Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Épp ma voltam ott, és rájöttem, hogy kicsit összekevertem a dolgokat. :D Aviánál tankolok, ott is van a kedvezmény, és az van rajta a holtankoljakon (Debrecen, Diószegi út 32-34.) is. Ami az AVIA-val szemben van, az a TOTAL, a holtankoljakon meg így szerepel: Debrecen, 4030 Debrecen Diószegi út 3-5.

Tehát az AVIA-nál ma 200 a "hivatalos" ár, de mivel mindenkinek jár ez a "törzsvásárlói" kártya (csak kérni kell), így -10 Ft. Tehát 190. De ha a nyugatin is adnak kedvezményt, akkor lehet oda kéne járni, mert ez az AVIA Debrecen másik felében van.

Perpill a nyugatis kúton 201,9.

Tegnap voltam tankoltam a nyugati utcán és kedvezménnyel 191 Ft-re jött ki.

Nekem jobb ez a kút mert útba esik hazafele menet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lehet kicsit off leszek, de egy érdekes dolgot láttam, hallottam és bocs ha már volt róla szó.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleg tapasztalataitokra.

DÍZEL - GÁZ autó

Az infó amit eddig kihámoztam az annyi, hogy egy saját rendszerrel, pótkeréktartállyal, saját vezérlő elektronikával összeépített cuccos, ami bekerül a kocsiba. A gáz injektort pedig a szívó résznél a turbó előtti csőbe kötik be. Azt, hogy a szívó csőbe mikor, mekkora mennyiségű gáz kerüljön beengedésre az elektronika szabályozza, a komputerből, vagy az adagolóból vett jelek alapján.

Így kvázi a gázolajjal párhuzamosan fogy a gáz. Gondoltam rá, hogy ez így elég nagy pazarlás. De a bekevert gázzal a gázolaj fogyasztás 20-25% -al csökkenthető.

A beszerelése igen költséges még azt hiszem olyan 350 000 Ft körül van.

Természetesen személyautónál nincs akkora megtakarítás mint egy kamionnál vagy traktornál, de érdekes kérdéseket eredményezhetnek ha olcsóbb lesz a beszerelés stb.

Mi erről a véleményetek.

Van egy Totalcaros cikk is a történetről.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lehet kicsit off leszek, de egy érdekes dolgot láttam, hallottam és bocs ha már volt róla szó.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleg tapasztalataitokra.

DÍZEL - GÁZ autó

Az infó amit eddig kihámoztam az annyi, hogy egy saját rendszerrel, pótkeréktartállyal, saját vezérlő elektronikával összeépített cuccos, ami bekerül a kocsiba. A gáz injektort pedig a szívó résznél a turbó előtti csőbe kötik be. Azt, hogy a szívó csőbe mikor, mekkora mennyiségű gáz kerüljön beengedésre az elektronika szabályozza, a komputerből, vagy az adagolóból vett jelek alapján.

Így kvázi a gázolajjal párhuzamosan fogy a gáz. Gondoltam rá, hogy ez így elég nagy pazarlás. De a bekevert gázzal a gázolaj fogyasztás 20-25% -al csökkenthető.

A beszerelése igen költséges még azt hiszem olyan 350 000 Ft körül van.

Természetesen személyautónál nincs akkora megtakarítás mint egy kamionnál vagy traktornál, de érdekes kérdéseket eredményezhetnek ha olcsóbb lesz a beszerelés stb.

Mi erről a véleményetek.

Van egy Totalcaros cikk is a történetről.

Háát jó lenne tudni, hogy pl mennyi LPG-t kell hozzáadni, hogy annyival csökkenjen. Úgy ki lehetne számolni, hogy mennyi idő a megtérülés. Nagyobb köbcentis motorral szelelt járművekben biztosan gyorsabban bejön az ára...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lehet kicsit off leszek, de egy érdekes dolgot láttam, hallottam és bocs ha már volt róla szó.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleg tapasztalataitokra.

DÍZEL - GÁZ autó

Az infó amit eddig kihámoztam az annyi, hogy egy saját rendszerrel, pótkeréktartállyal, saját vezérlő elektronikával összeépített cuccos, ami bekerül a kocsiba. A gáz injektort pedig a szívó résznél a turbó előtti csőbe kötik be. Azt, hogy a szívó csőbe mikor, mekkora mennyiségű gáz kerüljön beengedésre az elektronika szabályozza, a komputerből, vagy az adagolóból vett jelek alapján.

Így kvázi a gázolajjal párhuzamosan fogy a gáz. Gondoltam rá, hogy ez így elég nagy pazarlás. De a bekevert gázzal a gázolaj fogyasztás 20-25% -al csökkenthető.

A beszerelése igen költséges még azt hiszem olyan 350 000 Ft körül van.

Természetesen személyautónál nincs akkora megtakarítás mint egy kamionnál vagy traktornál, de érdekes kérdéseket eredményezhetnek ha olcsóbb lesz a beszerelés stb.

Mi erről a véleményetek.

Van egy Totalcaros cikk is a történetről.

Háát jó lenne tudni, hogy pl mennyi LPG-t kell hozzáadni, hogy annyival csökkenjen. Úgy ki lehetne számolni, hogy mennyi idő a megtérülés. Nagyobb köbcentis motorral szelelt járművekben biztosan gyorsabban bejön az ára...

Itt a cikk benne a válasszal!

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy mégse kellett volna belenyúlnia a gázosnak....

ez bármi lehet: légtömegmérő, lambdaszondák, Fojtószelepház, katalizátor, valami eldugult, mittómén...

benzinen nem csinálja?

ha nem akkor kérdezd meg, hogy lementették e az eredeti beállitást. ha igen töltesd vissza, és próba úgy....

Más: ma volt nálunk egy Zafira B Z16XER 115 LE -s motor 103.000 km rel. gázos. mükodik. annyira jó :D :D

hogy müködik az újabb motorokkal a gáz.

Más 2: Ma a TIS ben normáztam egy Astra H -t és van benne LPG szürő csere. jól meglepődtem, mert nem is tudtam hogy valahol gyártottak GYÁRI LPG-s Astra H -t....

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy mégse kellett volna belenyúlnia a gázosnak....

ez bármi lehet: légtömegmérő, lambdaszondák, Fojtószelepház, katalizátor, valami eldugult, mittómén...

benzinen nem csinálja?

ha nem akkor kérdezd meg, hogy lementették e az eredeti beállitást. ha igen töltesd vissza, és próba úgy....

Az lesz holnap, vissza akarom töltetni.

Egy éve amikor sok etanolal próbáltam, akkor vagy 0170, vagy0173 volt a hibakód. Az utóbbi is azt jelenti. Nem lenne jó, ha valami behalt volna a kocsin. Inkább az LPG szegény keverék okozhatta. :D

Link to comment
Megosztás:

Más 2: Ma a TIS ben normáztam egy Astra H -t és van benne LPG szürő csere. jól meglepődtem, mert nem is tudtam hogy valahol gyártottak GYÁRI LPG-s Astra H -t....

erről hadoválok neked

epc-ben : különleges opciók/kettős tüzelőanyag .. kettős tüzelőanyag-LPG

Link to comment
Megosztás:

mert sok az a 7.5 gázból :D

Igazad van :D

Most visszatöltetem az eredetit, s megnézetem a sráccal, hogy mi a szitu.

De azért ne reklámozák akkor úgy, hogy 0-10%-al több a fogyasztás csak. (hanem hogy 25-33%) B)

Beszerelés előtt 20%-al számolgattam. Ha 7.5-el jövök csak ki, akkor 38e km alatt jön be. :)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van :D

Most visszatöltetem az eredetit, s megnézetem a sráccal, hogy mi a szitu.

De azért ne reklámozák akkor úgy, hogy 0-10%-al több a fogyasztás csak. (hanem hogy 25-33%) :)

Beszerelés előtt 20%-al számolgattam. Ha 7.5-el jövök csak ki, akkor 38e km alatt jön be. :D

minimum többlet fogyasztás 10-15% ,ennél kevesebb nem tud lenni B)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.