Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Nagy bajban, vagyok, mert nem tudom,h hova írhatnám a problémám.

A benzin mutatómmal van a gond. Amikor nincs gyújtáson, akkor mutatja viszonylag (!) jól a szintet... ha ráadom a gyújtást, leesik. Nem mutat semmit. Eddig a jeladóra gondoltam, mert hiába tankolom tele 25nél feljebb soha nem ment. Most viszont azt csinálja, ha gyújtáson van, és felkapcsolom a beltér világítást, elkezd felfelé rohanni a mutató... 50 ig. Lekapcsolom a világítást 0-ra esik. Valami összeéghetett? Remélem tudtok valami okosat, mert kezd idegelni, hogy mindig számolnom kell :angry: most raktam bele 15 litert 300+ kilométert mentem vele :P és még bírja :P

üdv,

Gábor

Ott elég komoly hiba lehet. <_< Elsőnek szedd ki a műszeregységet, hátha találsz rajta valami nem odaillő barna égésnyomot.

Link to comment
Megosztás:

Három szerelőnél is volt az autó, egyik sem tudta mi a baja. A harmadikhoz vittem egy bontóban vásárolt (a bontós szerint 100% hogy jó) motorvezérlőt, immót, és hozzá tartozó chipet. Összerakta, és ugyan azt csinálja az autó mint idáig. Villog a lámpa és nem indul :angry::(:P A gép mindkét vezérlőnél azt írja ki hogy az "immó jeladó és jelfogó" nem kommunikál.

Valaki megtenné nekem azt, hogy kipróbálja, mi történik neki olyankor ha a kulcsból kiveszi a chipet, és anélkül próbálja meg elindítani?

Köszönöm.

Lassan egy ideggyógyászra lesz szükségem, nem szerelőre... <_<

Nekem annó sikerült eltörnöm az immo vevőt ami a zárbetét körül van. Ekkor rájöttem a MŰKÖDÉSÉRE. Tehát kulcsba benne a CSIP ami befelé néz a zár fele.

Imó vezérlő ami a zárhenger körül van. NA ez az a karika ami komunikál a kulcsal. Ahogy tekered a kulcsot úgy engedélyezi a dolgokat sorba majd a végső állásba enged indítani és indul. Tehát a relytély nem a kormány oszlop alatti imo dobozkába van és a karika amivel a zárhengerre csatlakoztatod az nem csak a rögzítést szolgálja hanem valójában az a vevő. Az az egésznek az agya.

JA és imó hibával enged indítozni teker is forog is de nem indul be. Azt nem tudom miért nem műkszik csak a tapasztalatomat írtam le hátha segít valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy bajban, vagyok, mert nem tudom,h hova írhatnám a problémám.

A benzin mutatómmal van a gond. Amikor nincs gyújtáson, akkor mutatja viszonylag (!) jól a szintet... ha ráadom a gyújtást, leesik. Nem mutat semmit. Eddig a jeladóra gondoltam, mert hiába tankolom tele 25nél feljebb soha nem ment. Most viszont azt csinálja, ha gyújtáson van, és felkapcsolom a beltér világítást, elkezd felfelé rohanni a mutató... 50 ig. Lekapcsolom a világítást 0-ra esik. Valami összeéghetett? Remélem tudtok valami okosat, mert kezd idegelni, hogy mindig számolnom kell :angry: most raktam bele 15 litert 300+ kilométert mentem vele :P és még bírja :P

üdv,

Gábor

http://auto.indavideo.hu/video/ua_szintjelzo

Így csinálja? <_<

Link to comment
Megosztás:

Három szerelőnél is volt az autó, egyik sem tudta mi a baja. A harmadikhoz vittem egy bontóban vásárolt (a bontós szerint 100% hogy jó) motorvezérlőt, immót, és hozzá tartozó chipet. Összerakta, és ugyan azt csinálja az autó mint idáig. Villog a lámpa és nem indul :angry::(:P A gép mindkét vezérlőnél azt írja ki hogy az "immó jeladó és jelfogó" nem kommunikál.

Valaki megtenné nekem azt, hogy kipróbálja, mi történik neki olyankor ha a kulcsból kiveszi a chipet, és anélkül próbálja meg elindítani?

Köszönöm.

Lassan egy ideggyógyászra lesz szükségem, nem szerelőre... <_<

Az nem lehet, hogy Vectra-ból vették ki a vezérlőt, mert akkor viszont át kell írni a Vectra-t Astra kódra az opció választásnál és úgy kalibrálni. Nekem ez volt és működött. A kulcsba is ki kell cserélni a chipet, ha nem írható át és a pótkulcsba is, ha van. Az Opel szervízben cserélték az egészet, csak én vittem az alkatrészt. Egyébként ők is tanácstalanok voltak először...

Link to comment
Megosztás:

Ez mi a gyásztól megy fel ilyen gyorsan? :P

A zárlat csodákra képes. :P Az egyik háttérvilágítás darab kábelét, becsíptem az üzemanyag szintjelző műszer háza, és a burkolat közé. Aztán csavarral rögzítettem, nehogy lötyögjön <_<

(nem vettem észre, a csavarozásnál megsérült a kábel, és a világítás felkapcsolása kicsit feldobta a naftamérőt :angry: )

Gyorsabban meg mint a fordulatszámmérő 1ben :D

Háttő... eddig nem jutott eszembe, de most hogy mondod... Nem tudnám biztosra megcáfolni :P :P

Link to comment
Megosztás:

A zárlat csodákra képes. :P Az egyik háttérvilágítás darab kábelét, becsíptem az üzemanyag szintjelző műszer háza, és a burkolat közé. Aztán csavarral rögzítettem, nehogy lötyögjön <_<

(nem vettem észre, a csavarozásnál megsérült a kábel, és a világítás felkapcsolása kicsit feldobta a naftamérőt :angry: )

Háttő... eddig nem jutott eszembe, de most hogy mondod... Nem tudnám biztosra megcáfolni :P :P

Ennyi.

Mondjuk most, hogy Errant bejelölt, már tudom, hogy ő volt tegnap lurdyban... :P az is valami :D

Link to comment
Megosztás:

szerk.: Valld be, hogy az autó volt ismerős! :P

Jah. Egy fehér 5ajtós astra biztos mély nyomot hagy mindenkiben :P

nem ilyen gyorsan, de igen. ez a jelenség :angry: akkor bombázzam szét és nézzek körbe valami odakozmálhatott? :P

Igen, elég valószínű <_<

Akkor az másmilyen mint a tied :P

Inkább igyál :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam rajta, hogy várjak e még:D

Mert egy-egy kéz fogás után nem voltam biztos, hogy be fog e ugrani.

szerk.: Valld be, hogy az autó volt ismerős! <_<

Tegnap józan voltam... :angry:

Inkább igyál :P

Már nem, reggel 745kor már találkozóm lesz. :P

Sose lesz kék színű fehérnek titulált helyzetjelzőm!

Háhá, pacsiiii :P

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott az immó gond.

A bontóstól akitől vettel a motorvezérlőt és a tartozékait, kb 3 szor megkérdeztem, hogy ugye ez össze van "párosítva" csak összedugom és megy. Ugye? Ugye.

Hát rohadtul nem. Rádugták egy gyári gépre, és utána indult az autó...

Köszi mindenkinek a segítséget és az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.