Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az új akksit nem teljesen feltöltött állapotban kapod.

Ha az akksi töltöttsége alacsony, akkor a nagyobb töltőáram miatt a generátort jobban terheli, ergó kisebb lesz a töltő feszültség!

Légy türelmes és várd ki amíg teljesen feltöltődik az akksid, de inkább tölts rá külső töltőről jó alaposan!

Így van!

Illetve nem lehet hogy az újabb típusokat esetleg 13.8-as feszstabbal adták el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem hogy a generátorból szerintetek ki tudom e cserélni a dióda sort vagy vigyem szakihoz? Mert hogy azt se tudom mit hova kell forrasztani (már ha kell), az elektromossághoz nem értek semit, annyit tudok róla hogy ráz tongue.gif ! c14nz-nek a generátoráról van szó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem hogy a generátorból szerintetek ki tudom e cserélni a dióda sort vagy vigyem szakihoz? Mert hogy azt se tudom mit hova kell forrasztani (már ha kell), az elektromossághoz nem értek semit, annyit tudok róla hogy ráz tongue.gif ! c14nz-nek a generátoráról van szó!

Ha ennyire sötét folt ez a rész, akkor a jobban jársz ha elviszed valakihez :D (...és ha már szét szed(et)ed a generátort, akkor lehet érdemes lenne mást is kicserélni benne :) )

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyire sötét folt ez a rész, akkor a jobban jársz ha elviszed valakihez :D (...és ha már szét szed(et)ed a generátort, akkor lehet érdemes lenne mást is kicserélni benne :) )

Kicseréltem már a csapágyakat és a feszszabályzót is! Most ezen lenne a sor csak nem tudom mennyire ördöngős dolog!?!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szeretném megkérdezni, hogy az 1,7 es dizel motorokon milyen öninditó van? 93as a drágám. Már hallottam sok lehetőségről de senki nem tudja biztosan. :D

Az enyémen Bosch van. Pontos típusjelzést nem tudok, de esetleg holnapra megnézem neked, mert otthon van egy a polcon.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen Bosch van. Pontos típusjelzést nem tudok, de esetleg holnapra megnézem neked, mert otthon van egy a polcon.

Akkor lehet, hogy gáz van mégis alá kell feküdni mert a boltban azt mondták, hogy ezeken Japán Hitachi van. Tehát lehet eső lehet sár. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, maga a motorvezérlő csinálja. Talán márkaszervízben Tech műszerrel tudnak kezdeni vele valamit. Esetleg érdeklődhetsz itt, vagy megpróbálhatod ezt, vagy ezt, vagy ezt, de van olcsóbb is.

Köszönöm szépen. Sajnos akkor kábelköteg is kell ha vezérlőt cserélek :/ Új kulcsot kellet rendelnem hát nem úszom meg olcsón. A kulcs magában 13 ezer, meg kell valami kártya amin a kódok vannak annak a pótolása 5 ezer, plusz hangolási költség 3 ezer. Az új kulcsot inkább összeforrasztom leszigetelőzöm meg teszek rá védő burkot xD. Köszönöm a segítséget.

Ui.: 11,7-11,9-el tölt a generátorom tavaly lett rajta cserélve a tárcsa és ugyan úgy nyikorog nyirkos időben meg is csúszik az ékszíj. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen. Sajnos akkor kábelköteg is kell ha vezérlőt cserélek :/ Új kulcsot kellet rendelnem hát nem úszom meg olcsón. A kulcs magában 13 ezer, meg kell valami kártya amin a kódok vannak annak a pótolása 5 ezer, plusz hangolási költség 3 ezer. Az új kulcsot inkább összeforrasztom leszigetelőzöm meg teszek rá védő burkot xD. Köszönöm a segítséget.

Ui.: 11,7-11,9-el tölt a generátorom tavaly lett rajta cserélve a tárcsa és ugyan úgy nyikorog nyirkos időben meg is csúszik az ékszíj. :) :)

Az nagyon kevés. Inkább diódahidat cseréltem volna. :D

Link to comment
Megosztás:

este megnézem otthon, és holnap megírom. De lehet addig Dáwid cartárs beelőz az infóval :P

Nem fog. Nagyon mélyen van az most, meg koszos is, meg nehéz is... elő nem ásom :) valami olyasmire emlékszem hogy Bosch 110-es, de ezt még a felújítósok mondogatták, amikor még azthittem érdemes felújítani. :D Aztán az első besült 1 héten belül és füstjeleket küldött, a második felújított meg 1 év múlva már alig indított. Mikor szétszedtem, elég feltűnő volt hogy ezt "elfelejtették" felújítani :) Szóval vettem bontottat, aztán azóta nincs vele bajom. (generátorból is vettem egy bontottat, és azzal sincs :D )

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen. Sajnos akkor kábelköteg is kell ha vezérlőt cserélek :/ Új kulcsot kellet rendelnem hát nem úszom meg olcsón. A kulcs magában 13 ezer, meg kell valami kártya amin a kódok vannak annak a pótolása 5 ezer, plusz hangolási költség 3 ezer. Az új kulcsot inkább összeforrasztom leszigetelőzöm meg teszek rá védő burkot xD. Köszönöm a segítséget.

Ui.: 11,7-11,9-el tölt a generátorom tavaly lett rajta cserélve a tárcsa és ugyan úgy nyikorog nyirkos időben meg is csúszik az ékszíj. :D :)

Cseréj alsó tárcsát meg lehet hogy szíjat se ártana! Nekem is keveset tölt terhelés alatt az meg diódasor csere!

Link to comment
Megosztás:

Cseréj alsó tárcsát meg lehet hogy szíjat se ártana! Nekem is keveset tölt terhelés alatt az meg diódasor csere!

Szíjjal lett egyből cserélve. Alsó tárcsa se rossz ötlet. Szerintem felújítom, nem lesz nagy mutatvány, meglátjuk mi lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! De azért holnap alákúszom, mert húzos, árban. Fervilnél ha japán 7500- 12000, Bosch 4500-8000 pénz.

Mármint ez az ár mire vonatkozik? Mert önindítót tuti nem kapsz ennyiért. Egyébként sajnso nem tudom ma megnézni én sem az enyémet, mert anyáméknál van, és ma nem járok arra. Bocsi! Egyébként a bontósok egyből tudni fogják, hogy mi kell neked, ha elmondod az autó (motor) típusát :D

Én ősszel vettem egy bontottat 12.000-ért szétszedtem, kipucoltam, ahol kellett grafitos zsírral megkentem és tökéletes

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mitől merülhetett le egy éjszaka alatt az aksim? Nem hagytam semmit sem bekapcsolva szerintem. Mindennapos használatban van semmi előjele nem volt hogy betegeskedne. Reggel még a műszerfal sem világított úgy lemerült most délután rámértem 2,89volt volt benne. Az előéletét nem ismerem ezzel vettem a kocsit 2 éve mindig indult vele. Valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.