Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

GH, neked érdemes lenne levizsgáztatni még hétfőn az autót.

ugyanis az LPG-s autót CSAK olyan helyen vizsgáztathatod ahol LPG-st tudnak, és ebből nagyon kevés hely van., illetve kell majd egy gázbiztonsági szemle is.

ÉN elöbb vizsgáztattam, majd másnap beleszereltettem, és most 2 évig nyugi van....

Hát erre nem készültem most idővel :(

Ennyire szopás lenne egy vizsga vele...?

Gondoltam tavasszal úgyis visszatolom pl a Medic-car-hoz (2000km után nézzék át amúgyis) aztán akkor le is vizsgáztatom velük. Vagy rosszul gondoltam?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam tavasszal úgyis visszatolom pl a Medic-car-hoz (2000km után nézzék át amúgyis) aztán akkor le is vizsgáztatom velük. Vagy rosszul gondoltam?

az is egy megoldás :),

ők vizsgáztatnak úgy is ,nincs vele gond egyébként.. csak olyan helyre kell vinni ahol foglalkoznak lpg-s vizsgával

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Gázszett beszereltetésén gondolkozom, de tartok tőle, hogy az autó motorjára káros lenne. (Opel Astra H, 1.6 benzin z16xer).

Összevissza olvasni mindenfélét, hogy megégnek a szelepek, mert túl lágyak és nem bírják hosszútávon a gázüzemet. De talán elkerülhető ez, ha egy kiegészítő felsőkenő rendszert szerelnek be a gázszett mellé.

Igaz-e? Kell ez, mert valóban lehetnek gondok?

Kérem, írjon vki, akinek van már tapasztalata erről a motorról.

Illetve melyik rendszer a legmegfelelőb ebbe az autóba (LandiR., Zavoli, AC Stag .. stb.)?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

please olvass vissza egy kicsit, bőven találsz infot erről....

köztük nekem is ilyen motorral szerelt autom van, csak 1800 cm3 mal.... müködik.

Olvastam, nem keveset. De nincs egyértelmű válasz a felső kenő rsz-re.

Neked, ha jól tudom a Landi rsz van. Az autó menetteljesítményei hogyan változtak, gyengébb lett vmivel?

A bc (gondolom van), milyen adatokat ír ki gázüzem mellett? Pill. fogyazstás, átlag, tudja kezelni?

Link to comment
Megosztás:

nem tudja kezelni a fedélzeti.

a benzines fogyasztást írja folyamatosan, az olyan 7-8 literig átlagban.

Nekem a gázfogyasztásom 8,5 liter.

nincs felső kenőm, senki sem mondta hogy legyen, így meg se fordult a fejemben.... de nem is érdekel... majd ha baja lesz meghengerfejeztetem....

a menetteljesitményem mindkét zafiránál ( A, Z16XE, B, Z18XER) a következőképp módosult.

elindulni egy picit nehezebb vele, azaz olyan 1500 ig kicsit gyengébb. 1500-3500 között szerintem erősebb, és nyomatékosabb, 3500 felett gyengébb. ( bár a B nél ez annyira nem észrevehető annyira mint az A nál volt)

a napi használatra tökéletesen alkalmas.

Én az A val többet autópályáztam ott 3500 ig jól fogyasztott 3500 felett volt hogyí 2,5 literrel megugrott a fogyasztásom.

A B vel nem kisérletezem, leszarom, ott 3500 fordulaton megyek ott 9 liter alatt fogyaszt.

Én annyira nem bántam meg a gázozást, hogy el se tudnám képzelni hogy ne gázos autót vegyek legközelebb is. A diesel autónkat már szinte csak dolgozni használjuk, mert muszáj, de sehova se megyünk vele, mert a 6 literrel/100 km az a zafitánál 150 km nyi pénzmennyiség.....

Link to comment
Megosztás:

ja, és igen Landirensom van., hibátlanul üzemel....

én minden tapasztalatomat beíyrtam ebbe a fórumba, én 2011 04. hóban kezdtem gázozni, ha gondolod keress rá.... minden szopásomat, minden tapasztalatomat bevéstem ide.

Köszi az infókat.

Fogom sűrűn olvasni ezt az oldalt az előző 86 oldalnyi tartalommal is, hiszen döntés előtt állok.

Az általm leírt rendszerek között mi a különbség? Erről tudsz vmit: Konkrétan Zavolit ajánlottak, az jobb, rosszabb mint a Landi? Vagy olyan kérdés mint a VW vagy Opel "dilemma"?

Link to comment
Megosztás:

nem tudok ebbe segiteni. nem vagyok én guru :)

én landirenzot használtam mind a kettő autóba, viszont van itt más is akinek másmilyen rendszere van...

én részemről ajánlom a www.medic-car.hu -t ott most ákcijó van, érdemes gyorsan cselekedned, mert már nagyon hosszú a várakozási idő a beszerelésre.

Link to comment
Megosztás:

nem tudok ebbe segiteni. nem vagyok én guru :)

én landirenzot használtam mind a kettő autóba, viszont van itt más is akinek másmilyen rendszere van...

én részemről ajánlom a www.medic-car.hu -t ott most ákcijó van, érdemes gyorsan cselekedned, mert már nagyon hosszú a várakozási idő a beszerelésre.

Kösz. Írtam is nekik egy emailt.

Valamiért nekem is a Landi a szimpatikusabb, bár meg nem tudom mondani miért.

Viszont akkor kérdezem a többi fórumtársat, hogy vkinek Astra h (z16xer) Zavoli rsz-rel van-e tapasztalata? Írjon nekem, köszi

Link to comment
Megosztás:

ne az okmánnyal beszélj, hanem a gázszerelővel, hogy sorozatengedélyes e a gázszett amit beszerelnek neked. az a lényeg. az okmány csak azt csinálja ami a papirokon van.....

amugy a weboldal alapján amit belinkeltél azon az van, hogy sorozatengedélyes a cucc

Link to comment
Megosztás:

Velük is beszéltem. Természetesen van sorozatengedélyük. De mikor mondtam a nőnek, hogy az okmány szerint nem kell műszakizni, azt mondta hogy ez hülyeség.

Na most akkor ki a hülye?

Én mégis inkább az okmánynak hiszek.

Egyrészt mert jobban tetszik, amit ők mondanak! :D

Másrész ők adják ki a forgalmit, nem a szervíz.

Link to comment
Megosztás:

Velük is beszéltem. Természetesen van sorozatengedélyük. De mikor mondtam a nőnek, hogy az okmány szerint nem kell műszakizni, azt mondta hogy ez hülyeség.

Na most akkor ki a hülye?

Én mégis inkább az okmánynak hiszek.

Egyrészt mert jobban tetszik, amit ők mondanak! :D

Másrész ők adják ki a forgalmit, nem a szervíz.

Okmányiroda válogatja, hogy beírják-e vizsga nélkül.

Azt nem tudom a jogszabály mit ír elő, azaz melyik ügyintéző tudta jól a szabályt, és melyik rosszul. Nem is néztem utána.

A lényeg, h nekem áprilisban egy okmányiroda sem akarta beírni, hiába van sorozatengedélyem. Egyedül a pécsi csinálta volna meg, de nem érte meg odáig utazni. Inkább levizsgáztattam.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.