Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

holnap reggel fél 5kor fogom megnézni:)

Jó lenne ha működne mielőtt indulok mert sötét van:)

Bár a ködlámpa működik, az is valami:)

Na jó, de arra számítsál, hogy nem öperces meló. Tényleg biztik rendben?

Javítva:)

A kapcsoló volt kantoktatos. Szétszedtem, megpucoltam az érintkezőket és működik:)

Köszi a tippet, hajnal 5 óra van és már indulhatok is hátsó világítással:)

Link to comment
Megosztás:

Azt nagyon, nem dughattad el. :D

Tévedsz, sőt közben le is falaztam a polcal. Hopp..... <_< :D

Javítva:)

A kapcsoló volt kantoktatos. Szétszedtem, megpucoltam az érintkezőket és működik:)

Köszi a tippet, hajnal 5 óra van és már indulhatok is hátsó világítással:)

Nincs mit. :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon témáztok itt a kapcsoló elrejtésén.

Én a kesztyűtartó leghátuljába fúrtam egy lyukat és odatettem egy egyszerű billenőkapcsolót.

A kesztyűtartóba mindig van annyi "szemét", hogy nem látszik.

Egyébként meg ha nem indul, nem fogja keresgélni a hibát, rejtett kapcsolót, arra nincs ideje.

Ha gyári cucc van benne pl. imo azt kiiktatja 10 sec alatt, de nem áll neki keresgélni.

Sőt én még arra gondoltam, hogy a tankjelzőt is kellene kapcsolni és ha próbálja indítani akkor egy pillanatra beindul és le is áll. Majd látja a tankjelzőt, hogy üres a tank és otthagyja:)

Tréler ellen nem véd semmi, de én teremgarázsba állok és oda nem tud leállni a trélerrel. Elég jó a hardveres védelmem:)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon témáztok itt a kapcsoló elrejtésén.

Én a kesztyűtartó leghátuljába fúrtam egy lyukat és odatettem egy egyszerű billenőkapcsolót.

A kesztyűtartóba mindig van annyi "szemét", hogy nem látszik.

[...]

Vezetőülésből elég kényelmetlen lehet elérni. Vagy csak reggel átkapcsolod a garázsban, este meg vissza?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon témáztok itt a kapcsoló elrejtésén.

Én a kesztyűtartó leghátuljába fúrtam egy lyukat és odatettem egy egyszerű billenőkapcsolót.

A kesztyűtartóba mindig van annyi "szemét", hogy nem látszik.

Egyébként meg ha nem indul, nem fogja keresgélni a hibát, rejtett kapcsolót, arra nincs ideje.

Ha gyári cucc van benne pl. imo azt kiiktatja 10 sec alatt, de nem áll neki keresgélni.

Sőt én még arra gondoltam, hogy a tankjelzőt is kellene kapcsolni és ha próbálja indítani akkor egy pillanatra beindul és le is áll. Majd látja a tankjelzőt, hogy üres a tank és otthagyja:)

Tréler ellen nem véd semmi, de én teremgarázsba állok és oda nem tud leállni a trélerrel. Elég jó a hardveres védelmem:)

Egy címet és egy rendszámot is adj meg szerintem :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok kérdésem van.

1. Mi lehet a baja a belső és a csomagtartó világításnak mert nem működik. Kinyitom az ajtókat és nem világítanak. A kapcsolót kihúzom és akkor se világít.

Biztosítékokat megnéztem és mindegyik rendben van. A kesztyűtartóban világít a lámpa.

2.Miért csak 3 -on és 4 -en működik a ventillátor kapcsoló. Megnéztem rendesen össze van dugva. Nem klímás.

3.Ha beállítom, hogy az ablakra fújja levegőt akkor máshol ne fújjon levegőt. Ez minden helyzetben így van mindig mindenhol fúj nem olyan erősen de érzem.

(Össze volt törve az eleje.)

A világítás az fontos lenne. A többi csak zavaró, gondoltam leírom hátha valaki tud ebben segíteni.

Köszönöm szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok kérdésem van.

1. Mi lehet a baja a belső és a csomagtartó világításnak mert nem működik. Kinyitom az ajtókat és nem világítanak. A kapcsolót kihúzom és akkor se világít.

Biztosítékokat megnéztem és mindegyik rendben van. A kesztyűtartóban világít a lámpa.

2.Miért csak 3 -on és 4 -en működik a ventillátor kapcsoló. Megnéztem rendesen össze van dugva. Nem klímás.

3.Ha beállítom, hogy az ablakra fújja levegőt akkor máshol ne fújjon levegőt. Ez minden helyzetben így van mindig mindenhol fúj nem olyan erősen de érzem.

(Össze volt törve az eleje.)

A világítás az fontos lenne. A többi csak zavaró, gondoltam leírom hátha valaki tud ebben segíteni.

Köszönöm szépen.

Hali!

1. Izzók rendben? Ha igen, akkor az érintkezők, amik kiugranak nyitáskor kijönnek a helyükről? Esetleg ezeknek az érintkezése nem megfelelő.

2. Van a ventillátoron egy előtétellenállás, az halt meg- csere.

3. Akkor nincsenek jól beakasztva a szellőzőrostély karjai, vagyis nem zárnak megfelelően, ha zárva vannak. Vagy nyitva vannak a szellőzők... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok kérdésem van.

1. Mi lehet a baja a belső és a csomagtartó világításnak mert nem működik. Kinyitom az ajtókat és nem világítanak. A kapcsolót kihúzom és akkor se világít.

Biztosítékokat megnéztem és mindegyik rendben van. A kesztyűtartóban világít a lámpa.

2.Miért csak 3 -on és 4 -en működik a ventillátor kapcsoló. Megnéztem rendesen össze van dugva. Nem klímás.

3.Ha beállítom, hogy az ablakra fújja levegőt akkor máshol ne fújjon levegőt. Ez minden helyzetben így van mindig mindenhol fúj nem olyan erősen de érzem.

(Össze volt törve az eleje.)

A világítás az fontos lenne. A többi csak zavaró, gondoltam leírom hátha valaki tud ebben segíteni.

Köszönöm szépen.

1. Ha a biztik rendben akkor esetleg az égők? Vagy oxidálódtak a kapcsolók, bár mind egyszerre nem szokott. Kesztyűtartó más tészta az csak gyújtáson megy.

2. Szellőző ventillátor csatlakozója vagy az előtét ellenállások hibája. mindkettőt a pollenszűrő alatt találod.

3. Valamennyire fúj nekem is, főleg a szellőző rácsoknál, de azt külön is le lehet zárni ha zavar. Szerintem ez ilyen gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

1. Izzók rendben? Ha igen, akkor az érintkezők, amik kiugranak nyitáskor kijönnek a helyükről? Esetleg ezeknek az érintkezése nem megfelelő.

2. Van a ventillátoron egy előtétellenállás, az halt meg- csere.

3. Akkor nincsenek jól beakasztva a szellőzőrostély karjai, vagyis nem zárnak megfelelően, ha zárva vannak. Vagy nyitva vannak a szellőzők... <_<

Köszönöm a gyors választ.

1.Igen Izzók rendben.Érintkezők kiugranak. De se a belső világítás nem megy se a csomagtartóé. A belső világítás még csak kapcsolni se tudom.

2.Rendben van azt hogy tudom cserélni?Hol találom azt? És azt forrasztani kell?

3.Ahhoz gonolom le kellene bontani az egész középkonzolt vagy hol találom azt?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ.

1.Igen Izzók rendben.Érintkezők kiugranak. De se a belső világítás nem megy se a csomagtartóé. A belső világítás még csak kapcsolni se tudom.

2.Rendben van azt hogy tudom cserélni?Hol találom azt? És azt forrasztani kell?

3.Ahhoz gonolom le kellene bontani az egész középkonzolt vagy hol találom azt?

Köszi

1. Tudod kapcsolni, a villágítás kapcsolót meg kell húzni, mint a hátsó ablak fűtést.

2. motorháztető fel, és az ablak alatt találod. ki kell bontani az ottani takaró műanyagokat. Akkor középen megtalálod a pollenszűrőt. az alatt van.

3. nem, csak ki kell pattintani a szellőző rácsokat.

Link to comment
Megosztás:

1. Tudod kapcsolni, a villágítás kapcsolót meg kell húzni, mint a hátsó ablak fűtést.

2. motorháztető fel, és az ablak alatt találod. ki kell bontani az ottani takaró műanyagokat. Akkor középen megtalálod a pollenszűrőt. az alatt van.

3. nem, csak ki kell pattintani a szellőző rácsokat.

Nyeeeem azt nem tudja hogy hogy kéne kapcsolni, csak hiába cibálja, nem kapcsol :D :D

A szellőzőnek, a pálcikáit, ha jól tévedek, el lehet érni, az anyós lábterében, a középkonzol felé fordulva. <_<

Link to comment
Megosztás:

1. Tudod kapcsolni, a villágítás kapcsolót meg kell húzni, mint a hátsó ablak fűtést.

2. motorháztető fel, és az ablak alatt találod. ki kell bontani az ottani takaró műanyagokat. Akkor középen megtalálod a pollenszűrőt. az alatt van.

3. nem, csak ki kell pattintani a szellőző rácsokat.

1.Vágom hogy ki kell húzni 4éve astrám van :D

2.Veszek olyan ellenálást és akkor majd kicserélem, ha kitudom. <_< egyenlőre megoldva! Köszönöm.

3.A szellőzőrácsokat kiszedtem rendben zárnak. Itt azzal van a gond hogy ha a kapcsolónál állítom hogy csak az ablakra fújjon akkor csak oda kéne nem?

Nekem meg mindenhova fúj.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

1.Vágom hogy ki kell húzni 4éve astrám van :D

2.Veszek olyan ellenálást és akkor majd kicserélem, ha kitudom. :D egyenlőre megoldva! Köszönöm.

3.A szellőzőrácsokat kiszedtem rendben zárnak. Itt azzal van a gond hogy ha a kapcsolónál állítom hogy csak az ablakra fújjon akkor csak oda kéne nem?

Nekem meg mindenhova fúj.

Köszi.

1. facé beszélünk számokban :)

2. szerintem, ha amúgy érezni, hogy a kapcsoló tekergetésre változik az irány, akkor az már az "ez van" kategória <_< Ha ki lenne akadva, akkor semmi változást nem éreznél.Tökmindegy hova tekered, arcba pl. mindig tol egy kicsit, lábnál nem vettem észre, de lehet hogy ott is egy kicsit.

3. nincs is három.

Link to comment
Megosztás:

1. facé beszélünk számokban :D

2. szerintem, ha amúgy érezni, hogy a kapcsoló tekergetésre változik az irány, akkor az már az "ez van" kategória <_< Ha ki lenne akadva, akkor semmi változást nem éreznél.Tökmindegy hova tekered, arcba pl. mindig tol egy kicsit, lábnál nem vettem észre, de lehet hogy ott is egy kicsit.

3. nincs is három.

1.átláthatóbb a kérdés:D

:D :) Köszönöm szépen :D :D

Minden kérdésemre kimerítő válaszokat kaptam, ha megoldottam a problémákat leírom.

Jó ez a fórum.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem tudom megoldani a világítást.

Biztosíték rendben.Új izzókkal próbálva.Az ajtónál az érintkezők kiugranak.

Nyitott ajtónál világítani kellene és ha összeérintem a két vezetéket a lámpánál nem szikrázik szerintem szikrázni kellene.

Még is mi lehet a gáz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem tudom megoldani a világítást.

Biztosíték rendben.Új izzókkal próbálva.Az ajtónál az érintkezők kiugranak.

Nyitott ajtónál világítani kellene és ha összeérintem a két vezetéket a lámpánál nem szikrázik szerintem szikrázni kellene.

Még is mi lehet a gáz?

Van egy gyenge testelési problémád. <_< Műszerrel mérd már ki, hogy a barna vezeték és az autó karosszériája között van-e szakadás vagy nincs. Esélyes még a kapcsoló csatlakozójának hibája. A jelző szól, ha felkapcsolva hagyod a tompítottat és kinyitod a bal egyet?

Link to comment
Megosztás:

Van egy gyenge testelési problémád. :D Műszerrel mérd már ki, hogy a barna vezeték és az autó karosszériája között van-e szakadás vagy nincs. Esélyes még a kapcsoló csatlakozójának hibája. A jelző szól, ha felkapcsolva hagyod a tompítottat és kinyitod a bal egyet?

Nincs műszerem <_<

Igen szól a csengő amikor a tompítottat rajtahagyom nyitott ajtótnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem tudom megoldani a világítást.

Biztosíték rendben.Új izzókkal próbálva.Az ajtónál az érintkezők kiugranak.

Nyitott ajtónál világítani kellene és ha összeérintem a két vezetéket a lámpánál nem szikrázik szerintem szikrázni kellene.

Még is mi lehet a gáz?

mindegyik ajtó nyitással megpróbáltad vagy csak egy ajtót nyitogatsz mikor várod, hogy felgyulladjon. Amúgy egyszerre kell működnie a csomagtérvilágítással, azaz mindkettőnek kellene világítani bármi nyitására. A + nak ott kellene lenni az izzónál csak a testet kell kapcsolnia az ajtó kapcsolóknak. Ezért én megmérném a + oldalt is. Tehát ha rámérsz a lámpánál a nem barna <_< vezetékre és a kocsin bárhol egy test pontra kell ott feszültségnek lennie.

Amúgy nem is tudom mivel van egy biztosítékon (talán a TID) azt is érdemes lene megnézni működik-e.

Link to comment
Megosztás:

Nincs műszerem :D

Igen szól a csengő amikor a tompítottat rajtahagyom nyitott ajtótnál.

Az gáz. :D Ha a csengő szól, akkor a nyitásérzékelő jó. Kapcsoló csatlakozójánál keresném akkor a hibát.

mindegyik ajtó nyitással megpróbáltad vagy csak egy ajtót nyitogatsz mikor várod, hogy felgyulladjon. Amúgy egyszerre kell működnie a csomagtérvilágítással, azaz mindkettőnek kellene világítani bármi nyitására. A + nak ott kellene lenni az izzónál csak a testet kell kapcsolnia az ajtó kapcsolóknak. Ezért én megmérném a + oldalt is. Tehát ha rámérsz a lámpánál a nem barna <_< vezetékre és a kocsin bárhol egy test pontra kell ott feszültségnek lennie.

Amúgy nem is tudom mivel van egy biztosítékon (talán a TID) azt is érdemes lene megnézni működik-e.

Hm? Úgy érted, hogy oldalajtó nyitása esetén a csomitérben is felvillan a világítás? Mert nekem nem így működik. Viszont egy tápot kapnak.

Igen. A rádió és a kijelző is a belső világítással együtt van. Egy 20A-s biztosíték, F24 a jele. :)

Link to comment
Megosztás:

mindegyik ajtó nyitással megpróbáltad vagy csak egy ajtót nyitogatsz mikor várod, hogy felgyulladjon. Amúgy egyszerre kell működnie a csomagtérvilágítással, azaz mindkettőnek kellene világítani bármi nyitására. A + nak ott kellene lenni az izzónál csak a testet kell kapcsolnia az ajtó kapcsolóknak. Ezért én megmérném a + oldalt is. Tehát ha rámérsz a lámpánál a nem barna <_< vezetékre és a kocsin bárhol egy test pontra kell ott feszültségnek lennie.

Amúgy nem is tudom mivel van egy biztosítékon (talán a TID) azt is érdemes lene megnézni működik-e.

Mindegyik ajtót megnéztem és semmi. Megnéztem a kiskönyvbe:

20A biztin van az utastér világítás, csomagtartó/csomagtér világítás, vészvillogó, kürt, óra, rádió, fedélzeti számítógép.

A világításon kívül minden működik. :D

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik ajtót megnéztem és semmi. Megnéztem a kiskönyvbe:

20A biztin van az utastér világítás, csomagtartó/csomagtér világítás, vészvillogó, kürt, óra, rádió, fedélzeti számítógép.

A világításon kívül minden működik. <_<

Akkor világításkapcsoló csatlakozó. Ahogy már leírtam kétszer is. :D Tévedésem szerint felfűzve van a vezeték, amit kapcsol az ajtónyitás kapcsoló és a világításkapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Akkor világításkapcsoló csatlakozó. Ahogy már leírtam kétszer is. <_< Tévedésem szerint felfűzve van a vezeték, amit kapcsol az ajtónyitás kapcsoló és a világításkapcsoló.

És akkor vennem kell másik kapcsolót? Vagy mit csináljak vele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.