Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Hát, tudjátok, komolyan kezdtem elgondolkodni ezen a gáz dolgon,

de mióta Nektek megvan már nem vágyok rá.

Túl sokat olvasok korrekcióról, meg állítgatásról, most meg még hibakód is...

Vagy csak én látom így a helyzetet?

félig meddig jól látod, féligmeddig nem.

a helyzet az , hogy imy autója azóta baszakszik mióta belenyúlt egy másik gázos. neki hibátlan volt elötte.

Eleknek müködik, egyszer volt egy gyujtáshibája, de úgy néz ki hogy azt nem a gáz okozta, hanem az autó meghibásodása.

Nekem van egyedül a beszerelés óta bajom az autóval, az hogy rángat, és benzinen nem megy.

én már kezdek nyűgös lenni miatta, bár müködik, és megy,csak gyoritáskor aprókat rángat a motor.

müködik, meg használható, de engem zavar, pl az asszony észre se vette.......

viszont én már több mint 4000 km-t mentem már vele április eleje óta, és bármennyi bosszúságot okoz ez a rángatás annyira elfelejtem minden egyes tankoláskor. tudod: 500 km nekem a zafirával 9.000 Ft. ( elméletileg már csak 11.000 km kell hogy megtérüljön a gázbeszerelés )

másnak ez még kevesebb.....

szóval LPG re fel :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, a t***m tudja, mi is lenne a jó.

Tiszta sor, hogy a tankolási adatok nagyon kecsegtetőek,

de, ha nekem egy kómás hajnalon elkezdene backódni, igen igen feszült lennék.

Alszok még rá párat...

Imy a helyedben meg ráborítanám az asztalt a pécsiekre.

De megint felmerül egy kérdés. Honnan tudom előre, hogy normális szervíz?

Mint ahogy Te is utólag jöttél rá.

Link to comment
Megosztás:

Hát, a t***m tudja, mi is lenne a jó.

Tiszta sor, hogy a tankolási adatok nagyon kecsegtetőek,

de, ha nekem egy kómás hajnalon elkezdene backódni, igen igen feszült lennék.

Alszok még rá párat...

Imy a helyedben meg ráborítanám az asztalt a pécsiekre.

De megint felmerül egy kérdés. Honnan tudom előre, hogy normális szervíz?

Mint ahogy Te is utólag jöttél rá.

Pécsre Ne vidd.

Ahol uhuhu szereltette be, kérdezd meg, de lehet korrektebbek...

Sztem már tudod, hogy mire figyelj, ha tudtam volna ezeket, akkor megnézem, s nem cseszik át az agyamat.

Link to comment
Megosztás:

Tankoltam meg jártam egyet Szlovéniában, fele autópálya 110-es tempó, negyede stabil 50/70-es tempó, maradék negyed hegyre fel/le.

Az átlag 8,5l-es fogyasztás helyett az eddigi legalacsonyabb 7l-t produkált a kocsi (így ezen az 580 km-es úton kb. 7000 Ft-ot spóroltam :D). Ekkora különbség lenne a szlovén és a magyar gáz között?

Link to comment
Megosztás:

és neki is megette állandóan. volt olyan hogy 500 km alatt 1 litert, mert egész éjjel városozott leállitás nélkül.

2200Km alatt eddig semmi olajfogyasztás, vagyis a nívón ugyanott van a jel.

Castrol edge 0W-30 van benne.

Link to comment
Megosztás:

no, akkor egy nagyonrövid hozzászólás következik :D

az utolsó teletankomnál a beszerelés óta 3900 km-t tettem meg.

Gázból 72 ezer valahányszáz forintért vételeztem gázt.

benzinből 8 literes átlaggal és 380 Ft os benzinnel számolva pontosan 44.800 Ft tal többért vettem volna benzint.

Szóval én már 44.800 Ft ot spóroltam a gázon. úgy hogy a 2000 km óta túlfogyasztással küzdök. 2000 elött 8,7 -8,5 literrel jártam, 2000 után stabil 9,4-9,5 tel.

hát ennyi :D

holnap jön az 5. felvonás a gázjavitásban. ha most sem sikerül akkor írok a landi-renzónak, illetve a cégünk ügyvédje ír egy fincsis levelet nekik. és akkor talán kicserélik kompletten az egészet.

Link to comment
Megosztás:

no, akkor egy nagyonrövid hozzászólás következik :D

az utolsó teletankomnál a beszerelés óta 3900 km-t tettem meg.

Gázból 72 ezer valahányszáz forintért vételeztem gázt.

benzinből 8 literes átlaggal és 380 Ft os benzinnel számolva pontosan 44.800 Ft tal többért vettem volna benzint.

Szóval én már 44.800 Ft ot spóroltam a gázon. úgy hogy a 2000 km óta túlfogyasztással küzdök. 2000 elött 8,7 -8,5 literrel jártam, 2000 után stabil 9,4-9,5 tel.

hát ennyi :)

.

:D

én kis is szereltetem B)

Link to comment
Megosztás:

és jó most minden?

Eddig semmi probléma.

De sárga lámpa először 200km után (eredeti sw -8% LPG), majd csak 700km után (eredeti sw -4% LPG) jelentkezett...

Most elvileg nem jöhet elő. De! Így meg a fogyasztásom sok lesz. Pécsiek a terheléses beállítást javasolják. De kérdem én, hol vesz vissza, mert ha visszavesz akkor meg majd megint sárga lámpa lesz... :D

Link to comment
Megosztás:

megint 7.2 gázból :D

400 km

ebből:

pálya 170 km

a többi S.péter Edelény Miskolc K.barcika sokszor :D

Miskolcon Vologdán tankoltam shellnél 224.9ért ..... nem is értem az árkülönbséget...

Tornaalján 69 cent...

Nekem is most kicsivel 7l fölött van, igaz az nagy része -4%-os sw. De az annyit nem jelenthet...

Ha 7.5l alatt tartósan kijövök, akkor az pöpec.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.