Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Mankókerékből milyen kell?

Azon felül hogy 4x100, ET számot vagy valamit kell nézni?

Nézegettem vaterán de főleg 3as golfhoz meg fiat-hoz való van (és főleg 14es), nemtom ezek jók-e rá...?

A Golfé tuti jó, csak sztem a 14"-es kicsi az Astrára (nekem ilyen volt a Corsához). Calibra bontásoknál érdemes körülnézni, ahhoz 15"-os mankókerék volt, és biztosan jó az osztókör és a kerékagy átmérő is (feltéve ha nem V6 az a Calibra, mert akkor 5x110-es). Csak sajna nem minden Calibra jött ki mankókerékkel (választható extra volt)... Viszont ha találsz akkor általában nem is drága, én anno 3e Ft-ért vettem (csak már sajnos elajándékoztam :blush: )

Link to comment
Megosztás:

A Golfé tuti jó, csak sztem a 14"-es kicsi az Astrára (nekem ilyen volt a Corsához). Calibra bontásoknál érdemes körülnézni, ahhoz 15"-os mankókerék volt, és biztosan jó az osztókör és a kerékagy átmérő is (feltéve ha nem V6 az a Calibra, mert akkor 5x110-es). Csak sajna nem minden Calibra jött ki mankókerékkel (választható extra volt)... Viszont ha találsz akkor általában nem is drága, én anno 3e Ft-ért vettem (csak már sajnos elajándékoztam :blush: )

Na asszem kisilabizáltam, hogy az opel 56,5-ös agyátmérő helyett a WV az 57es - talán ennyi még belefér.

A 14" mondjuk nekem a hátsó dobféken kell elférjen (ha elől kell cserélni akkor is hátra tenném a mankót)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

most állok én is gázosítás előtt egy Astra J-vel. Kaptam is Medic-car -tól ajánlatot.

Lovato Easy Fast rendszerre (218,000Ft), amihez szerintük nélkülözhetetlen felsőkenőt kell(ene) beszerelni +22,000 vagy 50,000 ért

A Landi rendszert meg sem említették.

Gondolom nem azért mert épp ehez jutnak olcsóbban és épp most ez van (remélem), de ezt a felső kenőt nem értem.

Valakinek valami tapasztalata ez ügyben? Korábban még ilyenről nem hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Egy 2009-es LPG árajánlat kérés, kissé húzós áron:

Az Ön álltal kért gázátalakítás megoldható .A gépkocsiba Landi Renzo Omegas Szekvenciális /hengerenkénti gázszettet tudok javasolni .A gáztartályt a pótkerék helyére is el lehet helyezni , melynek ürtartalma 48 l illetve vannak a hagyományos hengeres tartályos megoldások is 55/l /60l/75l/90 l kivitelben.A szett tartalmaz besző szintjelzőt , amelyen gyorssan tájékozódhat a gáz szintjéről.A szett beszerelése 2 napot vesz igénybe és a harmadik napon tudjuk levizsgáztatni .Beszerelés költsége :345.000 Ft helyett 305.000 Ft akcióban , mely tartalmazza az össszes költséget kivéve a forgalmi bejegyzést .Az álltalunk adott műszaki adatlappal lehet beíratni a helyi illetékes okmányirodába , ennek költsége 12000 Ft .Természetessen a zöldkártyát is kicseréljük klettös üzemre .Ha ezt velünk kívánja megoldani akkor 8000 Ft ügyintézési költséget még hozzá kell számolni.Gyári garancia nem változik 2 év ill 100000 km / 3 évben méltányosság.Szett garancia 1 év +1 év méltányosság.Ha most rendeli meg gázszettét akkor ingyenessen teletankoljuk gáztartáját.

Fogyasztás gázüzemben megegyezik a benzines használattal , de jelenleg az LPG 170-200 Ft/l áron kapható.

Cégünk 2000 óta foglakozik Opel , Chevrolet és egyéb típusok gázos átalakításával a legújabb olasz technológiák igénybevételével .

Ha bármilyen kérdése lenne a továbbiakban akkor keressen bizalommal

Link to comment
Megosztás:

Mintha az injektorok olyanok lennének, mint a LandiRenzoé, nem?

Könnyen lehet.

Az alkatrész tétellistámon szerintem konkrétan van is Landi termék (asszem "Omegas" néven szerepel valami), bent hagytam a kocsiban de holnap bescannelem...

Amúgy amíg vártam, egy kuncsaftnak azt ecsetelték hogy már egy cég a kettő (hogy melyik vette meg a másikat meg hogy tényleg így van-e nem tudom...)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! most állok én is gázosítás előtt egy Astra J-vel. Kaptam is Medic-car -tól ajánlatot. Lovato Easy Fast rendszerre (218,000Ft), amihez szerintük nélkülözhetetlen felsőkenőt kell(ene) beszerelni +22,000 vagy 50,000 ért A Landi rendszert meg sem említették. Gondolom nem azért mert épp ehez jutnak olcsóbban és épp most ez van (remélem), de ezt a felső kenőt nem értem. Valakinek valami tapasztalata ez ügyben? Korábban még ilyenről nem hallottam.

Szia!

Visszaolvashatod a vélményeket, de egyértelmű választ úgy sem fogsz kapni rá.

Itt is és más fórumokon is olvasni lehet arról, hogy az opel motorjához is ajánlják (z16xer, z18xer, a16xer).

Sok fórumtársnak van már ezekkel a motorokkal a felsőkenő nélkül gázrendszere és hiba - motorprobléma - nélkül futja már a sokezredik kilóméterét.

A rendszer elvileg magas terhelés esetén nyújtana kiegészítő védelmet a fokozottan igénybe vett szelepeknek és szelepfészkeknek.

Bármikor beszerelhető akár utólag is.

Én kérni fogom és csak a mechanikus adagolásút, de szerencsére ahová én viszem az autót ott csak 15eFt. Ennyit megér, és nyugodtabb leszek. Ekkora értékű autónál ez nem lehet tétel szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt, nekem eddig bejött, semmi hiba nem jött elő.

Ákos, örök garancián nem gondolkodsz? Tavasszal 50e Ft körüli összeget mondtak. Bármi meghal, lehet az ember pozitívan jön ki belőle. Az injektorok különben is halálózóssak.

GH megválaszolta :D

az utobbi időben elég sürün jönnek.-mennek az autók... :P

Link to comment
Megosztás:

Ma én is megkaptam az ajánlatot.200 ezer ft,Zavoli rendszer,pótkeréktartály.

A közelben van a szervíz,20 éve foglalkoznak gázautókkal ,egy nap alatt

beszerelik szóval eddig jó lenne.Viszont a telefonban azt mondta a vezető ,hogy Január 1-től

nem elég a típusengedély,hanem le kell újra vizsgáztatni az autót!!Mindjárt felhívom

a zokmányirodát,hogy ők mit tudnak!

Link to comment
Megosztás:

Ma én is megkaptam az ajánlatot.200 ezer ft,Zavoli rendszer,pótkeréktartály.

A közelben van a szervíz,20 éve foglalkoznak gázautókkal ,egy nap alatt

beszerelik szóval eddig jó lenne.Viszont a telefonban azt mondta a vezető ,hogy Január 1-től

nem elég a típusengedély,hanem le kell újra vizsgáztatni az autót!!Mindjárt felhívom

a zokmányirodát,hogy ők mit tudnak!

A létavértesi okmányban elvileg nem kérnek műszakit. Legalábbis telefonban azt mondták. Az neked sincs messze. Csak időpontot kell kérni, és nekem is febr. 6.-ra adtak.

Link to comment
Megosztás:

Ma én is megkaptam az ajánlatot.200 ezer ft,Zavoli rendszer,pótkeréktartály.

A közelben van a szervíz,20 éve foglalkoznak gázautókkal ,egy nap alatt

beszerelik szóval eddig jó lenne.Viszont a telefonban azt mondta a vezető ,hogy Január 1-től

nem elég a típusengedély,hanem le kell újra vizsgáztatni az autót!!Mindjárt felhívom

a zokmányirodát,hogy ők mit tudnak!

Ha szerencséd van, ott meg tudják csinálni.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.