Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

És hogyha be van hzva az a madzag és ott van a 8as pin be a zöld akkor mi van?? mert az a le irás nagyon ######a!! értem!!

És köszi!

De ha van kábel ott a 8asnál akkor?

Akkor mégse jó, illetve meg kell nézni, hogy a nyákfólián lévő csatlakozó rendesen érintkezik-e a fordulatszámmérő elektronikájával. A szegénységjelző felvillan? Sárga kútjel.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Éritkezik minden jól csak em mutat elindittom az atót és em mutat!

Mert ki mértük fázis cerkával!!

A ktat meg em tom mert midig több benzin volt bene

Mi a bánat????? :wacko

Ha valakinek több megfejtése lenne kérem segitsen: Msn cimem! loci03@citromail.hu

Elöre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Éritkezik minden jól csak em mutat elindittom az atót és em mutat!

Mert ki mértük fázis cerkával!!

A ktat meg em tom mert midig több benzin volt bene

Mi a bánat????? :wacko

Ha valakinek több megfejtése lenne kérem segitsen: Msn cimem! loci03@citromail.hu

Elöre is köszi!!

A csóróságjelzőt minden indításnál fel kell villantania "teszt-ként" mint ahogy a lufi visszajelző, meg a csekkendzsín is bevillan. Ha több nafta van benne akkor teszt után elalszik, és kész, de felvillannia akkor is kell :D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg vedd le a mutatót, és alapjáraton tedd vissza 900 körülre (ha már volt szétszedve, sokszor rosszul van fenn a mutató). :D

Ha ez után sem mozdul fordulaton, akkor tényleg nincs jel. (ha meg keveset mozdul, akkor dízelé volt)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg vedd le a mutatót, és alapjáraton tedd vissza 900 körülre (ha már volt szétszedve, sokszor rosszul van fenn a mutató). :)

Ha ez után sem mozdul fordulaton, akkor tényleg nincs jel. (ha meg keveset mozdul, akkor dízelé volt)

A fordulatszámmérőnek szerintem nem olyan a tengelye mint a km-órának. Úgy rémlik csak egy féle képpen megy föl a tengelyre. De ha rosszul is van föltéve, gázadásra mindenképp meg kéne mozdulnia, max. fals értéket mutatna :D

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszámmérőnek szerintem nem olyan a tengelye mint a km-órának. Úgy rémlik csak egy féle képpen megy föl a tengelyre. De ha rosszul is van föltéve, gázadásra mindenképp meg kéne mozdulnia, max. fals értéket mutatna :D

A Zotya hiába tanít? :D :) :)

A fordmérő mutatója nem fix. :P

Link to comment
Megosztás:

Hali! Éritkezik minden jól csak em mutat elindittom az atót és em mutat!

Mert ki mértük fázis cerkával!!

A ktat meg em tom mert midig több benzin volt bene

Mi a bánat????? :wacko

Ha valakinek több megfejtése lenne kérem segitsen: Msn cimem! loci03@citromail.hu

Elöre is köszi!!

Mire ezt dekódoltam... :) :D :P A fázis ceruzával meg fázist keresünk, de egy autónál nincs ilyen, mert ott egyenfeszültségről beszélünk. :D

Tényleg hülye kérdés hülye válasz!!

És ha nem villan fel akkor???? :)

Ha nem villan fel, akkor azzal a fordulatszámmérő elektronikával valami baj van, mert az kezeli a kútjelzőt is. Nincs közük egymáshoz, de egy helyről kapnak villanyt. :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan gégecsöveket hol tudok kapni amiket a motortérben használnak (hosszában hasított)? Jászberényben sehol nem találok. Próbáltam a simát, de azt nem lehet hosszában vágni, mert törik/pattan/xar stb.

Mert hidege volt a csőnek. Ha nem volt megfagyva, meg éppen nem hideg, akkor simán föl lehet vágni :D (egy nem sajnált tapétavágó ollóval szerintem egész jól lehet haladni :) )

Link to comment
Megosztás:

Mert hidege volt a csőnek. Ha nem volt megfagyva, meg éppen nem hideg, akkor simán föl lehet vágni :D (egy nem sajnált tapétavágó ollóval szerintem egész jól lehet haladni :) )

Nem tudom felétek milyen gégecsöveket lehet kapni, de én még nyáron csináltam, és nekem is törött mint a sz.r :)

Az a jó, amit gyárilag autóban használnak, az kifelé is rugalmas, mert pl a sima villanyszerelőset nekem két csíkban kellett felvágni, hogy bele tudjam szuszakolni a gyújtókábeleket.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom felétek milyen gégecsöveket lehet kapni, de én még nyáron csináltam, és nekem is törött mint a sz.r :)

Az a jó, amit gyárilag autóban használnak, az kifelé is rugalmas, mert pl a sima villanyszerelőset nekem két csíkban kellett felvágni, hogy bele tudjam szuszakolni a gyújtókábeleket.

Nemtom, én meló közben szoktam fölvágni a csöveket, és ezek nem törnek :D Mondjuk nekem lépésállók vannak bent, lehet hogy a sima az törik mint a ropi? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom felétek milyen gégecsöveket lehet kapni, de én még nyáron csináltam, és nekem is törött mint a sz.r :D

Az a jó, amit gyárilag autóban használnak, az kifelé is rugalmas, mert pl a sima villanyszerelőset nekem két csíkban kellett felvágni, hogy bele tudjam szuszakolni a gyújtókábeleket.

Pontosan ez történt nálam is. Tapétavágóval lehet ugyan vágni, de abszolút nem rugalmas, és a kábelt szinte lehetetlen beletenni.

Link to comment
Megosztás:

Nemtom, én meló közben szoktam fölvágni a csöveket, és ezek nem törnek :D Mondjuk nekem lépésállók vannak bent, lehet hogy a sima az törik mint a ropi? :)

Én is vettem szürkét is meg feketét is (most nem tudom melyik a lépésálló) de mindkettő nagyon "merev" sugár irányba.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lépésálló van benne, ez a keményebbik, igaz?

A fekete.

Én is vettem szürkét is meg feketét is (most nem tudom melyik a lépésálló) de mindkettő nagyon "merev" sugár irányba.

Igen a fekete az. Nekem azok nem szoktak törni. Legalábbis épületen belül tálcákban-Rackszekrényben nem szokott. Mondjuk az is igaz hogy 15-20 centinél hosszabb részen nem szoktam vágni, lehet hogy ha hosszabban próbálnám nekem is sz.r lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Igen a fekete az. Nekem azok nem szoktak törni. Legalábbis épületen belül tálcákban-Rackszekrényben nem szokott. Mondjuk az is igaz hogy 15-20 centinél hosszabb részen nem szoktam vágni, lehet hogy ha hosszabban próbálnám nekem is sz.r lenne :D

Akkor sem törik, amikor megpróbálod "széthajtani", hogy beletedd a kábelt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.