Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

'csába, ma reggel míg teljesen be nem melegedett a motor, ismét elkezdett, ha nagyon kis mértékben is, de ingadozni az alapjárat.

Bepróbálok egy gyertyacserét (asszem már 20e van bennük), aztán ha nem segít, goto medic car.

nálam még mindig ok

átkapcsolás is ugyan azon a helyszínem történik...

gondolom azé mire lakaparom a jeget addigra melegszik rendesen... de én így szeretem :D

Link to comment
Megosztás:

az teljesen más volt (itthon tankolós, saját reduktor felújítós, karburátoros) ma már nem ez a módi.....így nem hiszem, hogy sokat tudnék hozzátenni, sőt szerintem semmit.

ezek valóban nem lényeges dolgok..

de engem olyanok érdekelnek mint futás teljesítmény ,motorikus meghibásodás ami tuti a gáz miatt volt..

szóval ilyen jellegű dolgok ;)

Link to comment
Megosztás:

Bár nem kettősüzemü a járgányom, azért csak megakad a szemem ;) az LPG árán, egy tőlünk 10km-re lévő benzinkúton. 201.9/liter

Ettől van olcsóbb is Debrecenben, a Cora-nál a Kishatár útról lefordulva a Házgyár ucára, egyből jobbra a sarkon 194 Ft névtelen magán kút, FLAGA gázzal, csak kp. 08-21 nyitvatartás, hétvégén 19-ig vannak.

Link to comment
Megosztás:

Ettől van olcsóbb is Debrecenben, a Cora-nál a Kishatár útról lefordulva a Házgyár ucára, egyből jobbra a sarkon 194 Ft névtelen magán kút, FLAGA gázzal, csak kp. 08-21 nyitvatartás, hétvégén 19-ig vannak.

Arra nem járok.

Link to comment
Megosztás:

Bár nem kettősüzemü a járgányom, azért csak megakad a szemem ;) az LPG árán, egy tőlünk 10km-re lévő benzinkúton. 201.9/liter

Én 219-ért tankolok, de messze jobb mint a benzin ár (397.9).

Remélem az LPG árát nem, vagy nem olyan mértékben emelik majd, mint a benzinét.

Link to comment
Megosztás:

a tankbetöltő ajtó alá...

minnyá keresek képet a zafiráról....

nagyon jó, köszi. így már lehet én is elgondolkozok a J Astra házosításán. csak eddig nem tudtam h van ilyen rejtett cucc, mert ahhoz túl szép az autó, h elrondítsam a töltőnyílással. na meg persze a pótkerék helyére szerelhető tartály az, amit szeretnék majd. de hát meg kell várnom a garancia leteltét. ;)

Link to comment
Megosztás:

én a mai benzinárak mellett szarnék a garanciára....

a motorrol, és a motorvezérlőről veszted el csak a garit, azaz mindenről amit érint az átszerelés.

a motor sose hibásodik meg, a motorvezérlő meg szintén sose.

;)

(nem akarlak rábeszélni, de én nem sokat gondolkoznék....)

Link to comment
Megosztás:

a multkor csináltam egy számitást a munkábajárásom költésgével:

AstraG gázzal : 32.000 Ft

Zafira B gázzal : 40.000 Ft

Vectra diesel: 52.000 Ft , január 1. után: 54.900 Ft

(napi 100 km )

igen, ez elég látványos spórolás. és melyik beszerelőműhelyet ajánlod? vajon új Atrához csinálnak már, vagy ez nem típusfüggő?

Link to comment
Megosztás:

tegnap este elmentünk bulizni...

Miskolc Búzatér taxi állomás... mondtam hogy csak gázos autóval vagyok hajlandó menni vagy opel-al ;)

1.8 mondeo lpg-vel lett a szekér :lol:

160eKm gázüzem probléma nélkül ;)

a fiának aki szintén taxis G astra-ja van valamelyik 8 szelepes mocival..

350e km az autóba ebből 250ekm gázon ,meg kellet bontani a motort mert vezérműszíj szakadása volt,

és össze akadt egy kicsit (két szelep meghajlott )

nem volt megégve,elégve a szelepek !!!!! Se a szelepülék beverődve !!!

egyik autóba se építettek be kenőrendszert

Akkor a kételkedők számoljanak egy kicsit :lol:

Link to comment
Megosztás:

tegnap este elmentünk bulizni...

Miskolc Búzatér taxi állomás... mondtam hogy csak gázos autóval vagyok hajlandó menni vagy opel-al :lol:

1.8 mondeo lpg-vel lett a szekér :lol:

160eKm gázüzem probléma nélkül ;)

a fiának aki szintén taxis G astra-ja van valamelyik 8 szelepes mocival..

350e km az autóba ebből 250ekm gázon ,meg kellet bontani a motort mert vezérműszíj szakadása volt,

és össze akadt egy kicsit (két szelep meghajlott )

nem volt megégve,elégve a szelepek !!!!! Se a szelepülék beverődve !!!

egyik autóba se építettek be kenőrendszert

Akkor a kételkedők számoljanak egy kicsit :lol:

Az jön ki szerintem, hogy megéri. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtátok, hogy gyártottak gyárilag gázos G Astrát?

Nemrég láttam a Láng oldalán!

http://webshop.langauto.hu/frmCarBrowser.aspx

Astra G 1,6 Gáz

Kérdeztem a haveromat aki Opel Nádorba raktáros, és ő mondta igen van és igen ritka. Még ő is csak programba látta.

Ez olyan lehet mint a B Corsa kombi. Olaszba már láttam 1-et, de ők még nem. Bár kasznit lehet rendelni hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy a sebesség azonos volt?

Csak mert én azt tapasztaltam a céges autómnál, hogy a fogyasztást sokkal kevésbé befolyásolja a terhelés, mint a sebesség. Azaz ha 80-nal megyek akkor tökmindegy hogy üresen vagy 1 tonnával terhelve teszem ezt, a fogyasztás ugyanannyi marad, ellenben 100-as tempóval még üresen is többet eszik mint 80-nal teljes terheléssel. Úgy tűnik a bőséges nyomatéknak a tömeg nem ellenfél, a légellenállás viszont annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.