Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

az az igazság, hogy ha sokat olvasgatsz fórumokat akkor rájössz, hogy mindszar.

rengeteget fikázzák a lengyel szettet, én az első zafirába is azért nem azt választottam. elindultam az olasz felé, mert az jó. jó a francokat. azt is fikázzák, sok baj van vele.

áááááááá, nincsigazság ;)

amugy szerintem tök mindegy mit szereltetsz bele, minddel lesz baj, mint mindennel amit utólag kókányolnak bele egy autóba amibe ez a cucc nincs beletervezve....

ha meg müködik akkor meg mind jó :)

az olasz szettek felé meg azért hajlik a mérleg, mert talán azt jobban ismerik szerte a világon, és talán ha beszarik valahol vidéken - külföldön elöbb tudsz hozzáértőt találni mint más termékekhez.....

Végre kimondtad az igazságot. :lol: Sok gázos autó van már, meg egyre több lesz, de az emberek többsége nem azért nem jár gázzal, mert nincs pénze beszereltetni, hanem a sok előítélet meg rossz tapasztalat miatt. Van aki dízelt nem venne semmi pénzért, mert a 90-es évek elején látta a panel ablakából, hogy télen mennyit kínlódott a szomszéd az I-es Golffal vagy Mercivel. Ő szerinte a dízel sz@r. Apám letekert több mint 200 ezret egy 2107-el gázzal. Hát ritkán volt a kocsi tökéletes.Én meg ezért nem.

Link to comment
Megosztás:

cserébe egy dolog biztos a fogyaszása, vagyis a pénz amit üzemanyagra költ az ember az nemsok....

megint tankoltam: 8,4L / 100 km-t fogyasztott a zafira.

az 4,0 literes gázolajfogyasztásnak megfelelő pénzösszeg

és 4,3 literes benzinfogyasztásnak megfelelő pénzösszeg.

hosszútávon azért ez kompenzál a bosszuságért :lol:

én majdnem 2 liter gázolajat spórolok naponta azon ha nem a hondával járok dolgozni hanem a zafirával... az majdnem 20 ezer forint havonta.

Link to comment
Megosztás:

link: http://www.torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9023399

amugy nem tudom megmondani hogy merre jártam akkortájt amikor gázinformáciot kerestem, mert ez közel 1 éve volt....

Utána néztem!

Sajnos csak a legújabbakra volt időm.

Egy negatív véleményre: "hogy alakult ki ez a beteges vonzalom a lengyel kacatok iránt?" (2011.11.17.)

A Szappanos Autógáz válasza: "Nagyon egyszerű: Ők folyamatosan fejlesztenek, az olasz rendszerek már 6 éve ugyanazok, mint most, viszont azóta az autók komolyabbak lettek! Ja és nem utolsó sorban idén Ők vezetik a gázautózást."

Ezek után nem kerestem tovább

Link to comment
Megosztás:

Utána néztem!

Sajnos csak a legújabbakra volt időm.

Egy negatív véleményre: "hogy alakult ki ez a beteges vonzalom a lengyel kacatok iránt?" (2011.11.17.)

A Szappanos Autógáz válasza: "Nagyon egyszerű: Ők folyamatosan fejlesztenek, az olasz rendszerek már 6 éve ugyanazok, mint most, viszont azóta az autók komolyabbak lettek! Ja és nem utolsó sorban idén Ők vezetik a gázautózást."

Ezek után nem kerestem tovább

én februárba szereltettem az első gázos autómat, akkor ilyet nem találtam :lol:

ha ilyenek jöttek volna fel akkor ezt szereltettem volna bele, mert ha müködik akkor tökmindegy, és ez ráadásul olcsóbb is volt akkortályt olyan 20E vel minimum.

De abban az időben csak a fika ment :)

viszo nt a landirenzo nekem bevállt, én a zafira A ba beletettem 19.000 km-t ebből vagy 16 ot gázzal. ez első időszaki szopásomat leszámitva hibátlanul....

de arról a beszerelő tehetett, nem a gázszett....

a mostani zafira gázszettjében van már olyan 1000-1200 km, ez is hibátlan ;)

ugyhogy ha müködik akkor mindenjó :)

Link to comment
Megosztás:

Utána néztem!

Sajnos csak a legújabbakra volt időm.

Egy negatív véleményre: "hogy alakult ki ez a beteges vonzalom a lengyel kacatok iránt?" (2011.11.17.)

A Szappanos Autógáz válasza: "Nagyon egyszerű: Ők folyamatosan fejlesztenek, az olasz rendszerek már 6 éve ugyanazok, mint most, viszont azóta az autók komolyabbak lettek! Ja és nem utolsó sorban idén Ők vezetik a gázautózást."

Ezek után nem kerestem tovább

Azt nem hiszem, hogy a landirenzo nem fejleszt! Hülyeség! 70 fejlesztőmérnöke van a LR-nak, illetve a legnagyobb részben az ő szettjük uralja a piacot.

Jah, és ha rosszak lennének, vagy nem fejlesztenének, akkor a nagyobb autógyárak miért ezt építik be gyárilag.

Csak ennyit szerettem volna...

Amúgy meg akinek van egy kis esze most lehet jobban jár, ha kivár, mert ha hozzányúlnak az LPG árához jelentősen, akkor majd nem éri meg beszerelni. Nálam ez 300Ft-os LPG és 400Ft-os benzinárnál lesz, amikor nem hoz semmi hasznot az LPG. Ha még egy évig kibírná majdnem behozná az árát a szettem...

Link to comment
Megosztás:

Azt nem hiszem, hogy a landirenzo nem fejleszt! Hülyeség! 70 fejlesztőmérnöke van a LR-nak, illetve a legnagyobb részben az ő szettjük uralja a piacot.

Jah, és ha rosszak lennének, vagy nem fejlesztenének, akkor a nagyobb autógyárak miért ezt építik be gyárilag.

Csak ennyit szerettem volna...

Amúgy meg akinek van egy kis esze most lehet jobban jár, ha kivár, mert ha hozzányúlnak az LPG árához jelentősen, akkor majd nem éri meg beszerelni. Nálam ez 300Ft-os LPG és 400Ft-os benzinárnál lesz, amikor nem hoz semmi hasznot az LPG. Ha még egy évig kibírná majdnem behozná az árát a szettem...

Az első részével nem vitatkozom, mindenki a sajátjára esküszik. Habár anno gondolkodtam a Multijet motoron az ASTRA-ba, de ugye minden OPEL FAN azt mondta, OPEL-be olasz motort?

Aki pedig úgy gondolja, hogy az LPG 300 Ft lesz, miközben a benzin 400 Ft marad, az nem tudom hol él!

Link to comment
Megosztás:

Az első részével nem vitatkozom, mindenki a sajátjára esküszik. Habár anno gondolkodtam a Multijet motoron az ASTRA-ba, de ugye minden OPEL FAN azt mondta, OPEL-be olasz motort?

Aki pedig úgy gondolja, hogy az LPG 300 Ft lesz, miközben a benzin 400 Ft marad, az nem tudom hol él!

A benzin emelkedni fog, de mivan, ha az LPG jövedéki adóját is nagyon megemelik..

Link to comment
Megosztás:

A benzin emelkedni fog, de mivan, ha az LPG jövedéki adóját is nagyon megemelik..

Más fórumon már olvastam, hogy az LPG-n is van rendesen jövedéki adó. Azt nem gondolnám, hogy az LPG-re nagyobbat vetnének ki, mint a benzinre. (Ha igen, akkor hol beszélünk környezetvédelemről.)

Azért szívesen venném, ha valaki összefoglalná, hogy egyes üzemanyagtípusokon pillanatnyilag mekkora jövedéki adó van. Tisztábban látnánk.

Link to comment
Megosztás:

Más fórumon már olvastam, hogy az LPG-n is van rendesen jövedéki adó. Azt nem gondolnám, hogy az LPG-re nagyobbat vetnének ki, mint a benzinre. (Ha igen, akkor hol beszélünk környezetvédelemről.)

Azért szívesen venném, ha valaki összefoglalná, hogy egyes üzemanyagtípusokon pillanatnyilag mekkora jövedéki adó van. Tisztábban látnánk.

Ahogy az E85 példája mutatja, ez nem igazán szempont.

Link to comment
Megosztás:

Más fórumon már olvastam, hogy az LPG-n is van rendesen jövedéki adó. Azt nem gondolnám, hogy az LPG-re nagyobbat vetnének ki, mint a benzinre. (Ha igen, akkor hol beszélünk környezetvédelemről.)

Azért szívesen venném, ha valaki összefoglalná, hogy egyes üzemanyagtípusokon pillanatnyilag mekkora jövedéki adó van. Tisztábban látnánk.

tessék

Ü.a. Egységnyi energia ára (Ft/Mj)

1. CNG* 8,4

2. LPG* 9,2

3. gázolaj 11,3

4. benzin (95) 12,1

5. E85 14,1

Link to comment
Megosztás:

........ Mert ugye összetételében majdnem azonos... ......

Én qurv@ra sokat gázoztam. Akkor kezdtem mikor 1 palack gáz (11,5kg) 705 Ft volt. Akkor még töltőállomás alig. palackokból fejettem itthon. Van is egy két sztori az átfejtős korszakból :-D Nekem pl szivattyúm sosem volt. meleg víz+reggel még hideg autógáz tartály a recept

Aztán nyitottam két gázcseretelepet is. Egyrészt önellátás, másrészt haszonszerzés céljából, mert hiába kezdtek szaporodni a kutak, jóval drágább volt mint palackban. Aztán egyszer csak lement a kutakon lévő gáz ára...........itt lett vége a biznisznek'. Megszüntetem a cseretelepeket is.

Most pedig ott tartok, hogy anyámék gázpalackját hordom a gázkútra tölteni..........merthogy az utóbbi időben ott jön ki olcsóbban (persze ezt nem szabadna)

Én szerettem az LPG-t

Az összetételről meg annyit, hogy a gázpalackot kiszállító teherautón ülők mondták, hogy tök ugyan az. Független attól, hogy Príma, Totál, Mol, vagy kút. Egy helyről való mind............

Link to comment
Megosztás:

tessék

Ü.a. Egységnyi energia ára (Ft/Mj)

1. CNG* 8,4

2. LPG* 9,2

3. gázolaj 11,3

4. benzin (95) 12,1

5. E85 14,1

Nem igazán erre gondoltam, de vettem a fáradságot és uhuhu által megadott linkről kihámoztam a következőt!

Üzemanyagok 1 l mennyiségét terhelő jövedéki adó:

Benzin 120 Ft (Cikkszám:527)

E85 120 Ft (Cikkszám:668)

Gázolaj 110 Ft (Cikkszám:523)

LPG 50 Ft (Cikkszám: 528)

Ha elszámoltam szóljatok!

Ebben látszik, hogy ha elérjük a benzin jövedéki adóját, akkor az LPG eléri a 300 Ft/l-t. (+70 Ft)

De a gázolaj is drágul még +10 Ft-ot.

Az E85-ös tábor örülhet, az övék már nem nő tovább.

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán erre gondoltam, de vettem a fáradságot és uhuhu által megadott linkről kihámoztam a következőt!

Üzemanyagok 1 l mennyiségét terhelő jövedéki adó:

Benzin 120 Ft (Cikkszám:527)

E85 120 Ft (Cikkszám:668)

Gázolaj 110 Ft (Cikkszám:523)

LPG 50 Ft (Cikkszám: 528)

Ha elszámoltam szóljatok!

Ebben látszik, hogy ha elérjük a benzin jövedéki adóját, akkor az LPG eléri a 300 Ft/l-t. (+70 Ft)

De a gázolaj is drágul még +10 Ft-ot.

Az E85-ös tábor örülhet, az övék már nem nő tovább.

Ha ezt is meglépik, akkor az LPG-s tábort pihenőpályára teszik szerintem.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.