Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Jaja, csak nem az AVIA, hanem vele srégen-szemben (a Lasselsbergerrel szemben) van az, amit én mondok (nincs fent a holtankoljakon, de egységes az áruk). Én is úgy vettem észre, hogy beálltam az AVIA-ra gázt tankolni. Ott álok már vagy 5 perce, integetek a kamerába, sehol senki. Bemegyek a shopba, látom emberünk pultot támasztva fröcsög vmi haverjával. Szólok neki, hogy légyszives. Jójó, persze, azonnal. Kimegyek a kocsiig, átnézek az úton: Minden árból -10 Ft. Beültem a kocsiba, nagygáz, látom emberünk akkor jön ki a shopból és úgy néz rám, mint a véres rongyra. Intettem neki, és átmentem a másikba. Nézem, itt is ugyanannyi. Kérdem a kutas csókától, hogy akkor hogy is van ez? És akkor mondta, hogy van ez a kártyás téma. Csak egy vonalkód van rajta, azt pötyögtetik vásárláskor. Eldöntheted, hogy gyűjtöd a huft rajta, vagy azonnal élsz a -10 Ft-al.

Én máshol szoktam tankolni. Ott is van törzsvásárlói kártya de egy idő után már megismernek. Főleg, ha sokat jársz oda, ja és tapasztalataim szerint minden teletankoláskor bárki is megy adják a kedvezményt. Én a múltkor tankoltam 191-ért. De már most is mennem kell majd később megírom, hogy mennyibe is fáj pontosan most a gáz ára náluk.

Amúgy a kút a Nyugat u. 5-7 szám alatt van, debiben. Be kell menni eléggé hátra és ott van csak és kizárólag gázt lehet ott tankolni.

Akkor most mennyiért is tankoltatok az AVIA-val szemben?

Link to comment
Megosztás:

Voltam beállításon, a srác -8%-kal lejjebb állította, (így is 1-2 %-al többet kap, de mondta annyi kell) kipróbáltam, s semmi változás... Majd max. fogyasztásban lesz. Nem kért érte semmit sem :D

Szerinte még lehet lejjebb faragni, ő nem oda fúrta volna a gázinjektor csöveit... Ha magas lesz a fogyasztás mondta szerinte át kell fúrni azt, mert eléggé távol van a hengerektől, s az nem jó. Ők nem oda szokták.

uhuhu azt a fekete valamit (nem tudom mi a hivatalos megnevezése, mi az?) amibe a gázinjektorok csövei mennek bele, az a szívótorok? Abban van valami szelep, ami a levegőbeáramlást szabályozza. Arról nincs képed? Melyik fele a közelebbi a hengerekhez, az alja, vagy a teteje? Nálad menni volt az eltérés, amit korrigáltak?

Valaki akinek Z14XEP-je van le tudná fényképezni, hogy neki hova mennek azok a csövek a gázinjektorról?

Link to comment
Megosztás:

Voltam beállításon, a srác -8%-kal lejjebb állította, (így is 1-2 %-al többet kap, de mondta annyi kell) kipróbáltam, s semmi változás... Majd max. fogyasztásban lesz. Nem kért érte semmit sem :D

Szerinte még lehet lejjebb faragni, ő nem oda fúrta volna a gázinjektor csöveit... Ha magas lesz a fogyasztás mondta szerinte át kell fúrni azt, mert eléggé távol van a hengerektől, s az nem jó. Ők nem oda szokták.

uhuhu azt a fekete valamit (nem tudom mi a hivatalos megnevezése, mi az?) amibe a gázinjektorok csövei mennek bele, az a szívótorok? Abban van valami szelep, ami a levegőbeáramlást szabályozza. Arról nincs képed? Melyik fele a közelebbi a hengerekhez, az alja, vagy a teteje? Nálad menni volt az eltérés, amit korrigáltak?

Valaki akinek Z14XEP-je van le tudná fényképezni, hogy neki hova mennek azok a csövek a gázinjektorról?

az a szívócsonk a twinport szeleppel....

Link to comment
Megosztás:

én meg ma tankoltam ismét: 9,5L / 100 km.

nekem mióta beletúrtak a 2000 km es revizión azóta megemelkedett közel 1 literrel a fogyasztásom. pénteken visszaviszem.

És mit csináltak? Nem nézted?

Én ott álltam mikor csinálták. :D

Én most várok megint 1 hónapot, hogy hogyan alakul a fogyasztás, ha sok akkor befúratom a tövébe. De azon csodálkozok, hogy Pécsen nem ezt csinálták. :D

Link to comment
Megosztás:

Én máshol szoktam tankolni. Ott is van törzsvásárlói kártya de egy idő után már megismernek. Főleg, ha sokat jársz oda, ja és tapasztalataim szerint minden teletankoláskor bárki is megy adják a kedvezményt. Én a múltkor tankoltam 191-ért. De már most is mennem kell majd később megírom, hogy mennyibe is fáj pontosan most a gáz ára náluk.

Amúgy a kút a Nyugat u. 5-7 szám alatt van, debiben. Be kell menni eléggé hátra és ott van csak és kizárólag gázt lehet ott tankolni.

Akkor most mennyiért is tankoltatok az AVIA-val szemben?

Épp ma voltam ott, és rájöttem, hogy kicsit összekevertem a dolgokat. :D Aviánál tankolok, ott is van a kedvezmény, és az van rajta a holtankoljakon (Debrecen, Diószegi út 32-34.) is. Ami az AVIA-val szemben van, az a TOTAL, a holtankoljakon meg így szerepel: Debrecen, 4030 Debrecen Diószegi út 3-5.

Tehát az AVIA-nál ma 200 a "hivatalos" ár, de mivel mindenkinek jár ez a "törzsvásárlói" kártya (csak kérni kell), így -10 Ft. Tehát 190. De ha a nyugatin is adnak kedvezményt, akkor lehet oda kéne járni, mert ez az AVIA Debrecen másik felében van.

Perpill a nyugatis kúton 201,9.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem attól nagyon messze van....

Holnap telefonon megérdeklődöm, hogy elméletben hova szerelik. :D

KÉPPEL NEM IDÉZÜNK!

Másnak mennyire van messze?

Megkérdeztem hogy hova kell fúrni, megnézték a gyári dokumentációt, s oda javasolja az is.

A tövébe fúrni szerintük nem jó 2 okból sem.

1:ha nem találják el pontosan a twinport szelep beleakadhat, s nem fog majd nyitni

2:úgy csak az egyik torokba fecskendezne üzemanyagot, s az nem ideális

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.