Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

na, már megint túlvagyok egy tankoláson.

340 km , rengeteg klima, rengeteg szopós dugó, elindul - megáll, klimázva, 6.000 Ft.

9,2L/100 km......

a szintjeladóm egy vicc, csurigtankolásnál is csak 3 led világit, és 160-180 km től már csak a piros :D

Állítsd be, rosszul van beállítva.

Én próbálkozok, de eddig nem sikerül.

Kb 2-3l volt a tartályba, állítottam rajt, piros világít. Tegnap tankoltam bele 16l-t, majd go BP, 1 2 zöld LED világít, majd kb 20km után már csak 1....Balatonszentgyörgyi emelkedőn a piros kigyulladt, emelkedőre felérve visszaállt az 1 zöld LED-re utolsó zöld világít, majd a Bp. Szentendrei úti LPG kút előtt 5km-el nagy sípolás, gáz kifogyott, pedig megint csak az utolsó zöld világított.

Még megpróbálok rajt állítani, de nem is tudom, hogy sikerül-e. Ez már a sokadik kisérlet volt. Amikor állítottam rajt, a piros elöjött, de a következő tankoláskor nem jött elő, hanem inkább kifogy belőle. Érdekes. :D

Link to comment
Megosztás:

Állítsd be, rosszul van beállítva.

Én próbálkozok, de eddig nem sikerül.

Kb 2-3l volt a tartályba, állítottam rajt, piros világít. Tegnap tankoltam bele 16l-t, majd go BP, 1 2 zöld LED világít, majd kb 20km után már csak 1....Balatonszentgyörgyi emelkedőn a piros kigyulladt, emelkedőre felérve visszaállt az 1 zöld LED-re utolsó zöld világít, majd a Bp. Szentendrei úti LPG kút előtt 5km-el nagy sípolás, gáz kifogyott, pedig megint csak az utolsó zöld világított.

Még megpróbálok rajt állítani, de nem is tudom, hogy sikerül-e. Ez már a sokadik kisérlet volt. Amikor állítottam rajt, a piros elöjött, de a következő tankoláskor nem jött elő, hanem inkább kifogy belőle. Érdekes. :D

Én is próbálkoztam ezt megfejteni, de nem jött össze!Majd holnap józanon talán..... :D

Link to comment
Megosztás:

Állítsd be, rosszul van beállítva.

Én próbálkozok, de eddig nem sikerül.

Kb 2-3l volt a tartályba, állítottam rajt, piros világít. Tegnap tankoltam bele 16l-t, majd go BP, 1 2 zöld LED világít, majd kb 20km után már csak 1....Balatonszentgyörgyi emelkedőn a piros kigyulladt, emelkedőre felérve visszaállt az 1 zöld LED-re utolsó zöld világít, majd a Bp. Szentendrei úti LPG kút előtt 5km-el nagy sípolás, gáz kifogyott, pedig megint csak az utolsó zöld világított.

Még megpróbálok rajt állítani, de nem is tudom, hogy sikerül-e. Ez már a sokadik kisérlet volt. Amikor állítottam rajt, a piros elöjött, de a következő tankoláskor nem jött elő, hanem inkább kifogy belőle. Érdekes. :D

én nem nyúlok hozzá. garanciális, majd ők beállítják ha egyszer arra járok, de annyira nem érdekel. én mindig tele tankolom, azzal tudom hogy 500 km-t elmegyek, ugyhogy a napi számláló a szintjeladóm :D

Link to comment
Megosztás:

én nem nyúlok hozzá. garanciális, majd ők beállítják ha egyszer arra járok, de annyira nem érdekel. én mindig tele tankolom, azzal tudom hogy 500 km-t elmegyek, ugyhogy a napi számláló a szintjeladóm :D

Az nem jár garivesztéssel, illetve úgysem fognak vele érdemben foglalkozni, 2 csavar fellazít, és a házat kell állítgatni.

Igaz neked legalább van piros jelzésed. :D

Link to comment
Megosztás:

jaja, úgy 150 megtett km től :D

most tankolás után vagyok olyan 80 km rel, és már csak 1 led ég.

amugy fogalmam sincs mit kell csavargatni, mert az enyém alul van, nem a csomiban...

de nem nyúlok hozzá......

A tieden is alul az a műanyag kupak alatt van. :)

Én most állítottam rajt, de van még 2 hely, ahova át lehet tenni, és ott kicsit állítani, de nem tudom, hogy melyik lehet neki jó.

Érdekes, hogy emelkedőn kigyulladt, majd sípolás elött is csak a zöld világított a piros nem. :D

Link to comment
Megosztás:

A tieden is alul az a műanyag kupak alatt van. :D

Én most állítottam rajt, de van még 2 hely, ahova át lehet tenni, és ott kicsit állítani, de nem tudom, hogy melyik lehet neki jó.

Érdekes, hogy emelkedőn kigyulladt, majd sípolás elött is csak a zöld világított a piros nem. :D

nálam megint piros 310km után...

de most addig megyek amíg ki nem fogy ...

Link to comment
Megosztás:

nálam megint piros 310km után...

de most addig megyek amíg ki nem fogy ...

uhuhu, vagy Mc-elek lefényképeznétek nekem oldalról, ahonnét látszik, hogy a tieteken hol van a csavar, ami rögzíti a szintérzékelőt? (szintérzékelő pirossal bekeretezve)

3 állása van, vagyis 3 helyre lehet átrakni a csavart, és a 3 pont között is kis mértékben lehet mozdítani.

1290876537N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

uhuhu, vagy Mc-elek lefényképeznétek nekem oldalról, ahonnét látszik, hogy a tieteken hol van a csavar, ami rögzíti a szintérzékelőt? (szintérzékelő pirossal bekeretezve)

3 állása van, vagyis 3 helyre lehet átrakni a csavart, és a 3 pont között is kis mértékben lehet mozdítani.

van ilyen benne???

azt se tudom hol keresem ....

Link to comment
Megosztás:

de most látom hol kellene lennie..

én azt gondoltam az a csomi tartóban van :D

Mindkettőtöknek ha a kocsi elötetek van jobb oldalt az a fekete kupak alatt lévő dolog. Csak annyi a különbség, egyik külső, másik belső tartály.

Link to comment
Megosztás:

ezt egy másik topikba írtam, téma még mindig a megtérülés kiszámitása:

április elseje óta majdnem 6.000 km-t mentem a zafirával, amit ha átlagban számolok akkor:

gázzal 9 liter X 202 Ft = 109.800 Ft

benzinnel: 8 X ( azt se tudom mennyi a benzin, monnyuk legyen átlagban 375 ) = 180.000 Ft

etanollal: (8 + 30%)10,4 X 285 = 177.850 Ft

Link to comment
Megosztás:

használt gázrendszer beépítéséről mit tudsz ? éri nem éri lehet nem lehet ?

Én megkérdeztem, hogyha a gázrendszert akarom átépíteni egyik kocsiból a másikba, az olyan 120e Ft, egy új szett beépítése pedig 210e Ft-tól...

Link to comment
Megosztás:

Egy másik topicba írtam, de hátha titeket is érdekel, ahol nem téma a megtérülés kiszámítása csak Ákos erőlködik el akarja gázosítani a topickot. :D :D

Ákos!

Ajánlom figyelmedbe ezt a kütyüt amivel a szelepégést lehet elkerülni:

Olcsóbb mechanikus verzió:

Elektronikus ecu vezérelt:

Egyébként 2007. december 19 óta tankolok bioetanolt azóta 132485 km-t mentem vele, majd ennyi km után nézzük meg nálad is mi a helyzet. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy másik topicba írtam, de hátha titeket is érdekel, ahol nem téma a megtérülés kiszámítása csak Ákos erőlködik el akarja gázosítani a topickot. :P :D

én tunap 164-et rakattam bele...

igaz azt mondják hogy ezeket a cuccokat érzékeny motorokba kell rakni...

na de honnan tudom hogy az vagy sem :D :D

Link to comment
Megosztás:

Egy másik topicba írtam, de hátha titeket is érdekel, ahol nem téma a megtérülés kiszámítása csak Ákos erőlködik el akarja gázosítani a topickot. :D :D

Én nemtudom, hogy kell-e ez a csodaszer....

Munkatársam octaviája 120e+ km-el LPG-vel a háta mögött semmi gond...

Link to comment
Megosztás:

Én nemtudom, hogy kell-e ez a csodaszer....

Munkatársam octaviája 120e+ km-el LPG-vel a háta mögött semmi gond...

ezen is gondolkoztam már...

hogy mi van azokkal akik 300e km mentek lpgvel gond nélkül....

meg a taxisokkal,meg a tanuló vezető oktató autókkal...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.