Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Szia,

Tegnap kipróbáltam üzemmeleg motornál is csinálja sajnos.

Akkor lehet hogy a benzin romlott meg olyan júliusban tankoltam

egy 10-ért tehát 20-25 liter az lehetséges hogy ilyen gyorsan

megromlik. Mondjuk már nem sok van benne ezt megpróbálom

kijárni belőle és utána tankolok majd 98-as-t hátha az jobban

bírja.

Link to comment
Megosztás:

Mostanság első reggeli indításnál nem akar beröffenni a gép. Teker, de nem kapja el. Vagy éppen röffen párat, de le is áll. Ha nyomok neki gázt, akkor indul csak. Ilyenkor mi van? Hibakód nincs. Ez lehet a gáztól? Egyszer írta valaki, hogy időnként le kellene venni az akkusarut, hogy tisztuljon az agya. Ez segíthet?

Tegnap benzinnel hajtottam a vasat. (80-100 km, dinamikus tempóval)

Ma reggel minden probléma nélkül indult. Létezne, hogy csak ennyi volt a baja, vagy ez csak véletlen?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Tegnap kipróbáltam üzemmeleg motornál is csinálja sajnos.

Akkor lehet hogy a benzin romlott meg olyan júliusban tankoltam

egy 10-ért tehát 20-25 liter az lehetséges hogy ilyen gyorsan

megromlik. Mondjuk már nem sok van benne ezt megpróbálom

kijárni belőle és utána tankolok majd 98-as-t hátha az jobban

bírja.

Annyi idő alatt ki van zárva, lehet az injektoraid kezdenek ellustulni? Lehet kellene valami tisztító adalék, vagy spurit használni, és meghajtani.

Tegnap benzinnel hajtottam a vasat. (80-100 km, dinamikus tempóval)

Ma reggel minden probléma nélkül indult. Létezne, hogy csak ennyi volt a baja, vagy ez csak véletlen?

Lehet.hogy az injektoraid kitisztultak.

Link to comment
Megosztás:

Autót akarok venni, kellene a munkámhoz...

Astra G-t ajánljátok? Használtat akarok.

LPG-set érdemes??? Azok nem agyonhajtottak?

Olyan tanácstalan vagyok.

:)

vegyél autót mert kell a munkádhoz :)

igen ajánljuk , újat már nem tudsz venni

ki lehet fogni normálisat , az enyém nem volt agyonhajtva ... de már elkelt :), imy nem tudom árulja-e még ??!! az is jó vétel lenne

ne légy tanácstalan :)

Link to comment
Megosztás:

:)

vegyél autót mert kell a munkádhoz :)

igen ajánljuk , újat már nem tudsz venni

ki lehet fogni normálisat , az enyém nem volt agyonhajtva ... de már elkelt :), imy nem tudom árulja-e még ??!! az is jó vétel lenne

ne légy tanácstalan :)

Most már nem, az a kék Vectra érdekelt volna, de a kereskedő egy lúzer, vagy a kocsi volt egy szemét, nem tudni...

Link to comment
Megosztás:

Én meg pont hogy most mennék és beleraknám azonnal...

Főleg, ha ki lehet ügyeskedni valami akciós árat (úgy hallom annyira leült most az egész hogy abszolut nem lehetetlen)

Igazad van!

Az olcsó gázzal több hasznot termel, érdemes kihasználni, főleg ha sokat megy, évi 25-30 esetén.

Link to comment
Megosztás:

Ellent kell hogy mondjak nektek. Ha valóban felnyomják a gáz árát, lényegesen megnő a befektetés megtérülésének ideje. Ha már benne van, akkor ok, legfeljebb kevesebb a nyereség. De ha ezután kell beszerelni, vagy gázos autót venni (aminek árába nyilván felszámolják a rendszert), már nem biztos hogy megéri. Több év lehet, mire megtérül, és akkor már lehet jönnek is a plusz javítások.

Én most tutira megvárnám hogy alakulnak az árak.

A beszerelés költsége egyébként csökkent mostanság?

Link to comment
Megosztás:

Ellent kell hogy mondjak nektek. Ha valóban felnyomják a gáz árát, lényegesen megnő a befektetés megtérülésének ideje. Ha már benne van, akkor ok, legfeljebb kevesebb a nyereség. De ha ezután kell beszerelni, vagy gázos autót venni (aminek árába nyilván felszámolják a rendszert), már nem biztos hogy megéri. Több év lehet, mire megtérül, és akkor már lehet jönnek is a plusz javítások.

Én most tutira megvárnám hogy alakulnak az árak.

A beszerelés költsége egyébként csökkent mostanság?

Év vége az még 4.5 hónap.

Következő év közepe (amikor -állítólag- élesedik a második emelés) az meg majdnem egy év...

Nyilván függ attól hogy ki mennyit jár vele, de azt gondolom hogy aki kevesebbet, annak az áremelés miatt pont növekedni fog később a megtérülési ideje, tehát ne várjon, aki meg többet, az járjon most annyit az olcsó gázon amennyit lehet, így mire odakerül a sor már lehet hogy megérte.

Ha meg ne adj isten nem történik mégsem semmi, akkor akciósan beszereltetted és már eltelt fél év úgy hogy nem benzint tankoltál.

Szerintem nincs miről beszélni...

Link to comment
Megosztás:

Év vége az még 4.5 hónap.

Következő év közepe (amikor -állítólag- élesedik a második emelés) az meg majdnem egy év...

Nyilván függ attól hogy ki mennyit jár vele, de azt gondolom hogy aki kevesebbet, annak az áremelés miatt pont növekedni fog később a megtérülési ideje, tehát ne várjon, aki meg többet, az járjon most annyit az olcsó gázon amennyit lehet, így mire odakerül a sor már lehet hogy megérte.

Ha meg ne adj isten nem történik mégsem semmi, akkor akciósan beszereltetted és már eltelt fél év úgy hogy nem benzint tankoltál.

Szerintem nincs miről beszélni...

Ezt mondom én is, nem értem Szopcsi13-at. :(

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem az új kutat Budakalászon a sportcsarnoknál.

Szép meg vadi új minden, 225 volt a gáz (Prímagáz), kedves volt az ember nagyon, egy baj volt: rácuppantott a betöltőre, indítja... semmi. Ki-be le-fel minden, még 3x, semmi...

Álltam vagy 10 percet mire megjött a tulaj, újra kellett bootolni az egész kutat mindenestül :)

Kicsit sajnáltam az embert mondta hogy 1 hete nyitottak és épp dicsekedett valakinek hogy minden jó, erre begurultam én és csontra beállt az egész :D

Még megvan a békási is a lámpánál egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem az új kutat Budakalászon a sportcsarnoknál.

Szép meg vadi új minden, 225 volt a gáz (Prímagáz), kedves volt az ember nagyon, egy baj volt: rácuppantott a betöltőre, indítja... semmi. Ki-be le-fel minden, még 3x, semmi...

Álltam vagy 10 percet mire megjött a tulaj, újra kellett bootolni az egész kutat mindenestül :)

Kicsit sajnáltam az embert mondta hogy 1 hete nyitottak és épp dicsekedett valakinek hogy minden jó, erre begurultam én és csontra beállt az egész :D

Még megvan a békási is a lámpánál egyébként.

Pontosan be tudod nekem jelölni pl google mapon?Hogy majd ne kelljen keresgetnem, mivel én úgy tudtam, hogy a coránál lesz, de ott sem vagyok ismerős. Kösziii

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.