Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Gepard!

A regisztrációs díjat azért találták ki, hogy ha nincs vám, akkor is legyen haszna az államnak. Viszont most 1-2 hónapig még senki nincs teljesen tisztában azzal, hogy hogyan fogják kezelni az autóbehozatalokat.

Elvileg, ha mondjuk német autóba ülve átléped a határt, nálad van minden papírja, de magyar jogsival vezeted, akkor a rendőr nem szólhat semmit. De attól még az átírási kötelezettség érvényes.

Biztosítást meg asszem külföldön is köthetsz.

Hozzá teszem, hogy egyik EUs tagállamban sincs regisztrációs díj, hiszen ez ellenkezik az EU elveivel, viszont az országonkénti eltériési lehetőségeket kihasználják, amíg lehet.

A lényeg az, hogyha be akarsz hozni autót, akkor az esetenként lehet, hogy többe kerül, mintha itt veszed. Viszont szerintem az átmeneti zavart kihasználva alkatrésznek könnyebb így behozni autót. Behozod, papírt lesz*rod, szétbontod, és elteszed. Ebbe nem szólhat bele senki.

Link to comment
Megosztás:

Sonic!

Asszem 3-4 ezer HUF a krokodil, 2 bakkal az OBI-ban, egyébként a saját emelőjével is ki lehet cserélni, nem egyszer csináltam...

Autóbehozatal témához:

Bejelentkezel pl Németo.-ba valami ismerőshez (ideiglenes vagy másodlagos lakcím), és maradhat a német rendszám az autón. Igaz a biztosítás meg a műszaki vizsgadíj magasabb.

Link to comment
Megosztás:

Hát krokodillal nem tudok szolgálni, tán fel kellene hívnod az Állatkert élőállat kölcsönzöjét :wink:

Mikorra kellene holnap az a krokodilemelő ?

szegény krokodil elég le strapálva érkezne vissza az Állatkertbe 1 tonna megemelése után :))))

Szal valamikor napközben kéne olyan 14.00 ora magasságában pl.

azért kell egyébként krokodil mert a kocsi nem betonon áll és megprobáltam megemelni és csak el sülyed meg össze vissza csuszkál

ha van valami akkor itt a szamom:

20/9254008

Link to comment
Megosztás:

....azért kell egyébként krokodil mert a kocsi nem betonon áll és megprobáltam megemelni és csak el sülyed meg össze vissza csuszkál....

Akkor kereshetnél valami nagyobb felületű, masszívabb, keményfából készült deszkalapot, vagy hasonlót, mert szerintem puhább talaj esetén, az kroki kis kerekei úgyanúgy el fognak süllyedni, az imént említett készség nélkül :roll:

Link to comment
Megosztás:

most jöttem haza árkádból ferrari kiállitásbol....(menjetek ti is...) szal jövök haza erre thököly rona sarkán ######it elütik 3 méter magasra repült tripla szaltó 10 métert zuhan elöre....véres fejjel csücsül a thököly közepén.....sötét szinü auto ameik elbaxta tovább ment....én igy láttam....mindenki állt és nézte....mentöt kihivtuk aki flegmázott!!!(diszpécser...) a vicc az hogy eljöttünk onnan mert ha esetleg megkérdezik mit láttál még rádbaxnak vlmi oat h segitség nyujtás elmulasztása pedig nem is te ütötted el....hát itt élünk.....

Link to comment
Megosztás:

Akkor kereshetnél valami nagyobb felületű, masszívabb, keményfából készült deszkalapot, vagy hasonlót, mert szerintem puhább talaj esetén, az kroki kis kerekei úgyanúgy el fognak süllyedni, az imént említett készség nélkül :roll:

az mind szép és jo de ha alá rakok valamit akkor sem szeretnám a gyári emelövel emelgetni mivel nem szeretném nagyon le trapálni a szélét a küszöbnek egy emelö nyom igy is van már benne

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Mélykék kollégával... Ha laza a talaj, meg csúszkál az autó, akkor józan paraszti ésszel gondolkodva, aszfaltra vagy betonra kell állni (pl benzinkút parkolója, ott rád se szóllnak). Ha a laza talajon pl a krokodilról leesik az autó drágább lesz a leves mint a hús...

Link to comment
Megosztás:

De bazz mind1 a 4 kerék full lapos nem tudok sehova sem alni ...

ez most sajna nem vita téma hova áljak és hol emeljem meg ..

ott kell megemelni ahol van és ott a gyári emelövel nem tudom

mivel elég sok kiadásom volt mostanában amit nem nagyon terveztem

nem allok neki vasarolgatni feleslegesen emelöt

de semmi gáz megoldom csak itt talákok olyan embert aki segit :)

Link to comment
Megosztás:

....de semmi gáz megoldom csak itt talákok olyan embert aki segit :)....

Nyugalom, ne idegeskedj. Dark is segítő szándékkal írta le javaslatait, megjegyzéseit a téma kapcsán.

13 óra környékén felhívlak és megbeszéljük mi legyen. Ellenben az emelő tappancsa alá is kereshetnél addig fadarabot, mert még az lenne szép baleset, ha beszakadna az autódon a küszöb is :roll: De aztán nem kivágni egy fát, vagy szétszedni egy játszóteret :)

Link to comment
Megosztás:

Nyugalom, ne idegeskedj. Dark is segítő szándékkal írta le javaslatait, megjegyzéseit a téma kapcsán.

13 óra környékén felhívlak és megbeszéljük mi legyen. Ellenben az emelő tappancsa alá is kereshetnél addig fadarabot, mert még az lenne szép baleset, ha beszakadna az autódon a küszöb is :roll: De aztán nem kivágni egy fát, vagy szétszedni egy játszóteret :o

:)) krákágyillal nem a küszöbnél emelem meg az autot hanem a hatso hidnál és az elsö szilentné

és elöre köszönöm a segitséget

már csak egy dolog ne jöjjön közbe és az az esö :)

Link to comment
Megosztás:

jol néz ki a hely....

amugy op16v bácsi a verdába feljebb rakod a kamerát? vagy feljebb raktad már? rohadt furcsa h nem látszik a pálya....ma nézegettem megin h mit müveltél tesco parkoloba de egyszerüen nem látni a pályát....a közönség kedvéért tedd meg ezt a kis mütétet légy oly szives! :?

Link to comment
Megosztás:

mélykék76 kollegának továbbra is igen nagy köszönet a krákágyilért

jol megdolgoztatott igy is a kerék csere

kicsit naiv voltam hogy egy 50mm el megültetett auto alá aminek ki van szurva a kereke csak ugy alá rakom az emelöt :Đ

de valahogy csak össze jött ..

kéne olyan emelöt is gyartani ami ültetett autokhoz van :) :) :

Link to comment
Megosztás:

16v!

Lenne egy olyan kérdésem,h szted fel lehet-e applikálni egy 16v corsára a gsi 16 szelepes leömlőjét? Csak azé kérdezem, mert havernak menne fel - ez a terv, de mégcsak nem is látttam motorterét ill. kipuff rendszerét, most még csak elméleti síkon, mert nem akarok a lehetetlennel próbálkozni :)

Link to comment
Megosztás:

Atommanó!

212? Akkor éppen egy 5ös bömöst toltunk a pályán, ezután még

egy lórúgással kikerültük a külső sávban. :)

Vadállat a gép, ritka élmény volt benne ülni. :)

Aztec!

Nem. Mármint ha 2000 16v leömlőjére gondolsz, nem megy fel

a 1600 16v mocira. Még csak nem is hasonlít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.