,becsüllek és nem fikázni akarok,

csak a saját véleményemet mondom.

Ez,így képről elég gyengének látszik.

Ha 4 mm vastag lenne akkor is az a két fül eléggé legyengíti.

A jó KARTERvédő olyan,hogy, annál megemelheted az autót, nem

nyomódik be.

Nekem arra kellene, hogz ne legyen csoromvizes a motor ( meg az alternátor) esős időben. Erre pedig ideális...csak egy kicsit drága... ;)

Link to comment
Megosztás:

A felgyűrődött úttól nem fog védeni, azzal továbbra is vigyázz. :lol:

Ajánlom figyelmedbe az én 4mm vastag acéllemez kartervédőm tanulmányozását, az az ilyen felgyűrődések miatt lett kicsit "művészi" kialakítású. ;)

Többet kapott a pesti utakon, mint a versenypályán, az bizti. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet beszerezni méretpontos szövet szőnyeget? Lehetőleg tök fekete legyen mindenféle felirat nélkül.

ne tartsd vissza az infót ha találsz ;)))

de asszem lehet rendelni, a gsi.tominak van Opel Motorsport feliratu de az már páréves és akkor volt vmi 15K...most mennyi lehet :lol:)))

lehet varratni/szabatni kellene.....

Link to comment
Megosztás:

Üvegszálas...

Sziasztok.

Szóval a ######a magyar utak..

Kb. 1 hónapja cseréltem olajat. Mit ad isten, mennem kellet anyámhoz kissé emelkedős, kátyúkkal teli úton, a Mecsek egyik lankás részén..

Ott, ahol már ezerszer megfordultam, most ott pont az az átkozott aknatető, vagy mittudomén, valamilyen kő, de felhasította az olajteknőt.((

Nem is rögtön, de ereszkedve vissza már folyt az olajam..

Amikor megálltam, köpni nyelni nem tudtam.

Ott helyben elfolyt az 1500 km-es Metabond..

Utána az olajteknő hegesztése meg minden, új olaj, 16 rugóba került.

Úgy hiányzott ez nekem..

Éljen az útadó, és egyáltalán a sok mindenféle útjavítás!

Szóval, ki tudna nekem valami jó kis kartervédőt ajánlani ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.