Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

[ig]http://www.omnitekcorp.com/images/dieselcngconversl.jpg

Úgy néz ki a cégünk ebbe az irányba is tapogatózik, valszeg a teherautók gázosítása lesz a cél.

Árajánlat kérések, engedélyek kérése zajlik most, meglátjuk mire jutunk. :lol:

Lehet magam szerelem majd be a Corsába a cuccot és akkor totál zöld autózás lészen, mert ugye etanol+lpg... ;)

nédd má... hová süllyed a világ? LPG??? és ilyenkor hol vannak az elolvadó dugattyúk, a lerakódások, a szelepégések???

;)

Link to comment
Megosztás:

nédd má... hová süllyed a világ? LPG??? és ilyenkor hol vannak az elolvadó dugattyúk, a lerakódások, a szelepégések???

;)

Annyira tudtam, de annyira, hogy ovódás szinten fogsz ehhez is hozzábüfögni. ;)

Nem baj, nekem nem 200ért lesz a sasban rendszer (ha lesz), másrészt mivel én fogom beállítani és hangolni, nem fognak a szelepeim fossá égni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

kíváncsi vagyok mikor fognak ebbe is belenyúlni ;)

Ettől tartok én is, igaz most egyébként sincs kétszázakárhányezer forint a zsebemben, hogy belerakassam a gázt, de gondolkodom rajta erősen, mert a Ladában nekem is igen megtetszett ez az olcsó üzemanyag ;) . Csak én viszonylag keveset megyek, így sokára térülne meg, és ha időközben ezt is jól fölnyomják akkor meg lehet meg se térül, szerintem ez is simán benne van a pakliban. Ezektől bármi kitelik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért az lpg nem egy egy-két éves dolog, ha akarnának, már hozzányúltak volna. Eddig is volt bőven gázos verda.

Bár mostanában lepődtünk már meg párszor....

Valóban nem új dolog, viszont szerintem arányaiban nincs olyan sok gázos autó, sok az előítélet vele szemben. De ha a magas benzinár miatt tömegesen kezdik beépíttetni az autósok, akkor biztosra vehető, hogy ennek is hozzáemelik az adóját a többihez. Ha sokat autóznék, akkor tuti hogy berakatnám én is, de hosszú megtérülési idővel látok benne egy kis kockázatot.

Link to comment
Megosztás:

Azért az lpg nem egy egy-két éves dolog, ha akarnának, már hozzányúltak volna. Eddig is volt bőven gázos verda.

Bár mostanában lepődtünk már meg párszor....

Ha a benzin 75%-a lenne/lesz az LPG akkor csak nagyon kicsi megtérüléssel lehet számolni, vagyis én ha 6l benzint vagy 7l LPG-t számolok, jelenlegi áraknál nálam is 40e km alatt jön be. Ha még egy évig nem nyúlnak a jövedéki adójához, akkor nem lesz gond. De már nagyon régóta van LPG, és azóta alacsony a jövedéki adója. Nincs valami EU-s előírás arra, hogy LPG-nek mennyi lehet, mert környezet barátabb üzemanyag, s lehet azért nem nyúlnak az árához?

LPG adó

EU policy

Link to comment
Megosztás:

de méééért ??? ;)

csak érdekesség képen, ha nincs kint a kiegészítő tábla akkor nem hajthatsz be !!!

azaz hiába nincs korlátozás ,a kihelyezett tábla érvényes ;)

és szerintem sehol nem tudnak róla hogy megváltozott a szabályzás ....

Talán igazad van, de ugyan ki fog számonkérni?

Sokan eddig is simán behajtottak, és hány embert büntettek meg?

Egyébként úgy tudtam hogy ha magánterület, bárkit kitilthat és azt ír ki amit akar! Ekkor rendőr nem is intézkedhet ha nincs személyi sérülés, v bűncselekmény.

Ha viszont "közforgalom elől el nem zárt magánút" -nak van nyilvánítva, akkor a KRESZ az érvényes, és nem tilthatja ki önhatalmúlag a gázos autókat.

(Hacsak nincs erre külön szabályozás, úgy mint okt 6. -ig volt.)

Persze lehet hogy rosszul tudom.

De hogy behajtok, az tuti!

Link to comment
Megosztás:

Talán igazad van, de ugyan ki fog számonkérni?

után érdeklődtem... és ezt a választ kaptam

a tábla az erősebb..,ez kb olyan mint az útépítésnél kint hagyott 30as tábla.. már rég nincs építés ,de akkor is csak 30al lehet menni...

szerintem se fog senki foglalkozni vele ;)

simán begyek én is ;)

Link to comment
Megosztás:

ma leadtam gázszerelésre az autót

mondom a srácnak: Fontos: nem kérek Mátrixos rendszerü gázrendszert, sima és müködőképeset kérek.

Azt mondja: ja olyat már nem forgalmazunk régóta, és akkor is csak egy rövid ideig...

Mondom neki, köszi, hogy velem próbálltátok ki hogy az egy szar.... ( februárba a Zafi A ba azt tettek... )

na mindegy, remélem holnap kész lesz, ha nem akkor péntek délelött.... izgulok....

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben engem is foglalkoztat kicsit a gáztéma.

Csak hát az a 200e kemény magyar forint nem kevés.

Vajon létezik-e ebben is részletfizetési lehetőség?

Valaki, aki jártas a témában?

Még nem hallottam olyat,hogy gázbeszerelőműhely részletfizetésre

csinálná a melót,de végülis lehetséges!Vagy felveszed máshonnan,úgyis

örelnek most a bankok,ha valaki bemegy hitelért!

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.