Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Én már régóta mondom hogy városban 3. sebességi fokozatnál feljebb felesleges kapcsolni... így a megengedett sebességhatárok mellett is tud pörögni valamennyire a motor. Hogy a fogyasztás mennyivel lesz több azt nem tudom, én mindig is így jártam, mert bár a Z18XE (főleg V Power-rel) nem hajlamos a szelepszorulásra, de nekem meg a fojtószelepház koszolódott el mindig a részterhelésen való használattól. Summa summarum, Mc Elek-nek igaza van: ezek a konstrukciók sajna olyanok hogy mindet pörgetni kell, háromezres fordulat alatt használva egyszerűen nem érzi jól magát, nem csak mindenféle bajai lesznek, de erőtlen is.

Link to comment
Megosztás:

Én már régóta mondom hogy városban 3. sebességi fokozatnál feljebb felesleges kapcsolni... így a megengedett sebességhatárok mellett is tud pörögni valamennyire a motor. Hogy a fogyasztás mennyivel lesz több azt nem tudom, én mindig is így jártam, mert bár a Z18XE (főleg V Power-rel) nem hajlamos a szelepszorulásra, de nekem meg a fojtószelepház koszolódott el mindig a részterhelésen való használattól. Summa summarum, Mc Elek-nek igaza van: ezek a konstrukciók sajna olyanok hogy mindet pörgetni kell, háromezres fordulat alatt használva egyszerűen nem érzi jól magát, nem csak mindenféle bajai lesznek, de erőtlen is.

Igen ezt nekem is mondták, mikor voltam a sajátommal teljesítménymérésen 2 hónapja. 3szor mérte meg a srác és a 3. lett az igazi. kérdezte, hogy használom, hogy ugye nem nagyon pörgetem. mondtam neki h ált. csak városban járkálok. mondta h nagyon lomhán indul a dolog és hogy néha azért nem árt jól meghajtani magas fordulaton, mert csak erőtlen lesz a szekér.

Link to comment
Megosztás:

http://www.erc-onlin...s-lube-premium/

Et hírdetik, de 5l ebből is 17e Ft-nál kezdődik (ebay 11e +posta, de az is ugyanott van)...

A Flashlube pedig 22e az 5l... Most akkor minek kockáztasson az ember. :)

én már láttam flashlube-ot hirdetni 15 ezer körül is.../ 5 liter...mondjuk mi van benne a flakonba...azt nem lehet ellenőrizni

nézz rá egy ideig gyakrabban, nekem egy tiroli oda 800 km-en kicummantotta az egész 4 decit...visszafelé irány medicék, ahol beszerelték...rá sem néztek szinte, azonnal hozták az új készüléket...csak annyit kérdeztem: nem az első eset mi? ...hát..nem..vallott a szerelő srác.s most mi lesz?...ez már jó lesz...ígérte...nem firtattam tovább :icon1:

Link to comment
Megosztás:

én már láttam flashlube-ot hirdetni 15 ezer körül is.../ 5 liter...mondjuk mi van benne a flakonba...azt nem lehet ellenőrizni

nézz rá egy ideig gyakrabban, nekem egy tiroli oda 800 km-en kicummantotta az egész 4 decit...visszafelé irány medicék, ahol beszerelték...rá sem néztek szinte, azonnal hozták az új készüléket...csak annyit kérdeztem: nem az első eset mi? ...hát..nem..vallott a szerelő srác.s most mi lesz?...ez már jó lesz...ígérte...nem firtattam tovább :icon1:

Hol láttad hirdetni? Habár lehet biztosabb a Bácsgépker. Legközelebb ott veszek egy 5l-es kannát. Még van 1.4l-em, eddig 1dl fogyott el.

Nem beállítás kérdése? Én úgy jártam hogy ahol kijön a cső, ott a kis O gyűrű kijött, és nem nagyon csepegett, de 2-3 naponta ránéztem, és nem okozhatott galibát. Amúgy most egy Bp oda vissza, és kb 1m/1l LPG értéken csöpögött. Rövidebb utakon több flashlubet eszik, ahogy észrevettem.

Én csak 200ml-t töltök bele, az úgyis 200l LPG-hez elég, ami nálam majdnem 3e km... Így nem megy világgá, ha bedöglik.

Link to comment
Megosztás:

2007-es Opel Astra G 1,4

gáz beépitve 2010 landirenzo

megtett km 78 ezer

ebből gáz 40 ezer

Múlt héten beállt a motor a szelepek beégtek valami spray-vel próbálták tisztítani a szakszervízben pár napig jó volt ma reggeltől megint nem akar hidegen rendesen elindulni ( benzin ) nincs alapjárat, nem pörög fel, ha bemelegszik akkor már jó, de érzetre pár ló mintha hiányozna ilyenkor is. Mi lesz vele valakinek van ötlete hogyan tovább?

Szép estét mindenkinek nekem az van.

Péntek délutántól rendesen indit. Reggel hidegben is pöccre indul és rendesen megy az alapjárat. Hibátlan . Vajon meddig?? Nem csináltam vele semmit.
Link to comment
Megosztás:

Péntek délutántól rendesen indit. Reggel hidegben is pöccre indul és rendesen megy az alapjárat. Hibátlan . Vajon meddig?? Nem csináltam vele semmit.

Lehet nem ártana benzin+spuri, majd pedig LPG és flashlube később... Hátha a beragadás megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Senki nem tudja akkor hogy hogy a STAG-4EU emulátoron hány ohmra kell állitani a kapcsolót F ASTRA C16SE motornál ???

Lehetőségek 33 50 és 100 ohm aszem !

És még van rajta egy poti az emulátoron amihez egy zöld led társul azt hogyan kell beállitani ill mia funkcioja ?

Link to comment
Megosztás:

Hol láttad hirdetni? Habár lehet biztosabb a Bácsgépker. Legközelebb ott veszek egy 5l-es kannát. Még van 1.4l-em, eddig 1dl fogyott el.

Nem beállítás kérdése? Én úgy jártam hogy ahol kijön a cső, ott a kis O gyűrű kijött, és nem nagyon csepegett, de 2-3 naponta ránéztem, és nem okozhatott galibát. Amúgy most egy Bp oda vissza, és kb 1m/1l LPG értéken csöpögött. Rövidebb utakon több flashlubet eszik, ahogy észrevettem.

Én csak 200ml-t töltök bele, az úgyis 200l LPG-hez elég, ami nálam majdnem 3e km... Így nem megy világgá, ha bedöglik.

Az Index Autógáz fórumában (40895) hirdet valaki Székesfehérvárról FlashLube-ot. 3900-ért adja literjét.

Link to comment
Megosztás:

Csőváz Skacok!

Erről tudtok?

"Az alkoholtermékek jövedéki adója január 1-jén 15 százalékkal nő, a sör és a pezsgő jövedéki adója azonban csak 10 százalékkal. Az autógázé januárban, majd májusban is 50-50 százalékkal."

A teljes cikk: http://www.dh-online.hu/gazdasag/20121015_aremelkedes

Hát ez is barátságos lépés... :icon9:

Link to comment
Megosztás:

http://www.autonavigator.hu/sztori/ujabb_adoemelesek_a_cigaretta_az_alkohol_es_az_autogaz_is_dragabb_lesz-8756?utm_source=hirkereso&utm_medium=rss&utm_campaign=hirkereso_ujdonsagok

Azért megtanulhatnának számolni...

Bár a bruttó, végfelhasználói árban akár literenként 40-50 forintos áremelkedést is hozhat a jövedéki adó kétszeri emelése, az LPG ára − a jelenlegi, a benzin emelkedését csak lassan követő, 245 forintos átlagárral kalkulálva − még mindig 300 forint alatt maradhat.

Háát 245Ft alatt nem nagyon van LPG, kíváncsi lennék hogy jöt ki ez a szám (BP-en 239-ért szoktam tankolni, Zalaegerszegen 267-ért)

Eddig ugyanis autógázzal csaknem a benzines üzem költségének feléből lehetett autózni, májustól azonban magasabb, de még mindig kedvezőbb, 70 százalékos szinttel kell majd számolni. Forintosítva, míg egy 7 literes fogyasztású autónál 100 kilométer üzemanyag-költsége benzinnel − a szerdától életbe lépő árral számolva − 3024 forint, autógázzal jelenleg 1715, májustól mintegy 2100 forint lesz.

Hát még az átlagárakkal számolva is 57%-a az LPG, és nem beszélve a 15-20%-os többletfogyasztásról, és arról hogy benzint is eszik....

Link to comment
Megosztás:

Az emeléssel kapcsolatban én így számolok

A bruttó 260 Ft-os lpg így épül fel jelenleg:

- gáz ára nettó 222,19 Ft

- jövedéki adó nettó 29,77 Ft

- jövedéki áfa 8,03 Ft

összesen 260 Ft

Januártól:

- gáz ára nettó 222,19 Ft

- jövedéki adó nettó 44,65 Ft

- jövedéki áfa 12,05 Ft

összesen 278,89 Ft

Májustól:

- gáz ára nettó 222,19 Ft

- jövedéki adó 66,97 Ft

- áfa 18,08 Ft

összesen 307,24 Ft

Az aktuális 260 Ft/L ----> májustól 307 Ft/Litert jelent. A 430-as benzinnél 123 Ft-tal olcsóbb. Benzinhez képesti 20% többletfogyasztásnál kb 400 Ft megtakarítást jelent 100 km-en.

Link to comment
Megosztás:

Hála istennek felénk még mindig 230 alatt van a gáz ára. Bőven húsz forint alatt autóztam, autózok kilométerenként, ha a benzint nem számolom. 7 és feles fogyasztásnál 266 forintos gáz árnál húsz forint egy kilométer benzin nélkül. Még úgy sem rossz éppen a benzin 28-29 forintos kilométerenkénti árához képest.

Egyébként meg szakadjon meg az a r.....k kormány. Ahelyett, hogy támogatná a gázos autózást még ezt is ellehetetleníti.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg szakadjon meg az a r.....k kormány. Ahelyett, hogy támogatná a gázos autózást még ezt is ellehetetleníti.

Az a baj, hogy már sokan vagyunk. Ne beszéljetek rá senkit, sőt, aki ezek után eladná/kiszereltetné a gázt, hadd csinálja, mondjátok neki, hogy tényleg nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

én már láttam flashlube-ot hirdetni 15 ezer körül is.../ 5 liter...mondjuk mi van benne a flakonba...azt nem lehet ellenőrizni

nézz rá egy ideig gyakrabban, nekem egy tiroli oda 800 km-en kicummantotta az egész 4 decit...visszafelé irány medicék, ahol beszerelték...rá sem néztek szinte, azonnal hozták az új készüléket...csak annyit kérdeztem: nem az első eset mi? ...hát..nem..vallott a szerelő srác.s most mi lesz?...ez már jó lesz...ígérte...nem firtattam tovább :icon1:

Most nekem is valami vacakolt, 500km alatt bekapott 1dl-t (gáz kb 35l fogyott), pedig elötte jó volt. Most megint beállítottam, és bejelöltem az állító helyzetét. Ha eltekeredik az a baj, ha pedig nem, és úgy nő meg a flashlube fogyasztás, akkor pedig az... Másnem cseréltetem, de a bácsgépkertől lehet érdekes lesz...

Link to comment
Megosztás:

Most nekem is valami vacakolt, 500km alatt bekapott 1dl-t (gáz kb 35l fogyott), pedig elötte jó volt. Most megint beállítottam, és bejelöltem az állító helyzetét. Ha eltekeredik az a baj, ha pedig nem, és úgy nő meg a flashlube fogyasztás, akkor pedig az... Másnem cseréltetem, de a bácsgépkertől lehet érdekes lesz...

nekem valami olyasmit magyarázott a szerelő, hogy a kis kontroll üvegcsében bármilyen fordulaton csak csepegnie kell a cuccnak..míg csepeg, addig csak állítani kell, meg lehet is...nálam fordulaton olyan volt, mintha már ott porlasztotta volna szét...látszott rajtuk, tudtak róla, nem az elsőt cserélték ki gariban...s nem akarok hülyeséget írni, de mintha más kiképzésű tartály lenne a kicserélt...bár tudom, nem maga a tartály volt a rossz...

Link to comment
Megosztás:

nekem valami olyasmit magyarázott a szerelő, hogy a kis kontroll üvegcsében bármilyen fordulaton csak csepegnie kell a cuccnak..míg csepeg, addig csak állítani kell, meg lehet is...nálam fordulaton olyan volt, mintha már ott porlasztotta volna szét...látszott rajtuk, tudtak róla, nem az elsőt cserélték ki gariban...s nem akarok hülyeséget írni, de mintha más kiképzésű tartály lenne a kicserélt...bár tudom, nem maga a tartály volt a rossz...

Majd megnézem fordulaton, de nálad milyen fordulaton porlasztotta?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.