Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

inkább vittél volna magaddal egy palackot ... vagy kettőt :lol:

Haver a Corsajába éve óta csak otthon tankol. Előtte mikor gázos waresza volt abba is csak otthon. Sokkal olcsóbb mintha kúton kb 160 ft/L re jön ki ha visszaszámolod. És fele annyi macera nincsen vele mint a kannázással. Ugyanis van neki GYÁRI olasz elektromos átfejtő szivattyú. Meg persze vagy 4 db 11,5es gázpalack. Tudjátok ebbe az országa ahol még abból a kevéske fizuból is elvesznek (adójóváírás megvonása) plusz soha balesetet nem okozott autóst 30%al büntetnek, el kell sunnyugni a jövedéki adót. Megfizetjük máshol kamatostul. Majd ha lesz normális fizu amiből meg lehet élni akkor majd tankolunk kútnál meg nem kannázunk. Bocs az Offért de megint kari van és annyim nem maradt hogy normális ajándékot tudjak venni a szeretteimnek. Pedig napi 9-11 órákat dolgozok és nem cigizek iszok bulizok. Csak a megélhetés ami lassan a béka segge alatti szint költök.

Link to comment
Megosztás:

kb 160 ft/L re jön ki ha visszaszámolod. És fele annyi macera nincsen vele mint a kannázással.

Én visszaszámoltam. A palackos gáz ára 5000Ft körül van mindenütt. Egy palack tartalma kb 20l benzinnek felel meg.Egy 50l-es tartályba kettőt lehet bepasszírozni 80%-os töltöttségig.Ha visszaosztom, ez messze esik a 160-tól. ;)

A kannázásban én annyit éreztem macerának,hogy mindig benne volt a lebukás veszélye. :lol: Volt, hogy kevésbé, volt, hogy jobban.

Link to comment
Megosztás:

Én visszaszámoltam. A palackos gáz ára 5000Ft körül van mindenütt. Egy palack tartalma kb 20l benzinnek felel meg.Egy 50l-es tartályba kettőt lehet bepasszírozni 80%-os töltöttségig.Ha visszaosztom, ez messze esik a 160-tól. :)

A kannázásban én annyit éreztem macerának,hogy mindig benne volt a lebukás veszélye. :lol: Volt, hogy kevésbé, volt, hogy jobban.

Hogyan számoltad ki, hogy 20l van egy palackban? Főleg meg hogy 20l benzinnek megfelelő, azaz kb 20*1,15= 23l ?

Szerintem nincs benne ennyi!

Én szlovákban tankolom a palackot, mert ott csak 4000. Régen tettek bele 20-at (és az tényleg tovább tartott mint a magyarban cserélt), de valahol elpukkant egy palack, azóta csak pontosan 18-at töltenek bele. Szerintem magyarban sincs benne több.

Ez 222 ft/l ! Még ez is drágább, mint akár itthon, akár kint tankolni! Így abban biztosan egyetértünk, hogy magyar palackból tankolni nem nyerő! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hogyan számoltad ki, hogy 20l van egy palackban? Főleg meg hogy 20l benzinnek megfelelő, azaz kb 20*1,15= 23l ?

Szerintem nincs benne ennyi!

Én szlovákban tankolom a palackot, mert ott csak 4000. Régen tettek bele 20-at (és az tényleg tovább tartott mint a magyarban cserélt), de valahol elpukkant egy palack, azóta csak pontosan 18-at töltenek bele. Szerintem magyarban sincs benne több.

Ez 222 ft/l ! Még ez is drágább, mint akár itthon, akár kint tankolni! Így abban biztosan egyetértünk, hogy magyar palackból tankolni nem nyerő! :lol:

Rosszul fogalmaztam. Apám 11 évig járt egy 2107-el. 50l-es volt a tartály. Ha a palackos volt az olcsóbb, akkor azt, ha a kúti, akkor azt tankoltuk. Kézi átfejtővel dolgoztunk. Ha teljesen kifogyott a tartályból, kb 40l gáz fért bele a kútnál. Ha palackból tankoltuk, két palackkal fért bele, igaz a második végét már izomból kellett belehajtani. Országúton ment vele 90%-ban,így benzinből 8 körül, gázból 10-et evett. Gázzal 400km-t ment el egy tartállyal.. Ha gázra volt állítva, igaz szabálytalanul, de még télen is gázzal indította, könnyen indult és simábban járt vele, mint benzinnel. Így pontosan lehetett tudni a gázos fogyasztását, mert a benzin nem kavart be. Ennyi. ;)

Link to comment
Megosztás:

kb 100 km-tnyomtam le Bécsbe tegnap este + ma délelött.

egy darab LPG-s kutat se láttam,és 1 db CNG kutat láttam.

tankolni akartam kint, de mivel nem tudtam, így hazajöttem a paripával, és itthon tankoltam 210 ért :lol:

http://www.fluessiggas.net/tankstellen.php#

Az osztrák LPG (flüssigas) kutak a térképen /nem sok van, de Bécs környékén több is/.

Link to comment
Megosztás:

Ma 10000 Ft-ért tankoltam és nem lett tele ;)

Persze hogy nem gázból...

Én nem rég tankoltam benzint ~800km (ebből 500km BP túra volt) , és már kb 9-10l hiányzik belőle. :lol:

Majd december végén ÁFA emelés előtt kap benzint, előbb nem, de azzal jó lenne kihúzni tavaszig.

Link to comment
Megosztás:

én szerintem még csütörtökön telecsapom benzinnel, és péntek reggel gázzal.

megyek ausztriába - salsburgba péntek reggel, ami 550 km az otthontól, és szerintem lesz ebből benzinnel autókázás is, mert ausztriában elég szegényes a gázkút ellátottság....

már majdnem 3.000 km-t mentem gázzal.... eddig hibátlan, a legrosszabb fogyasztásom 8,9L/100 km volt eddig.

a legjobb 8,1L/100km.

Link to comment
Megosztás:

én szerintem még csütörtökön telecsapom benzinnel, és péntek reggel gázzal.

megyek ausztriába - salsburgba péntek reggel, ami 550 km az otthontól, és szerintem lesz ebből benzinnel autókázás is, mert ausztriában elég szegényes a gázkút ellátottság....

már majdnem 3.000 km-t mentem gázzal.... eddig hibátlan, a legrosszabb fogyasztásom 8,9L/100 km volt eddig.

a legjobb 8,1L/100km.

Tankolj a határ közelében, még ha pályán is tankolsz az is jobb, mint ha benzinnel mennél. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én szerintem még csütörtökön telecsapom benzinnel, és péntek reggel gázzal.

megyek ausztriába - salsburgba péntek reggel, ami 550 km az otthontól, és szerintem lesz ebből benzinnel autókázás is, mert ausztriában elég szegényes a gázkút ellátottság....

már majdnem 3.000 km-t mentem gázzal.... eddig hibátlan, a legrosszabb fogyasztásom 8,9L/100 km volt eddig.

a legjobb 8,1L/100km.

AUTOGAS - Tankstelle

Wiener Bundesstraße 15

5300 Hallwang

SALZBURG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kb 12 ezer kilométer után kell valami szűrőt cserélni?

Egyébként én személy szerint baromira meg vagyok a gázzal elégedve, voltunk barátnőmmel Zakopanéban, és az oda vissza fogyasztás 7,7-8 literre kijött. Pedig a kanyargós utakon kedvesem nagy örömére nem éppen finomkodtam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kb 12 ezer kilométer után kell valami szűrőt cserélni?

Egyébként én személy szerint baromira meg vagyok a gázzal elégedve, voltunk barátnőmmel Zakopanéban, és az oda vissza fogyasztás 7,7-8 literre kijött. Pedig a kanyargós utakon kedvesem nagy örömére nem éppen finomkodtam. :lol:

nem

majd 20 vagy 30nál

ki hogy szereti ;)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.