Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Majd írd meg, hogy mi lett a vége :)

na, a 2000 km es szerviz, ingyenes, és semmitből se áll. megnézik, hogy müködik e.

viszont megcsinálták a rángatást, szerintük egy kicsit sokat kapott, most nem rángat, cserébe dolgozó lány erőtlen lett B)

2-3 gombnyomással egy - ha jól láttam - automatikus kalibrálást csináltak, néha felpörgették 3000 re, és ellenörizték az értékeket. majd mentették.

mondták, hogy lementették az eredeti beállitást, ha baj van akkor visszatöltik.

ha csökken a fogyasztás akkor megbékélek ezzel az állapottal, ha nem akkor inkább rángasson minthogy ne menjen :D

amugy megy, csak elindulni mégnehezebb kicsit erőtlenebb lett az alsó fordulatszám tartományban... és az idáig se volt villám. főképp klimával.

az a fránya 1400 kg os önsúly....

szombaton lesz 1 hónapjaa hogy beszerelték, és az 1 havi megtakaritásom a gázzal kb olyan 25-30 ezer forint. ( nagyvonalakban, fejben számolva, lusta vagyok kimenni a papirért....)

Link to comment
Megosztás:

jajaja... félreértettem, félreolvastam. most ujra elolvastam, és értem :D

én nem csinálok ilyet. lustaság fél egészség, illetve azért egy kicsit félek is tőle, mert pukkan és akkor fáj... B)

Háát ilyet énse csinálnék, a kút biztonságosabb :)

Link to comment
Megosztás:

ma reggel láttam, hogy 391 forint a benzin :D :) :(

nekem még márciusi benzin van az autómba, és negyeden volt akkor, és még most sem gyulladt ki a lámpa B)

Nekem már lassan negyed tank elfogy, de csak városban pár km-es szakaszokon használtam, illetve 12m-es szakaszokon...Ebben volt a beállítás a szervizben, illetve előtte 40km-es városozás Pécsen...

Link to comment
Megosztás:

Nekem már lassan negyed tank elfogy, de csak városban pár km-es szakaszokon használtam, illetve 12m-es szakaszokon...Ebben volt a beállítás a szervizben, illetve előtte 40km-es városozás Pécsen...

az igen...én tegnap löttyintettem tele,és ma már felen van,holnap megint tankolás,de az sem lesz hosszú életű,max 3 nap... B)

Link to comment
Megosztás:

gázzal megyek, benzinnel csak addig, amíg be nem melegszik... :D

én ish B)

atz nálam úgy néz ki, hogy beindit, kapu kinyit kiáll, megvár amig a kapu bezár és max másfél km.

ma pedig beindit, kapu kinyit, kiáll, majd visszamegy mert a telcsi bent marad, ez kb 2-3 perc volt, kapu becsuk, és kb 100 m és gázon ment....

Link to comment
Megosztás:

én ish B)

atz nálam úgy néz ki, hogy beindit, kapu kinyit kiáll, megvár amig a kapu bezár és max másfél km.

ma pedig beindit, kapu kinyit, kiáll, majd visszamegy mert a telcsi bent marad, ez kb 2-3 perc volt, kapu becsuk, és kb 100 m és gázon ment....

Háát akkor a Tied gyorsabban melegszik.

Kijár, garázsajtó berak, udvarból kijár, kapu berak, majd kb 2km és akkor kapcsol át gázra. Lehet más a hőmérséklet érzékelőm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én úgy halottam,hogy a Twinport nem szereti a gázt erről tudtok valamit?

Vagy valakinek van tapasztalata?

Köszi előre is.

Hát én 2 hete rakattam bele az enyimbe, eddig semmi rossz tapasztalatom nincs... És elötte sem olvastam ilyet.. Z14XEP

Link to comment
Megosztás:

Előkerestem egy régebbi ajánlatot (2008.09.22), amikor elösször gondoltam az LPG-re, azóta olcsóbb lett a beszerelés.

Az Ön álltal kért gázátalakítás megoldható .A gépkocsiba Landi Renzo Omegas Szekvenciális /hengerenkénti gázszettet tudok javasolni .A gáztartályt a pótkerék helyére is el lehet helyezni , melynek ürtartalma 48 l illetve vannak a hagyományos hengeres tartályos megoldások is 55/l /60l/75l/90 l kivitelben.A szett tartalmaz besző szintjelzőt , amelyen gyorssan tájékozódhat a gáz szintjéről.A szett beszerelése 2 napot vesz igénybe és a harmadik napon tudjuk levizsgáztatni .Beszerelés költsége :345.000 Ft helyett 305.000 Ft akcióban , mely tartalmazza az össszes költséget kivéve a forgalmi bejegyzést .Az álltalunk adott műszaki adatlappal lehet beíratni a helyi illetékes okmányirodába , ennek költsége 12000 Ft .Természetessen a zöldkártyát is kicseréljük klettös üzemre .Ha ezt velünk kívánja megoldani akkor 8000 Ft ügyintézési költséget még hozzá kell számolni.Gyári garancia nem változik 2 év ill 100000 km / 3 évben méltányosság.Szett garancia 1 év +1 év méltányosság.Ha most rendeli meg gázszettét akkor ingyenessen teletankoljuk gáztartáját.

Fogyasztás gázüzemben megegyezik a benzines használattal , de jelenleg az LPG 170-200 Ft/l áron kapható.

Cégünk 2000 óta foglakozik Opel , Chevrolet és egyéb típusok gázos átalakításával a legújabb olasz technológiák igénybevételével .

Link to comment
Megosztás:

kurvaszar...

nem is nézem.

tele után az első 100 km nél tele, 150 nél 3/4 180 tól fél és a 1/4 között, 250 től sokszor a piros világit, és 400 nál még van benne 15 liter B)

Uhuhu mekkora is a gáztartályod?

Számolásom szerint ezek szerint 58-60 literes?

Link to comment
Megosztás:

brutto 63 literes a papirok szerint....

Az jó, akkor nem állok rosszul fogyasztásügyileg, vagyis majd kiderül tankoláskor... 430km mentem utolsó tankolás óta, és most állt be a folyamatos zöld LED-re, általában 12km-esz szakaszokra használom, amiből 2km-t benzinnel megy, illetve volt még pár alkalom, mikor városban mentem, akkor át sem kapcsolt LPG-re. Benzinből így kb 8l fogyott az LPG mellé. Nekem a tartályom bruttó 53l, ami 42l LPG-t jelent, és ha van igazság kicsit több mint fele gáznak benne kell lennie, azaz olyan 20l gáz ment el, vagy annyi sem...

Link to comment
Megosztás:

miért is ???

Nekem azt mondtak,hogy a motor és a vezérlés nem szereti! Azert is érdekel kinek mi a tapasztalata vele mert valamerre én is lépni szeretnék! Szeretem az autot de szegénykém szeret enni!

Bar mértem már kellemes fogyasztast is de nem sokszor!

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondtak,hogy a motor és a vezérlés nem szereti! Azert is érdekel kinek mi a tapasztalata vele mert valamerre én is lépni szeretnék! Szeretem az autot de szegénykém szeret enni!

Bar mértem már kellemes fogyasztast is de nem sokszor!

amiről én tudok z14xep 41e km probléma nélkül LPG-vel

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.