Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Nekem ismerős rakatta bele egy 2001-es Zafirába (Z16XE) és azóta csak a gond van az autóval. A beszerelés után kb fél év múlva egy hatalmas durranás következtében szétnyílt a katalizátor, mint a tubarózsa, cserélni kellett az egész kipuff rendszert katalizátorostól. Pár hónappal később meg elkezdte enni az olajat, szétásták a motort, semmi hibát nem találtak, de azért biztos ami biztos alapon cseréltek dugattyúgyűrűket. Azóta nem hallottam az autóról. Én biztos nem szereltetnék az autómba, sok rosszat hallottam a gázosításról, többet, mint jót. Akkor inkább etanol.

Ez érdekes, mert eddig ennyire durva hibát, amit az LPG-nem tulajdonítasz nem lehetett hallani...

Katalizátor szétnyílt, érdekes, el volt tömődve? LPG felgyülött? De akkor meg el sem égett...

Az LPG a szelepeket/hengerfejet eszi meg esetleg...

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, mert eddig ennyire durva hibát, amit az LPG-nem tulajdonítasz nem lehetett hallani...

Katalizátor szétnyílt, érdekes, el volt tömődve? LPG felgyülött? De akkor meg el sem égett...

Az LPG a szelepeket/hengerfejet eszi meg esetleg...

Részleteket nem tudok, de én arra gondolok, hogy felgyülemlett az lpg a katalizátorban és az robbant be, ami szétnyomta az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Részleteket nem tudok, de én arra gondolok, hogy felgyülemlett az lpg a katalizátorban és az robbant be, ami szétnyomta az egészet.

Akkor ott valami nagyon el volt cseszve... Pl gyújtáskimaradás esetén lekapcsolja az adott hengert az ECU, és akkor lehet a befecskendező nem kapcsolt le. Nekem volt ilyen hibám (alacsony gáznyomás miatt), de akkor a hengergyújtást lekapcsolta.

Link to comment
Megosztás:

akkor több gáz marad nekünk :lol:

flash lube-ról..

kolléga rakat most bele gázt a totyoba 1.8 vvti..

van neki egy taxis szomszédja...

és megfagatta felső kenőről..

a válasz: felejtse el..

ők egyik autóba se raktak

és több 100e km mentek már probléma nélkül...

most akkor megint ott vagyunk hogy mindenki gondoljon azt amit akar :rolleyes: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gázos fogyi:

8,5L/100 = 1870 Ft ( 220 Ft / L )

Benzines fogyi:

7,5L/100 = 3187 Ft ( 425 Ft )

Megtakaritás 100 km ként: 1327 Ft

Megtakaritás 1000 km ként: 13270 Ft

Megtakaritás 10000 km ként: 132700 Ft

Megtakaritás 100000 km ként: 1327000 Ft Igen, egymillio háromszázhuszonhétezer Ft.

Szóval: Érdekel valakit hogy tönkremegy a hengerfej 100.000 KM ként?????

Link to comment
Megosztás:

Gázos fogyi:

8,5L/100 = 1870 Ft ( 220 Ft / L )

Benzines fogyi:

7,5L/100 = 3187 Ft ( 425 Ft )

Megtakaritás 100 km ként: 1327 Ft

Megtakaritás 1000 km ként: 13270 Ft

Megtakaritás 10000 km ként: 132700 Ft

Megtakaritás 100000 km ként: 1327000 Ft Igen, egymillio háromszázhuszonhétezer Ft.

Szóval: Érdekel valakit hogy tönkremegy a hengerfej 100.000 KM ként?????

Nálam:

Gázos fogyi:

6.7L/100 = 1540 Ft +1l benzin, azaz 1960Ft ( 230 Ft / L )

Benzines fogyi:

6L/100 = 2550 Ft ( 425 Ft )

Megtakaritás 100 km ként: 590 Ft

Megtakaritás 1000 km ként: 5900 Ft

Megtakaritás 10000 km ként: 59000 Ft

Megtakaritás 100000 km ként: 590000 Ft

Ez nagyjából jó is, mivel 13e km alatt 71e Ft-ot takarítottam meg.

Ebből is futja úgy hiszem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

én a benzint nem szoktam beleszámolni, mert nem is tudom mért....

Te hosszabb távon mész, és neked sokkal kevesebb benzint eszik 100km-re vetitve. Illetve én szinte a külső hőmérsékletről indulok, csak 2-3 fokkal van melegebb a garázsban, mint kint. Gondolom Te reggel meleg garázsból indulsz. Nézd meg én december végén tankoltam benzint, és már megint hiányzik belőle 8-9l benzin.

Link to comment
Megosztás:

nem, nekem nincs garázsom, én az utcáról indulok.

A Zafira baromi gyorsan melegszik, 3-4 perc alapjáraton ketyegés után kb 4-500 méterrel már átkapcsol.

Akkor ez a kis Z14XEP ilyen lassan melegedő. :rolleyes: Hosszabb távokon nagyon jó, pl amikor BP-re megyek akkor az az igazi megtakarítás.

Mondtam a gázosaknak, hogy lejjebb kellene venni 40 fokról, s mondták nem ajánlják, mert lefagy a reduktor.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez a kis Z14XEP ilyen lassan melegedő. :huh: Hosszabb távokon nagyon jó, pl amikor BP-re megyek akkor az az igazi megtakarítás.

Mondtam a gázosaknak, hogy lejjebb kellene venni 40 fokról, s mondták nem ajánlják, mert lefagy a reduktor.

érdekes hogy mondod... mert uhuhu is mondta hogy olyan tapasztalatok vannak..

nekem tök hamar meleg :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gázos fogyi:

8,5L/100 = 1870 Ft ( 220 Ft / L )

Benzines fogyi:

7,5L/100 = 3187 Ft ( 425 Ft )

Megtakaritás 100 km ként: 1327 Ft

Megtakaritás 1000 km ként: 13270 Ft

Megtakaritás 10000 km ként: 132700 Ft

Megtakaritás 100000 km ként: 1327000 Ft Igen, egymillio háromszázhuszonhétezer Ft.

Szóval: Érdekel valakit hogy tönkremegy a hengerfej 100.000 KM ként?????

én csak kb hasra ütve számoltam...

de kb helyes :huh: :lol:

kb 50e ből meg van a csere és hengerfej :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.