Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

Én adnék egy tippet még a motorhőfok jeladóra is, ami az ECUnak adja a jelet a motor jelenlegi hőmérsékletéről. Van főtengely jeladó. Ha a főtengely jeladó rossz, akkor el sem indul a motor, vagy ökörködik szerintem. Az ECU lehet rossz is, a lamdaszonda hibát kizárnám, bár hasonló jelenséget mutat az is, ha az haldoklani kezd (váltások utáni gázadásra torpan, majd erőre kap a motor). Alapvetően 4 vagy 5 dolognak kéne világítania gyújtás ráadásakor: kézifék (ha be van húzva), akkor a sárga motor jel (Check Engine), aztán az olajnyomás hibalámpa, majd a töltés hibajelző és ha van légzsák, akkor annak a jelzőnek kell még felvillannia pár másodpercre. Ez így balról jobbra haladva.

Második kérdésre nem tudok választ adni.

Egyébként kitakarítanám még a teljes injektorházat, alapjáratit is kivenni, hogy koszos-e. Olajat nem zabálja? Egy kompressziómérést sem ártana megejteni (pontosabban sűrítési végnyomást).

Enyém SZR is érdekesen járt, remegett a motor üzem melegen, de mint kiderült azért, mert 1 henger kb nem is üzemelt. Én tuti, hogy a hőmérséklet (kétvezetékes!) jeladóval kezdeném.

Ja, meg az EGR szelepet sem ártana leszedni, nincs-e beragadva. Az injektorház fedele és a szelepfedél között van, csatlakozó megy rá. Bár arra meg dobná a hibakódot.

Szia

Nagyon köszönöm a tippeket.

A lambdaszonda a szervizben ellenőrizve lett, jó. Az általad említett lámpák világítanak. Az ECU felé továbbító vízhőfok jeladó a hibakeresés során szintén cserélve lett vadi újra. Erre gondoltál? Állítólag van egy beszívott levegő hőmérséklet jeladó is (IAT?) de a szerelő szerint az is jól működik. Az EGR szelep is ki lett szedve nemrég, a szétszedés után tök tisztának mutatkozott. Az injektor és az alapjárati fúvóka elkoszolódását azért nem tartom valószínűnek, mert 1) a benzinpumpa cseréjekor (1 éve) az üzemanyagrendszert is tisztították állítólag, de nem változott tőle semmi, és 2) ha az injektor rossz, akkor miért hidegen, illetve félmelegen hal meg, melegen pedig miért működik, és 3) miért kiszámíthatatlan (néha hidegen is megy)? Ettől persze lehet az a baj.

A főtengely szenzor átmeneti marháskodása produkál hibabejegyzést a rendszerben? Szerintem a számítógép, az a szenzor, vagy valamelyik kábel a probléma. Olyan érzés vezetni, mintha valami el lenne szabályozva. Hidegen-félmelegen olyan, mintha "le lenne tiltva" a benzin, vagy a levegő (vagy diétázna). Ilyenkor kettesbe kapcsolásnál néha teljesen elfogy a szufla és leáll a motor.

Köszi mégegyszer a segítséget.

gehe

Link to comment
Megosztás:

Szia

Nagyon köszönöm a tippeket.

A lambdaszonda a szervizben ellenőrizve lett, jó. Az általad említett lámpák világítanak. Az ECU felé továbbító vízhőfok jeladó a hibakeresés során szintén cserélve lett vadi újra. Erre gondoltál? Állítólag van egy beszívott levegő hőmérséklet jeladó is (IAT?) de a szerelő szerint az is jól működik. Az EGR szelep is ki lett szedve nemrég, a szétszedés után tök tisztának mutatkozott. Az injektor és az alapjárati fúvóka elkoszolódását azért nem tartom valószínűnek, mert 1) a benzinpumpa cseréjekor (1 éve) az üzemanyagrendszert is tisztították állítólag, de nem változott tőle semmi, és 2) ha az injektor rossz, akkor miért hidegen, illetve félmelegen hal meg, melegen pedig miért működik, és 3) miért kiszámíthatatlan (néha hidegen is megy)? Ettől persze lehet az a baj.

A főtengely szenzor átmeneti marháskodása produkál hibabejegyzést a rendszerben? Szerintem a számítógép, az a szenzor, vagy valamelyik kábel a probléma. Olyan érzés vezetni, mintha valami el lenne szabályozva. Hidegen-félmelegen olyan, mintha "le lenne tiltva" a benzin, vagy a levegő (vagy diétázna). Ilyenkor kettesbe kapcsolásnál néha teljesen elfogy a szufla és leáll a motor.

Köszi mégegyszer a segítséget.

gehe

Tudtommal ilyen motorba nem raktak beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt.

Indítás milyen? Ha nem nyomod a gázpedált, akkor sokáig kell pörgetni az önindítót?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal ilyen motorba nem raktak beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt.

Indítás milyen? Ha nem nyomod a gázpedált, akkor sokáig kell pörgetni az önindítót?

Beszívott levegő szenzor nincs benne? Hajrá, kedves szerelőm!!

Az indítás változó. Hidegindításnál elég hosszan kell tekerni általában. Pár óra állás után gyakran pár fordulat után elkapja, de aztán vagy felpörög és hirtelen visszazuhan a fordulat, vagy fel sem pörög, hanem alacsony fordulaton köhécsel vagy ingadozik az alapjárat. (Én indításnál sose nyomok gázt.) Volt olyan is, hogy ingadozott az alapjárat, leállítottam és újraindítottam rögtön, mire az ingadozás (gázfröccsök) megszűnt, de az erőtlenség megmaradt. A hideg és félig hideg motornál, ha ilyen "rosszkedvű" állapotban van, akkor a gázra azonnal felpörög a motor, de a kuplung visszaengedésére le is áll. Mintha a motor reagálna, de a működéshez mégse kapna meg valamit (kb. 30 lóerőt ad le). Van, hogy késve (másodpercek múltán) megjön az erő. És nem hagy ki a gyújtás, a motorhang végig teljesen normális! És fordulatszámfüggő a probléma. A hidegindítás három esete:

1 Nagyon hideg idő vagy nagyon rosszkedvű: se kis, se nagy fordulaton nem akar elindulni (lefullad).

2 Kevésbé rossz állapot: aránylag alacsony fordulaton, határozottan de óvatos kuplungolással el lehet indulni, de ha felpörgetem, a motor "magába zuhan" és lefullad (a fordulatszámmal csökken és nem nő az ereje).

3 Nagyon jó állapot: finoman kezelve, kis gázzal működik, de erőszakosan indulva, kettesben szaggatva rángat és nem gyorsul tovább.

Hidegen tünetmentesség szinte kizárt, de néha az is van (pl. a szerelőnél...). Melegen csak annyi van, hogy ha padlógázt adok, akkor sokszor megtorpan (nagyon vonakodva, de hangos zajjal gyorsul tovább). Vagyis közepes gázzal erősebb, mint teljes gázzal. Ez megint olyan, mintha elfogyna neki valami. És nagyon kellemetlen, mikor boszniai hegyi szerpentinen előzök egy kamiont...

Azért gondoltam a főtengely szenzorra, mert olyan, mintha a nagy fordulatszámot nem érzékelné megfelelően valami. Illetve hidegen sokszor semmilyen fordulatszámot... De ismétlem: hibabejegyzés nincs egy szál sem.

Link to comment
Megosztás:

én is így jártam a ledes műszerfalizzó felgyűrte a műszeregység hátulján a szalagot és tompított kapcsolása után lesett a fordulat és az üa szintjelző is kiakadt

A zárlat csodákra képes. :P Az egyik háttérvilágítás darab kábelét, becsíptem az üzemanyag szintjelző műszer háza, és a burkolat közé. Aztán csavarral rögzítettem, nehogy lötyögjön <_<

(nem vettem észre, a csavarozásnál megsérült a kábel, és a világítás felkapcsolása kicsit feldobta a naftamérőt :angry: )

Háttő... eddig nem jutott eszembe, de most hogy mondod... Nem tudnám biztosra megcáfolni :P :P

Link to comment
Megosztás:

Beszívott levegő szenzor nincs benne? Hajrá, kedves szerelőm!!

Az indítás változó. Hidegindításnál elég hosszan kell tekerni általában. Pár óra állás után gyakran pár fordulat után elkapja, de aztán vagy felpörög és hirtelen visszazuhan a fordulat, vagy fel sem pörög, hanem alacsony fordulaton köhécsel vagy ingadozik az alapjárat. (Én indításnál sose nyomok gázt.) Volt olyan is, hogy ingadozott az alapjárat, leállítottam és újraindítottam rögtön, mire az ingadozás (gázfröccsök) megszűnt, de az erőtlenség megmaradt. A hideg és félig hideg motornál, ha ilyen "rosszkedvű" állapotban van, akkor a gázra azonnal felpörög a motor, de a kuplung visszaengedésére le is áll. Mintha a motor reagálna, de a működéshez mégse kapna meg valamit (kb. 30 lóerőt ad le). Van, hogy késve (másodpercek múltán) megjön az erő. És nem hagy ki a gyújtás, a motorhang végig teljesen normális! És fordulatszámfüggő a probléma. A hidegindítás három esete: ...

Azt próbáld meg, hogy lehúzod a motorhőmérséklet jeladó vezetékét (a kétvezetékesről!), a motor hátulján találod a generátor mögött. Ha így beindítod, kapsz szép sárga lámpát, de ha így jól megy hidegen, akkor mégiscsak az lesz a gond, hiába cserélték (ha pl. QH gyártmányú került bele, akkor nem csodálkoznék).

Egyébként merre lax?

Link to comment
Megosztás:

Azt próbáld meg, hogy lehúzod a motorhőmérséklet jeladó vezetékét (a kétvezetékesről!), a motor hátulján találod a generátor mögött. Ha így beindítod, kapsz szép sárga lámpát, de ha így jól megy hidegen, akkor mégiscsak az lesz a gond, hiába cserélték (ha pl. QH gyártmányú került bele, akkor nem csodálkoznék).

Egyébként merre lax?

Vagy ha összezárja az érintkezőket, mintha kódkiolvasást csinálna és így indítja be melegen. Ha úgy is üzemel, akkor érzékelőbajos. Gondolom én.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy olyan problémám hogy az elsö ablaktörlöm 1es fokozatbn csak fél fordulatot tesz meg egyszere.Azt mondják hogy a végálás kapcsololt kéne megnéznem,de fogalmam sincs hogy hol van?Bent lehet az ablaktörlö motorban vagy valahol máshol?

7tgveni2gxnudjyhn5sn_tn.jpg

n126enh132d5lkunl8fl_tn.jpg

6qis36qsz08bp8xipj6b_tn.jpg

b7vzwjtbpqgct0iktaqs_tn.jpg

Talán igy könyebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy olyan problémám hogy az elsö ablaktörlöm 1es fokozatbn csak fél fordulatot tesz meg egyszere.Azt mondják hogy a végálás kapcsololt kéne megnéznem,de fogalmam sincs hogy hol van?Bent lehet az ablaktörlö motorban vagy valahol máshol?

Szia nekem is volt ilyen problémám amit a hajtó tengely kopotsága okozott, az alatt van a vezérlő tárcsa...

Ha van esztergályos ismerősöd az megoldhatja a hibát egy perselyezésel vagy kihézagolod vékony lemezzel pl:sörösdobozbol vágsz szallagot , nekem már fél éve igy üzemel.....

Ha kifurod a szegecseket lemezcsavarral ujra vissza tudod rögziteni..

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok

Sajnos a kereséssel nem tudtam zöldágra vergődni :-( így kérdezek :-)

Nincsen-e meg valakinek (vagy a TIS/egyebekben) az atjóknál levő nagy kerek sok-sok-pines csatlakozók lábkiosztása?

Mind a négy érdekelne

köszönöm

Ez megfelelne? Elvileg rajta van minden stekker..... <_< (2. lap) rajzok meg az aláírásomban a linken. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Maximum milyen mély hangszóró építhető be Astra F-be előre, a gyári helyre?

Még nem szedtem szét de úgy hallottam, hogy nem sok hely van neki.

Előre kevés értelme van mélyet (subot) rakni, azt mindenhonnan hallod ill lehet hallani. Lsd otthoni házimozi mind1 hova rakod a subot úgyis hallod.

Ezért van elöl, egy magas+1 közép; hátul, meg közé mély hangszóró.

Link to comment
Megosztás:

Előre kevés értelme van mélyet (subot) rakni, azt mindenhonnan hallod ill lehet hallani. Lsd otthoni házimozi mind1 hova rakod a subot úgyis hallod.

Ezért van elöl, egy magas+1 közép; hátul, meg közé mély hangszóró.

Huje, a hangszóró mélysége kellett neki, nem mélyet akar tenni az ajtóba <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.