Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Nem az a baj, az a baj, hogy nekünk csóróknak ilyeneken kell filléreskedni, számolgatni grammról grammra, egyről a kettőre meg nem tudunk jutni, ez a baj.

Én is jobban örülnék, ha nem kellene ezt számolnom, de sajnos üzemanyagárak nőnek, a fizetésem meg ilyen mértékben nem. De egy Bp-i út nekem benzinből minimum 30l, ami ugye 12e Ft + pályamatrica. Ezt gázból megúszom 7700Ft-ból. Nagyon nem mindegy....

Link to comment
Megosztás:

Én is jobban örülnék, ha nem kellene ezt számolnom, de sajnos üzemanyagárak nőnek, a fizetésem meg ilyen mértékben nem. De egy Bp-i út nekem benzinből minimum 30l, ami ugye 12e Ft + pályamatrica. Ezt gázból megúszom 7700Ft-ból. Nagyon nem mindegy....

Ezt ugatom, ezek a nagy bajok, hogy ennyi amennyi.. szétbaltázom mindjárt ezt a monitort is.

Link to comment
Megosztás:

Akik mérgelődnek, hogy Magyarországon kúszik felfelé az LPG ára, azok szerintem azt szúrták el, hogy pótkerék tartályt szereltettek.

Nekem 90 l-es hengeres tartállyal, mindegy, melyik országban tankolok, csak az ár számít. Nem érdekel a 27 százalékos ÁFA-sem.

Szerintem jövőre csak Ukrajnában fogok tankolni, LPG-t és ha már kimentem Debrecenből, benzint is, + bevásárolok élelmíszert is, mert szerintem az is olcsóbb lesz kint.

Természetesen, ha marad Debrecenben 194 Ft az LPG, akkor nem muszáj olyan sokat autóznom egy tankolásért.

Link to comment
Megosztás:

Akik mérgelődnek, hogy Magyarországon kúszik felfelé az LPG ára, azok szerintem azt szúrták el, hogy pótkerék tartályt szereltettek.

Nekem 90 l-es hengeres tartállyal, mindegy, melyik országban tankolok, csak az ár számít. Nem érdekel a 27 százalékos ÁFA-sem.

Szerintem jövőre csak Ukrajnában fogok tankolni, LPG-t és ha már kimentem Debrecenből, benzint is, + bevásárolok élelmíszert is, mert szerintem az is olcsóbb lesz kint.

Természetesen, ha marad Debrecenben 194 Ft az LPG, akkor nem muszáj olyan sokat autóznom egy tankolásért.

útiköltség oda-vissza, eltöltesz egy pár órát, egy kis jatt a vámosoknak....

Akkor már csempészni is kell valamit, hogy megérje, nem?

Link to comment
Megosztás:

útiköltség oda-vissza, eltöltesz egy pár órát, egy kis jatt a vámosoknak....

Akkor már csempészni is kell valamit, hogy megérje, nem?

Gázzal közlekedve 4000 Ft a költség egy tank (50l) benzinen már több a haszon + egy havi nagy bevásárláson minimum 10000 Ft haszon van.

Ezt még lehet fokozni, ha viszel ki egy ismerőst bevásárolni, aki beszáll az Útiköltségbe. Csempészni nem szoktam, 2 doboz cigit és egy liter szeszt, pl. vodkát, vámmentesen hozhatsz be fejenként. ( egy liter jó vodka kb 1000 Ft-al olcsóbb mint itthon )

Link to comment
Megosztás:

egy imél lpg-s behajtásról :

Tegnap találkoztam a sráccal akinek a gázos kérdést feltettem, igazából nem jutottunk előrébb...

Neveket nem mondott, de "nagy embereknek" tette fel a kérdést. Ugyanoda jutottak ahová mi is, egyenrangú jogszabályokról van szó, tehát az utolsó van érvényben (bemehetsz bárhová). Igazából a szolgáltató kötelessége lenne a táblát kicserélni vagy kiegészítő táblával ellátni. Sok helyen egyszerűen levették.

Viszont, mivel te a közúton közlekedsz, így a kresz szabályai vonatkoznak rád, tehát nem mehetsz be, amennyiben fent van a tábla. Sem ő, sem én és gondolom azóta te sem hallottál ilyen jellegű intézkedésről, bírságról.

Röviden: le van tojva nyugodtan be lehet menni és pont.

Link to comment
Megosztás:

Akik mérgelődnek, hogy Magyarországon kúszik felfelé az LPG ára, azok szerintem azt szúrták el, hogy pótkerék tartályt szereltettek.

Nekem 90 l-es hengeres tartállyal, mindegy, melyik országban tankolok, csak az ár számít. Nem érdekel a 27 százalékos ÁFA-sem.

Szerintem jövőre csak Ukrajnában fogok tankolni, LPG-t és ha már kimentem Debrecenből, benzint is, + bevásárolok élelmíszert is, mert szerintem az is olcsóbb lesz kint.

Természetesen, ha marad Debrecenben 194 Ft az LPG, akkor nem muszáj olyan sokat autóznom egy tankolásért.

Debrecenben hol tankolsz ? Széchenyin tankolok, eddig 209ft volt, minusz a 10ft-os kedvezmény. Cora mellett a Házgyárnál tankoltam pár hete 194ft-ért, ott még mindig annyi? Ma tankoltam a Széchenyin, felvitték 218Ft-ra. :lol: 9ft egyik naprol a másikra, olyan mintha a benzin 18ft-ot emelkedne..

Link to comment
Megosztás:

Debrecenben hol tankolsz ? Széchenyin tankolok, eddig 209ft volt, minusz a 10ft-os kedvezmény. Cora mellett a Házgyárnál tankoltam pár hete 194ft-ért, ott még mindig annyi? Ma tankoltam a Széchenyin, felvitték 218Ft-ra. :lol: 9ft egyik naprol a másikra, olyan mintha a benzin 18ft-ot emelkedne..

Debrecen, Házgyár - Kishatár utca sarok * 194

A Cora mellett még mindig ennyi és mindenkinek, nem kell semmilyen kedvezmény kártya. Bankkártyát sem ismerik, csak KP!

Link to comment
Megosztás:

Debrecenben hol tankolsz ? Széchenyin tankolok, eddig 209ft volt, minusz a 10ft-os kedvezmény. Cora mellett a Házgyárnál tankoltam pár hete 194ft-ért, ott még mindig annyi? Ma tankoltam a Széchenyin, felvitték 218Ft-ra. :lol: 9ft egyik naprol a másikra, olyan mintha a benzin 18ft-ot emelkedne..

Debrecen, Házgyár - Kishatár utca sarok * 203.9

Ma felvitték a Cora-nál is, de még mindig itt a legolcsóbb Debrecenben.

UKRAJNÁBAN: 6,7x29,66 = 198,72

http://www.okko-card.com.ua/index.php?sid=...id=2&pid=23

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

Ha OTP kártyával fizetsz a kútnál, az UAH (ukrán grivnya) deviza eladási árfolyamával számolnak, egyéb költség nincs.

Link to comment
Megosztás:

Debrecen, Házgyár - Kishatár utca sarok * 203.9

Ma felvitték a Cora-nál is, de még mindig itt a legolcsóbb Debrecenben.

UKRAJNÁBAN: 6,7x29,66 = 198,72

http://www.okko-card.com.ua/index.php?sid=...id=2&pid=23

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

Ha OTP kártyával fizetsz a kútnál, az UAH (ukrán grivnya) deviza eladási árfolyamával számolnak, egyéb költség nincs.

+9 ft, de azért még igy se vészes. 230 felé örülnék ha vagy 1 évig nem menne

Link to comment
Megosztás:

én ma tankoltam, békáson 210 Ft

Fogyasztás: 8,5L / 100 km .....

Szívesen elmennék én is egy István királyossal tankolni és hanyagul odadobni: tele kérem :lol:

Link to comment
Megosztás:

végre kigurultam viszonylag hosszú útra a városból, mióta benne van a gáz (9000km) most először. 290km - 29,8liter gáz. Ebböl 190km város, 100 országút. Eddig 11,5litert evett meg városban, ez alapján kint 8körül evett (50-50km, odafele 80-90, visszafele 100-130). Létezik hogy ekkora a különbség a városi és a kinti fogyasztás között? Nekem valami sántít..

Link to comment
Megosztás:

végre kigurultam viszonylag hosszú útra a városból, mióta benne van a gáz (9000km) most először. 290km - 29,8liter gáz. Ebböl 190km város, 100 országút. Eddig 11,5litert evett meg városban, ez alapján kint 8körül evett (50-50km, odafele 80-90, visszafele 100-130). Létezik hogy ekkora a különbség a városi és a kinti fogyasztás között? Nekem valami sántít..

Teljesen normális szerintem.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.