Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Ha az enyimre rákattintasz eléred a sprintmonitort, ahol meg lehet nézni a részfogyasztásokat, de a tiedére hiába kattintok. ;)

Ha nagyon kíváncsi vagy a részfogyasztásaira, azért így is megoldható.... csak kattints jobb gombbal az aláírásában látható spritmonitoros képre, nézd meg a kép tulajdonságait, és találsz a linkben egy hatjegyű számot, na az az ő spritmonitoros user ID-je. Ha ezt behelyettesíted a címsorban a megfelelő helyre (a te user ID-d helyére), akkor már láthatod is a keresett adatokat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha leveszed a multiszelepről a műanyag burkolatot (tartályon levő kilógás), akkor alatta lesz egy átlátszó műanyag 2 csavarral felfogatva. Erre megy 2 szál vezeték. Ott látod, hogy ha felazítod acsavart, akkor el lehet forgatni. Nah azzal kell szórakozni..

Köszi, majd megnézem!

Link to comment
Megosztás:

Na ugye hogy frissül ;)

McElek:

Ez az Avia-s gáz valami fertelem... vagy nemtommivan :blink:

9 liter lett ez most, és amint beleraktam a jól megszokott prímagázt szerintem el is kezdett jobban menni...

bocs hogy élek :)

nekem is az van benne most ...

nekem nincs bajom vele

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Március 7-e óta nekem is be lett szerelve a gáz az autómba.

Viszont a benzin fogyasztást egy picit sokallom. Először amikor

beszerelték Félig volt a tank benzinnel (kb 25-26 liter) gázzal is

teletankoltam majdnem 38 liter ment bele( tankoltak a medic car-nál 3000-ért) ezzel a mennyiséggel

el tudtam menni egészen 839 km-t ami nem rossz viszont a fél tank benzin is elfogyott.

Visszavittem hogy állítsanak rajta valamit mert túl sok benzin fogy átnézték azt mondták hogy minden

jó és biztos a benzin mutatója a rossz ( előtte mindig jól mért). Azt mondták rakjam tele benzinnel meg

gázzal is és ha kifogy a gáz akkor tankoljak rá benzint és megtudom mennyi fogyott.

Halkan azért megjegyezném hogy a minden jó és semmit nem állítottak óta rendesen mér az óra de

mindegy ez legyen a legkevesebb. Ki jártam a gázt az autóból, teletankoltam 43 liter gázt tankoltam

meg, 11,12 liter benzint 656 km-re.A tartály 54 literes.

Szóval a kérdésem az lenne szerintetek nem sok a 1,7 liter / 100 km nekem picit soknak tűnik

mit kellene beállíttatni a Medic-car-ral mert majd a jövő héten viszem 2000 km-es szervízre.

A válaszokat előre is köszönöm :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szóval a kérdésem az lenne szerintetek nem sok a 1,7 liter / 100 km nekem picit soknak tűnik

mit kellene beállíttatni a Medic-car-ral mert majd a jövő héten viszem 2000 km-es szervízre.

A válaszokat előre is köszönöm :icon1:

ha lehetséges akkor lejjebb vetetni az átkapcsolási hőfokot ...

vagy ,és, máshová rakni a vízhőfok mérőt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Március 7-e óta nekem is be lett szerelve a gáz az autómba.

Viszont a benzin fogyasztást egy picit sokallom. Először amikor

beszerelték Félig volt a tank benzinnel (kb 25-26 liter) gázzal is

teletankoltam majdnem 38 liter ment bele( tankoltak a medic car-nál 3000-ért) ezzel a mennyiséggel

el tudtam menni egészen 839 km-t ami nem rossz viszont a fél tank benzin is elfogyott.

Visszavittem hogy állítsanak rajta valamit mert túl sok benzin fogy átnézték azt mondták hogy minden

jó és biztos a benzin mutatója a rossz ( előtte mindig jól mért). Azt mondták rakjam tele benzinnel meg

gázzal is és ha kifogy a gáz akkor tankoljak rá benzint és megtudom mennyi fogyott.

Halkan azért megjegyezném hogy a minden jó és semmit nem állítottak óta rendesen mér az óra de

mindegy ez legyen a legkevesebb. Ki jártam a gázt az autóból, teletankoltam 43 liter gázt tankoltam

meg, 11,12 liter benzint 656 km-re.A tartály 54 literes.

Szóval a kérdésem az lenne szerintetek nem sok a 1,7 liter / 100 km nekem picit soknak tűnik

mit kellene beállíttatni a Medic-car-ral mert majd a jövő héten viszem 2000 km-es szervízre.

A válaszokat előre is köszönöm :icon1:

arra vigyázzál, hogy a can bus meghülyül attól hogy megy az autó, és nem fogy a benzin. nekem negyed és fél között van. olyankor már sokszor a pöcskön áll a mutató.... ilyenkor tankolok rá 5-10 litert, és félig van... oszt egy pár száz km után megint megy lefelé a mutató....

Link to comment
Megosztás:

arra vigyázzál, hogy a can bus meghülyül attól hogy megy az autó, és nem fogy a benzin. nekem negyed és fél között van. olyankor már sokszor a pöcskön áll a mutató.... ilyenkor tankolok rá 5-10 litert, és félig van... oszt egy pár száz km után megint megy lefelé a mutató....

Azt tudom hogy behülyül egy picit, de én úgy néztem most hogy teletankoltam benzinnel és gázzal is és amikor a gáz elfogyott rátankoltam a benzinre is és így jött ki a 11,12 liter benzin 656 km-re

ami 1,7 liter / 100 km és én ezt az értéket tartom soknak.

Írták itt egy kicsit feljebb hogy valakinek fél liter per száz kilométer nekem ehhez képest több mint háromszor annyi.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam éves LPG szervizen, 1500Ft-ért átnézték, és az átkapcsolási időt levették, illetve már kisebb fordulalton is átvált gázra. Eddig 1600 volt, levették 900-ra. És így tényleg kényebben kapcsol, főleg ha meleg a motor, már egy kis gázfröccs után is átvált szinte semmi idő után...

A 40 fokot az ő szoftverük nem engedte lejjebb.

Majd ha megy jövőre 2 évesre Pécsre, akkor velük lejjebb vetetem, ha lehet. De remélem ez majd segít hogy kevesebb benzin fogyjon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Március 7-e óta nekem is be lett szerelve a gáz az autómba.

Viszont a benzin fogyasztást egy picit sokallom. Először amikor

beszerelték Félig volt a tank benzinnel (kb 25-26 liter) gázzal is

teletankoltam majdnem 38 liter ment bele( tankoltak a medic car-nál 3000-ért) ezzel a mennyiséggel

el tudtam menni egészen 839 km-t ami nem rossz viszont a fél tank benzin is elfogyott.

Visszavittem hogy állítsanak rajta valamit mert túl sok benzin fogy átnézték azt mondták hogy minden

jó és biztos a benzin mutatója a rossz ( előtte mindig jól mért). Azt mondták rakjam tele benzinnel meg

gázzal is és ha kifogy a gáz akkor tankoljak rá benzint és megtudom mennyi fogyott.

Halkan azért megjegyezném hogy a minden jó és semmit nem állítottak óta rendesen mér az óra de

mindegy ez legyen a legkevesebb. Ki jártam a gázt az autóból, teletankoltam 43 liter gázt tankoltam

meg, 11,12 liter benzint 656 km-re.A tartály 54 literes.

Szóval a kérdésem az lenne szerintetek nem sok a 1,7 liter / 100 km nekem picit soknak tűnik

mit kellene beállíttatni a Medic-car-ral mert majd a jövő héten viszem 2000 km-es szervízre.

A válaszokat előre is köszönöm :icon1:

Itt az a fő kérdés, hogy milyen távokon használod a kocsit? Ha rövid távokon, akkor ne csodálkozz, és ha kint áll a kocsi az is sokat számít...

Az aláírásomban nézd meg az én benzin fogyasztásomat. Én rövid távon használom (12km), és havi egy Bp-i út (oda vissza ~500km) suli időben.

Link to comment
Megosztás:

Itt az a fő kérdés, hogy milyen távokon használod a kocsit? Ha rövid távokon, akkor ne csodálkozz, és ha kint áll a kocsi az is sokat számít...

Az aláírásomban nézd meg az én benzin fogyasztásomat. Én rövid távon használom (12km), és havi egy Bp-i út (oda vissza ~500km) suli időben.

Én napi munkába járásra használom ez napi 26 km oda meg 26 km vissza.Lakott területen kívül 90-100 lakott területen 60. Két lakott területen megyek át Mende és Gyömrő. Majdnem végig ötödikben tempomattal használom és olyan 3000 körül már váltok is. Fedett területen de kint áll az autó. Azért csodálkozom hogy az enyém ennyi mert nem rövid távra használom viszonylag úgyhogy nem értem miért

ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Én napi munkába járásra használom ez napi 26 km oda meg 26 km vissza.Lakott területen kívül 90-100 lakott területen 60. Két lakott területen megyek át Mende és Gyömrő. Majdnem végig ötödikben tempomattal használom és olyan 3000 körül már váltok is. Fedett területen de kint áll az autó. Azért csodálkozom hogy az enyém ennyi mert nem rövid távra használom viszonylag úgyhogy nem értem miért

ennyi.

Az akkor tényleg sok úgy. Nem próbáltad, hogy benyomod a kuplungot, és vissza, hogy kb milyen távnál kapcsol gázra? Én már külső hőmérsékletből tudom, hogy hol tudom átkapcsolni gázra...max pár 100m-t tévedek...

Link to comment
Megosztás:

Az akkor tényleg sok úgy. Nem próbáltad, hogy benyomod a kuplungot, és vissza, hogy kb milyen távnál kapcsol gázra? Én már külső hőmérsékletből tudom, hogy hol tudom átkapcsolni gázra...max pár 100m-t tévedek...

Most így pontosan nem emlékszem de mintha legalább 2-3 km lenne mire átvált gázra. Az a baj hogy én nem melegítem hanem elindulok szépen óvatosan felváltok ötödik-ig. És ugye száz méterenként nem nyomogatom a kuplungot hogy váltson már át. Mondjuk ez a része tényleg egy picit hülyén van kitalálva hogy ha valaki elindul felvált ötödik-ig és nem kuplungol akkor megy szépen benzinen.

Erre lehetne valami okosság. Amikor voltam náluk hogy sok benzin fogy akkor mondtam hogy rakják lejjebb az átváltási hőfokot de nem nagyon voltak hajlandóak, pedig 30-35 fok szerintem nagyon sokat segítene.

Link to comment
Megosztás:

Most így pontosan nem emlékszem de mintha legalább 2-3 km lenne mire átvált gázra. Az a baj hogy én nem melegítem hanem elindulok szépen óvatosan felváltok ötödik-ig. És ugye száz méterenként nem nyomogatom a kuplungot hogy váltson már át. Mondjuk ez a része tényleg egy picit hülyén van kitalálva hogy ha valaki elindul felvált ötödik-ig és nem kuplungol akkor megy szépen benzinen.

Erre lehetne valami okosság. Amikor voltam náluk hogy sok benzin fogy akkor mondtam hogy rakják lejjebb az átváltási hőfokot de nem nagyon voltak hajlandóak, pedig 30-35 fok szerintem nagyon sokat segítene.

Az enyimen a szoftver nem is engedte 40 fok alá állítani.

Az átkapcsolási fordulatszámot vette le a srác 1600-ról 900-ra, meg az átkapcsolási időket. Az is jó, mert ha meleg, akkor egy gázfröccs, és vált, nem kell neki 1600-as fordulat, elég ha 1-be éppen elindulok, mert 2-t én korán kapcsolok neki. Amúgy tényleg gáz, hogy nem kapcsolja a gázt hamarabb, volt amikor pályán elindultam a pihenőből, és csak 60-70km-el később vettem észre, hogy fogy a benzin, és észbe kaptam, hogy benzinnel megyek...

Csak azért mondtam, hogy ki kell tapasztalni, hogy milyen külső hőmérsékletnél kb hol kapcsol át.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.