Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

a legnagyobb baj az az, hogy mindenki ismer egy olyan embert, aki hallotta egy ismerősétől, hogy ezek szarok...

jelzem: nem szarok. müködik. mindenben. tudni kell a korlátait, az igénybevételét és használni. ha ezzel együtt tud az ember élni akkor jódolog.

Link to comment
Megosztás:

a legnagyobb baj az az, hogy mindenki ismer egy olyan embert, aki hallotta egy ismerősétől, hogy ezek szarok...

jelzem: nem szarok. müködik. mindenben. tudni kell a korlátait, az igénybevételét és használni. ha ezzel együtt tud az ember élni akkor jódolog.

ennyi :D

17 kontra 28

Link to comment
Megosztás:

a legnagyobb baj az az, hogy mindenki ismer egy olyan embert, aki hallotta egy ismerősétől, hogy ezek szarok...

jelzem: nem szarok. müködik. mindenben. tudni kell a korlátait, az igénybevételét és használni. ha ezzel együtt tud az ember élni akkor jódolog.

Jól mondod.... :D

Semmi baj nincs vele... Ismerős Octaviájában 120e km van, semmi gondja nem volt, azon kívül, hogy sok pénz a zsebében maradt....

Link to comment
Megosztás:

amiről én tudok z14xep 41e km probléma nélkül LPG-vel

Azért kérdeztem igazán az tud véleményt mondani aki használja tapasztalja!

Nálam egy éve van az auto megszerettem de tapasztalatom még nincs vele amit olvastam az,hogy egy megbizható tipus! És sokan szeretik!

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdeztem igazán az tud véleményt mondani aki használja tapasztalja!

Nálam egy éve van az auto megszerettem de tapasztalatom még nincs vele amit olvastam az,hogy egy megbizható tipus! És sokan szeretik!

Z14XEP 60e km-el benzinnel semmi probléma, LPG még csak ~600km-e van benne, még két 0 és akkor erről is tudok nyilatkozni :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából nehéz róla beszélni, mert kevés a tapasztalat, de azt veszem észre, hogy majdnem 1/3-al olcsóbb mint a benzin 100km-re. :D

Igen, kb nekem is. Eddig 18000 km LPG-vel, ennek gázköltsége 295.000 Ft, benzinnel 443.000 Ft lett volna, azaz kb. 66.3%-ába került a gáz.

Amúgy Z14XEP. Egy problémám volt vele (de az benzinüzemben is): télen nagy hidegben néha ingadozott az alapjárat. Pillangószelep-tisztítás megoldotta a gondot.

Üdv,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Igen, kb nekem is. Eddig 18000 km LPG-vel, ennek gázköltsége 295.000 Ft, benzinnel 443.000 Ft lett volna, azaz kb. 66.3%-ába került a gáz.

Amúgy Z14XEP. Egy problémám volt vele (de az benzinüzemben is): télen nagy hidegben néha ingadozott az alapjárat. Pillangószelep-tisztítás megoldotta a gondot.

Üdv,

Zoli

Mennyi volt a kocsidban, mikor kellett a pillangószelepet tisztítani? Illetve mennyire látszott rajta a kosz?

En most egy táblazatba irom, hogy mennyit takaritok meg vele, remélem hamar bejon a szett ára. :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyi volt a kocsidban, mikor kellett a pillangószelepet tisztítani? Illetve mennyire látszott rajta a kosz?

60e-es szervizre vittem márkaszervizbe, tehát nem magam tisztítottam, nem tudom mennyire volt koszos. Illetve volt gyertyacsere is, lehet hogy ez a kettő együtt tette meg a hatását.

Üdv,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

azt tudni kell, hogy a gáz hamar megeszi a gyertyát, és elfárad a motorolaj is.

mi azon a 2 gázos zafirán AMI hozzánk jár azn max 15.000 km ként motorolaj csere és max 30.000 gyertya cserét csinálunk. javaslom ezt neked is...

Link to comment
Megosztás:

Uhh, ezt megpróbálom értelmezni, úgyhogy asszem csendes meditációba zuhanok. Majd szólok ha rájöttem mit jelent, egyelőre elképzelni se tudom. :D

Hamarabb növekszik a gyertyahézag, a magasabb égéshő miatt.

Kamrás gyertya vagy iridium gyertya.

Ákos!

Vadkertre lenéztek?

Adnék 4db gyertyát próbára, Densot.

Mondjuk ez spec gázhoz van, nem tom a benzinhez mit szólna... :D

Link to comment
Megosztás:

Hamarabb növekszik a gyertyahézag, a magasabb égéshő miatt.

Kamrás gyertya vagy iridium gyertya.

Ákos!

Vadkertre lenéztek?

Adnék 4db gyertyát próbára, Densot.

Mondjuk ez spec gázhoz van, nem tom a benzinhez mit szólna... :D

valószinüleg lenézek, de nem tudok még biztosat.... köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

ERROR van a gázrendszerem kijelzőjével....

Ma reggel irány BP, majd Pesten az LPG kút előtt 1 zöld LED világít, majd egyszer nagy sípolás, háát a gázrendszer sípolgat... Piros jelzés sehol sem, hogy a gáz fogyott ki. Pedig mennie kellene. Motor leállít, elindít, átkapcsol gázra, majd kb 5 sec mulva megint sipolás. Kútra mentem pont, belement 44.6l LPG, tehát full üres volt. Van akinek nem megy landirenzi rendszernél??? Mert mennie kellene, műszaki átvételkor pont mondta az aki átadta, hogy tartalékon világítania kellene... Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak a pécsiek... Remélem nem megint valamit elrontottak, azt hittem a pár kis kisebb bibivel megúszom (vagy nem tették fel, vagy úgy hogy már másnap nem volt meg a multiszelep takaró műanyagja -2000Ft-ért vettem rá, mert tagadták, hogy az nem kell rá, de érdekes a burkolattartót meg rátették-; a kijelző kábele a pedálokra lógott, fel kellett kötegelnem; karosszériába fúrtak egy jukat, bilincset is akartak tenni oda, de nem tudtak, bilincs a vezetéken, lyuk pedig a karosszérián tátongott, beragasztottam lefestettem, lerücsiztem nehogy rozsdásodjon; az ECU-t úgy rögzítették, hogy a motorháztetőt eltartotta, azt meg beállítottam rendesen).

Tankoltam uhuhu a kúton amit mondtál 204Ft-os primagázas LPG-t :)

uhuhu minden nap este 10-ig vannak nyitva? Elfelejtettem megnézni, mert vizsgaidőszakban szombaton olyan 18-19h körül mennék tankolni oda, persze ha nyitva vannak...

Fogyasztás: 830km alatt 56,71l LPG-t evett meg (habár most az 53l-es tartályba amibe max. 42.4l menne bele belenyomtak 44,6l-t) azaz 6,85l LPG. Ez nem lenne rosz, csak mióta LPG-vel járok 1000km alatt megevett 13l benzint is mellé. :D Ha melóba megyek az 12km, abból 2-2,5km-t szívatóval megy, hideg motor gondolom nyeli akkor a benzint rendesen, meg igaz ebből Pécsen mentem 40km-t még benzinnel, s amikor állították gondolom akkor is fogyott jócskán)

Holnap telitankolom 250 km után (ebből 150km pálya, a többi város/országút), s az lesz az igazi mérvadó gázból. :D

Link to comment
Megosztás:

nekem is szarul mutat a szintjelző. bár nekem a piros világit, de túl korán. nem is figyelem, a napi számláló a mérvadó. 520 km nél 41 liter ment bele, még sose fogyasztottam ki....

és nekem is sokszor 3-5 literrel megy bele mint a megengedett :D a lezáró szelep nem müködik megfelelően. ez nem izgat fel, mert lagalább többet tudok elmenni vele.

Ma volt elöször a Zafira hosszú úton. surány - szentendre, balatonszengyörgy az M7 esen, Őrség kóvájgás, majd Zalaegerszegen tankolás. 9,4 liter / 100 km ment bele.

az autópályán végig 4000 es fordulat, tempomat, félig tele csomi + 4 személy.... hát ez ennyit tud :D még mindig a lélektani határ alatt van ( 10 liter ) , viszont zalaegerszegen 225 forint egy liter gáz.

nekem benzin alig fogy, negyeden állt beszereléskor, és épp hogy kigyulladt a lámpa 2500 km után. most raktam bele megint negyedig ( 2000 FT ) magyarul kb 5 liter benzinem ment egy 2500 km alatt... ez napi használat volt.

Budakalászon a gázkút 6-22 ig van nyitva.

Link to comment
Megosztás:

nekem is szarul mutat a szintjelző. bár nekem a piros világit, de túl korán. nem is figyelem, a napi számláló a mérvadó. 520 km nél 41 liter ment bele, még sose fogyasztottam ki....

és nekem is sokszor 3-5 literrel megy bele mint a megengedett :D a lezáró szelep nem müködik megfelelően. ez nem izgat fel, mert lagalább többet tudok elmenni vele.

Ma volt elöször a Zafira hosszú úton. surány - szentendre, balatonszengyörgy az M7 esen, Őrség kóvájgás, majd Zalaegerszegen tankolás. 9,4 liter / 100 km ment bele.

az autópályán végig 4000 es fordulat, tempomat, félig tele csomi + 4 személy.... hát ez ennyit tud :) még mindig a lélektani határ alatt van ( 10 liter ) , viszont zalaegerszegen 225 forint egy liter gáz.

nekem benzin alig fogy, negyeden állt beszereléskor, és épp hogy kigyulladt a lámpa 2500 km után. most raktam bele megint negyedig ( 2000 FT ) magyarul kb 5 liter benzinem ment egy 2500 km alatt... ez napi használat volt.

Budakalászon a gázkút 6-22 ig van nyitva.

Köszi szépen a nyítvatartást!

Akkor én a Te helyeden, Te meg az én helyemen tankoltál. :D Melyik kúton tankoltál?

Zegen Zrínyi úton adnak törzsvásárlói kártyát, és a 225Ft-os benzinből PK esetén 10Ftm, bankkártyás vásárlás esetén 8Ft kedvezményt adnak. Így kicsit barátibb. De Bp-en még ahogy megy.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.