Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

anagy motorok elgázositása csak itthon ciki-.... nagyon kevesen gázositják el a nagy - és drága autójukat....

tegnap egy új Saab 9.3 2.0 Turbo - automatával együtt tankoltam....

én bevállalom a piros matrinyát egy opc-n :devlish:

de majd jövőre kiderül ... ,hogy lesz vagy nem :lol:

olyan 13-14 liter gázzal ellehet járni vele... :D ,vagy nem :devlish:

Link to comment
Megosztás:

anagy motorok elgázositása csak itthon ciki-.... nagyon kevesen gázositják el a nagy - és drága autójukat....

tegnap egy új Saab 9.3 2.0 Turbo - automatával együtt tankoltam....

Ha itthon ciki olcsóbban járni, akkor legyen annak a gondja aki úgy gondolja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Pedig nekem pályán sem megy sokkal 7l fölé :devlish:

Ez eddig megtett 1000 km alatt 7,4 l/100km fogyasztást kaptam az eddigi benzines 6,9 helyett. (általában főútvonal sok lakott területtel kis városi forgalom).

Tegnap hosszú távval próbálkoztam (szüleimhez 3-as 7-es főút oda vissza 700 km)

A mérés előtt a Bp-i Bojtár utcában tankoltam, kímélős - szabályok betartásával - dugómentesen vezettem 7,8 l/100km-t kaptam :D (benzinnel ilyenkor 6,5 alatt szokott lenni)

Az ilyen kis magán kutakkal van valami tapasztalatok, hogyan, milyen trükkökkel sumákolnak?

Normál minőségű gázzal nem lett volna szabad ennyinek lenni! Az olcsó gázzal nem biztos, hogy jobban megéri!

Ma AVIA benzinkútnál tankoltam (216 Ft/l Bp Gvadányi út) 39,5 l-t majd közzé teszem.

Ha találkoztatok már gyanús kutakkal, azt jó lenne, ha közzé tennétek!

Imy te hol szoktál tankolni?

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig megtett 1000 km alatt 7,4 l/100km fogyasztást kaptam az eddigi benzines 6,9 helyett. (általában főútvonal sok lakott területtel kis városi forgalom).

Tegnap hosszú távval próbálkoztam (szüleimhez 3-as 7-es főút oda vissza 700 km)

A mérés előtt a Bp-i Bojtár utcában tankoltam, kímélős - szabályok betartásával - dugómentesen vezettem 7,8 l/100km-t kaptam :lol: (benzinnel ilyenkor 6,5 alatt szokott lenni)

Az ilyen kis magán kutakkal van valami tapasztalatok, hogyan, milyen trükkökkel sumákolnak?

Normál minőségű gázzal nem lett volna szabad ennyinek lenni! Az olcsó gázzal nem biztos, hogy jobban megéri!

Ma AVIA benzinkútnál tankoltam (216 Ft/l Bp Gvadányi út) 39,5 l-t majd közzé teszem.

Ha találkoztatok már gyanús kutakkal, azt jó lenne, ha közzé tennétek!

Imy te hol szoktál tankolni?

Én Zalaegerszegen egy magán kúton, ott a legolcsóbb. Elvileg Primagázt adnak.

Nézd meg a fogyasztásaimat az aláírásomban, ott látszik a pályás használat. A mostani 5l körüli értékek a rövid (12km-es) távoknak tudható be. Akkor sztem mellé elfogy 2l benzin is. Fogyasztást mindenképp több tank után átlagolj.

Link to comment
Megosztás:

Én Zalaegerszegen egy magán kúton, ott a legolcsóbb. Elvileg Primagázt adnak.

Nézd meg a fogyasztásaimat az aláírásomban, ott látszik a pályás használat. A mostani 5l körüli értékek a rövid (12km-es) távoknak tudható be. Akkor sztem mellé elfogy 2l benzin is. Fogyasztást mindenképp több tank után átlagolj.

Az igaz, hogy a benzin fogyasztásra nem gondoltam, kb. 1l elmehetett a rövidebb távokon, a mostani hosszú úton pedig gyakorlatilag 0 volt.

Úgy gondoljátok az LPG-vel nem lehet manipulálni úgy mint a benzinnel? A benzinnél 1 l-es különbségeket is tapasztaltam, ezért csak bizonyos Shell és OMV kutaknál tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

nekem is volt ilyen gondolatom, de mindig bebizonyosodott hogy nem a fogyasztás ingadozik, hanem a beletankolt mennyiség.

ugyanis a gáz betöltőnyomása, a hőmérséklet, és a gáztartályban lévő gáz gázosodása - cseppfolyosodása iszonyatos különbséget tud okozni.

Volt olyan hogy nyáron melegbe 10 literrel kevesebbet tudtak a tartályba nyomni, mint 2 nappal késöbb reggel 6 kor. ilynkor beleszámolod a különbséget, és 500 km en 2 liter fogyasztáskülönbséget tud okozni....

a fogyasztáson - ÉN - ugy tudok spórolni, hogy nem alacsony fordulaton járok. nekem ott erőtlenebb az autóm mint magasabb fordulaton.

én simán eltekerem 3-4 ezerig is ha kell, vagy haladok....

alacsony fordulaton meg csak akkor megyek ha sík úton csak tartom a tempot.

Link to comment
Megosztás:

gázminőséggel szerintem nem tudnak mokolni...

amit ír Uhuhu is ,nagyban függ a külső hőmérséklettől és hogy mekkora nyomással tölt ..

Én is járok a Gvadányira meg a jászberényire is ....

a jászberényin nem prímagázt adnak mint szinte mindenhol ,ők valahonnan külföldről hozzák .

minőségre nem veszek észre különbséget ,csak occobb

Link to comment
Megosztás:

ugyanis a gáz betöltőnyomása, a hőmérséklet, és a gáztartályban lévő gáz gázosodása - cseppfolyosodása iszonyatos különbséget tud okozni.

A probléma az, hogy eddig minden esetben 2-3 fok volt a környezeti hőmérséklet, nagyjából hasonló üzemi feltételek mellett (bemelegedett járgány, hasonló betöltött mennyiség, mindig tele).

A twinport miatt nekem alacsony fordulaton is jó a nyomaték, és szerencsére gázos üzem mellett sem érzek különbséget. Gondolom hasonló fogyasztási arányoknak kell lenni gáz és benzin esetében is a különböző vezetési stílusoknál is.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.