Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Lehet hülyeség, de olyan hibája nem lehet ezeknek, hogy nem azon a hőfokon nyit ahol kellene? Arra gondolok, hogy beindítás után nem sokkal mikor nézed még valóban zárva van, de után még nem érte el a megfelelő hőfokot mikor már kinyit, és onnantól nyilván lassabban melegszik.

Nekem a 40 fok a lényeg, amikor az LPG elektronika engedélyezi az LPG-t.

De amúgy lehet akár olyan hibája, hogy korán nyit.

Link to comment
Megosztás:

Szombaton építik a gázcuccot a verdába! :huh:

Zavoli rendszer, 199000 Ft, pótkeréktartállyal (47l). Ajándék szintjelző és pótkeréktáska.

Rossz hír, hogy nov.1.-től jogszabály módosítás van, így újra kell vizsgáztatni! :rolleyes:

Legalább lesz +2 év műszakid. Jaa, és ne feledd 200Ft-al olcsóbb az LPG. (még)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy hétig nem voltam számítógép közelben, bp-n voltam egy képzésen. Meglepődtem, mikor kinyitottam az oldalt. Hárman mentünk egy off1.6 Peugeot 307-el. Pályán sík részen 110-120-as tempónál 11-12l-t mutatott folyamatosan a fogyasztásmérő. A tulajtól nem kérdeztem semmit, csak pislogtam. Ott valami nagyon nem volt jó, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Szombaton építik a gázcuccot a verdába! :D

Zavoli rendszer, 199000 Ft, pótkeréktartállyal (47l). Ajándék szintjelző és pótkeréktáska.

Rossz hír, hogy nov.1.-től jogszabály módosítás van, így újra kell vizsgáztatni! :(

sajnos ez a hir nem igaz, csak így vezettek meg, hogy nincs sorozatengedélyük erre a szettre.

nekem november 17 én építették be az autóba a gázt, és nem vizsgáztattam az autót....

Link to comment
Megosztás:

gázzal mentetek?

az a fedélzeti meghülyülhet, attó hogy nincs befecskendezés, de megy az autó....

Bocs, nem írtam, gázzal. Igazad lehet, ilyen szinten nem vagyok benne a témában.

Link to comment
Megosztás:

illetve még annyi lehet, hogy autopályán - magas fordulatnál sokkal többet esznek az autók. ( a Zafira A nál 3500 foduatnál 9 - 9,5 , 4000-4200 nál 12 liter)

Akkor valószinüleg azért megy az autósok közel fele a külső sávban 90-100-al. Amióta ilyen drasztikusan emelik az üzemanyagok árát, szerintem csökkent az autók átlagsebessége. Aki ma 130-al, az a magyar utak királya. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kb 1 hete népesítem a gázosok táborát AC Stag4 rendszerrel Astra H 1.6 xer gépben. Első tapasztalatom, hogy csendesebb és nyomatékosabb a kocsi. A fedélzeti szerint 7,3 a fogyasztás, elsőre csutkára kimentem a tankot és picit meglepődtem 52,6 lityi gát nyomtak a 60 lityis tartályba ez ugyen nem 80% lehet ekkora eltérés vagy ezt a kutat mellőzni kell? No de ezt a tankolást figyelembe véve 7,8 lett a fogyasztásom benzinnel 6,4 volt az átlagom 12000 kmre nézve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kb 1 hete népesítem a gázosok táborát AC Stag4 rendszerrel Astra H 1.6 xer gépben. Első tapasztalatom, hogy csendesebb és nyomatékosabb a kocsi. A fedélzeti szerint 7,3 a fogyasztás, elsőre csutkára kimentem a tankot és picit meglepődtem 52,6 lityi gát nyomtak a 60 lityis tartályba ez ugyen nem 80% lehet ekkora eltérés vagy ezt a kutat mellőzni kell? No de ezt a tankolást figyelembe véve 7,8 lett a fogyasztásom benzinnel 6,4 volt az átlagom 12000 kmre nézve.

Szia! Soha nem fogsz tudni ugyanannyit tankolni, nincs baj a kúttal. Nekem 42literes a tartály, 32,5-34,5 között ment eddig mindig bele, most télen 1x-2x ment bele 33liternél több. A fogyasztásból valószinü a 7,3L a korrekt, gáznál a fogyasztást úgy tudod pontosan megnézni, hogy teljesen kiüríted, majd teletank, és megnézed hogy abból mennyit tudsz menni. Valószínü, hogy 7,8 azért lett, mert előzőnek 1-1,5 literrel kevesebbet tudtak belerakni. A következő adat lesz a mérvadó, mindig az előző tankolást kell nézni, nem pedig a megtett táv utánit. Ha pedig a chechengine-ed nem világít be néha, akkor még vissza tudnak venni a gázosnál egy kicsit a fogyasztásból.

Link to comment
Megosztás:

Szombaton építik a gázcuccot a verdába! :D

Zavoli rendszer, 199000 Ft, pótkeréktartállyal (47l). Ajándék szintjelző és pótkeréktáska.

Rossz hír, hogy nov.1.-től jogszabály módosítás van, így újra kell vizsgáztatni! :(

Nekem kedden megy bele a Lovato, ugyanez a motor és nem kell vizsgázni (igaz hogy áprilisban amúgy is lejár :( )

Mondjuk nekem pont egy vizsga árával drágább is lesz...

Link to comment
Megosztás:

Nekem kedden megy bele a Lovato, ugyanez a motor és nem kell vizsgázni (igaz hogy áprilisban amúgy is lejár :( )

Mondjuk nekem pont egy vizsga árával drágább is lesz...

GH, neked érdemes lenne levizsgáztatni még hétfőn az autót.

ugyanis az LPG-s autót CSAK olyan helyen vizsgáztathatod ahol LPG-st tudnak, és ebből nagyon kevés hely van., illetve kell majd egy gázbiztonsági szemle is.

ÉN elöbb vizsgáztattam, majd másnap beleszereltettem, és most 2 évig nyugi van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kb 1 hete népesítem a gázosok táborát AC Stag4 rendszerrel Astra H 1.6 xer gépben. Első tapasztalatom, hogy csendesebb és nyomatékosabb a kocsi. A fedélzeti szerint 7,3 a fogyasztás, elsőre csutkára kimentem a tankot és picit meglepődtem 52,6 lityi gát nyomtak a 60 lityis tartályba ez ugyen nem 80% lehet ekkora eltérés vagy ezt a kutat mellőzni kell? No de ezt a tankolást figyelembe véve 7,8 lett a fogyasztásom benzinnel 6,4 volt az átlagom 12000 kmre nézve.

cool...

A fogyasztásod sose lesz ugyanaz, és a beletankolt mennyiség se.

én a nettó 43 literes tartályba már tankoltam 45 litert úgy, hogy még gázzal ment, azaz nem volt üres.

Ez mulik a multiszelepen, a tankolási gáznyomáson, a hőmérsékleten is.

Én pl nyáron reggel 6 kor 10 literrel tudtam többet tankolni az autóba mint délután.

Amikor csak 8-10 barral nyomják bele akkor is más mennyiség megy bele ( több, csak lasabban), mint 13 baron

A multiszelepnél meg az érzékenység. van amikor a cseppfolyósitott gáz még el sem éri a szelepet, hanem a gáznemü gáz már lezárja. ilyenkor megy bele kevesebb. ( ezt nem tudom másképp leírni)

Link to comment
Megosztás:

én ma megint tankoltam. 7,9L/100

Viszont, hihetetlen, hogy a szegényebb környéken: mint Salgótarján - Gyöngyös 33 Forinttal drágább a gáz mint Budapesten.

253Ft ért is volt a MOL kuton. A végén Gyöngyösnél tankoltam nagyonolcsón 237 ért....

Link to comment
Megosztás:

én ma megint tankoltam. 7,9L/100

Viszont, hihetetlen, hogy a szegényebb környéken: mint Salgótarján - Gyöngyös 33 Forinttal drágább a gáz mint Budapesten.

253Ft ért is volt a MOL kuton. A végén Gyöngyösnél tankoltam nagyonolcsón 237 ért....

Pedig BP az olcsó, nálunk is 241Ft 1l, most már 2x tankoltam a Bojtár utcában 218-ért. :smartass:

Legközelebb csak február 25-én megyek arra.

Link to comment
Megosztás:

Heló. Olajcserén változik valami gázüzem esetén? Kell lpg-s olaj vagy előbb kell cserélni vagy esetleg később is ráér? Autóm c18nz castro 10w40et raktam bele 308000 e km van benne ebből 200e gázzal ment olajból 8000után 1-2 deci fogyott max.

Más: keverőfej miatt magasabban van a pillangószelep ház ezért a gumicsőben van egy nagy törés (csökken az átmérő miatta) ezzel találkozott már valaki? van rá megoldás vagy jó ez így? Itt ott még befúj a menetszél a légszűrőbe ezért 60felett leáll.. vicces ahogy lejtőn gyorsul úgy esik az alapjárat.. pest 16.kerület-Érd vonalban kb 30km 9-9.5et eszik amúgy.

csak az érdekesség kedvéért hoztam át... 200ekm ...

ma összefutottam Demoval.. (sokaknak nem kell bemutatni :) )

volt pár eszme futtatás gázüzemről..

van egy pár ismerőse akik gázzal járnak.. probléma nélkül.. és valszeg nem 20-30-40ekm mentek már :)

Link to comment
Megosztás:

sajnos ez a hir nem igaz, csak így vezettek meg, hogy nincs sorozatengedélyük erre a szettre.

nekem november 17 én építették be az autóba a gázt, és nem vizsgáztattam az autót....

Ne Ba***atok ki velem!! :o

3 helyen érdeklődtem, és mindenhol ezt mondták!

Tudtommal van sorozatengedélyük.

Ezek után felhívom az okmányirodát, megkérdezem mi az igazság.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.