Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Légyszi segítsetek kicsit! Valaki megnézné nekem, hogy a diagnosztikai csatlakozó 7-es lába és a test között mennyi a feszültség, ha rajta a gyujtás? Nem akar a kocsim kommunikálni a hibakód olvasókkal. Élőadatot néznénk de, olyan mintha nem jönne adat. Köszi!!!

A hibakód villogtatás működik? 5-ös és 6-os összekötése. A régebbi 10 pin-es csatlakozóknál a G jelű pin-re fut be az összes jel, így az ott mért dolog lehet csalóka is. 16-osnál már külön van véve minden jelet adó eszköz. Pl ECU a 7-es (6-os a villogtató), BC a 8-as, immo a hármas, stb. Azt nézd még meg, hogy a csatlakozó négyes és ötös pontjához képest van-e mérhető feszültség, illetve szakadásvizsgálóval ellenőrizd, hogy a négyes és ötös pin össze van-e kötve a kasztnival.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Valakinelk itt van olyan számlapja ami,fehér kékkel van megvilágítva és piros a mutató?Láttam olyat ahol alap számlap,kék és piros az komolyan nézett ki,de én szerkesztettem magamnak fehér számlapot és kék piros lenne csak nem tudom elképzelni mit mutat majd.Remélem nem lesz sok a kék.Januárban készül el remélem jól fog kinézni. :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ma megcsináltam az ablaktörlő motort: szétszedtem, kicsit így is nehezen ment, szétfúrtam a szegecseket, lemezcsavarral összeraktam+ kapott zsírt bőven, azóta teker, mint akit kergetnek... :) Meg nyomtam piros szilót az ablakhoz végig, remélem ebben a mínusz 7ben és alatta csak megkeményedik... :D

Ja és rájöttem miért nincs hátsó ködlámpám: a biztosítékát múltkoriban átcsoportosítottam, így most azt is pótoltam... :)

Link to comment
Megosztás:

Na, ma megcsináltam az ablaktörlő motort: szétszedtem, kicsit így is nehezen ment, szétfúrtam a szegecseket, lemezcsavarral összeraktam+ kapott zsírt bőven, azóta teker, mint akit kergetnek... :) Meg nyomtam piros szilót az ablakhoz végig, remélem ebben a mínusz 7ben és alatta csak megkeményedik... :D

Ja és rájöttem miért nincs hátsó ködlámpám: a biztosítékát múltkoriban átcsoportosítottam, így most azt is pótoltam... :)

Én hajszárítóval melegítettem múltkor hogy meg bírjon kötni :D

amúgy nulla alatt nem fog...

Link to comment
Megosztás:

Én hajszárítóval melegítettem múltkor hogy meg bírjon kötni :)

amúgy nulla alatt nem fog...

Nincs olyan hosszú hosszabbítóm, hogy leérjen a 2.ról... :D Örülök, hogy legalább végeztem vele, mert már menni kellett haza, meg hát meg kellett csinálni, így nem lehet közlekedni vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Leálltam tegnap d.u. az autóval és most reggel mikor indítottam be a sárga hibakód lámpa villog... Ez tavaly már okozott gondot, de akkor kiderült, hogy rezgéstől az elakadás jelző kicsit úgy mozdult el. Most elakadás jelző kivéve ugyan az... Vezetékek nem érnek össze sehol sem. Előre is köszönöm, mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Leálltam tegnap d.u. az autóval és most reggel mikor indítottam be a sárga hibakód lámpa villog... Ez tavaly már okozott gondot, de akkor kiderült, hogy rezgéstől az elakadás jelző kicsit úgy mozdult el. Most elakadás jelző kivéve ugyan az... Vezetékek nem érnek össze sehol sem. Előre is köszönöm, mindenkinek.

Hibakód lámpa? A motorkontrol lámpára gondolsz? Elméletileg semmi köze a vészvillogóhoz, csak a motorral kapcsolatos hibákra gyullad ki. A vészvillogó elromlása nem ritka, vagy cserélni kell, vagy papírdarabbal, fém százassal kiékelni. Állítólag javítani is lehet.

Link to comment
Megosztás:

A hibakód villogtatás működik? 5-ös és 6-os összekötése. A régebbi 10 pin-es csatlakozóknál a G jelű pin-re fut be az összes jel, így az ott mért dolog lehet csalóka is.....(..)

Üdv! A hibakód villogtatás működik rendesen. a 4 ill. 5. pin is össze van kötve a kasztnival. Sőt. Tegnap kivettem az ECU,t szétszedtem és onnan lekövettem a diag csati 7. pinjéig a vezetéket. Megvan az összeköttetés. Szóval értetlenül állok a dologhoz.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Leálltam tegnap d.u. az autóval és most reggel mikor indítottam be a sárga hibakód lámpa villog... Ez tavaly már okozott gondot, de akkor kiderült, hogy rezgéstől az elakadás jelző kicsit úgy mozdult el. Most elakadás jelző kivéve ugyan az... Vezetékek nem érnek össze sehol sem. Előre is köszönöm, mindenkinek.

A hibalámpa villogása indításkor az immo hibájára utal tudtommal.

Link to comment
Megosztás:

Hibakód lámpa? A motorkontrol lámpára gondolsz? Elméletileg semmi köze a vészvillogóhoz, csak a motorral kapcsolatos hibákra gyullad ki. A vészvillogó elromlása nem ritka, vagy cserélni kell, vagy papírdarabbal, fém százassal kiékelni. Állítólag javítani is lehet.

Motorhibakód. Csinál elég sok minden ilyen ami elindítja a diagnosztikát. Pl. a rádiónál a vezetékek variálgatása. Az elakadás jelző eddig is ki volt ékelve, nem jelezheti hibának, mert folyamatosan villog szóval üres a tár. Egyébként ki is vettem a gombot.

Link to comment
Megosztás:

Nincs. Legalábbis eddig nem tűnt fel, hogy lenne :D

Azért nézd meg egyértelműen, mert ez nem volt túl meggyőző. Akár a kulcsot, akár a kormányoszlop burkolat megbontásával. Az immo így jelzi a hibát, hogy indításkor villog a hibalámpa.

(Assz'em 96'-tól terjedt el jobban, de sok 95'-ösbe is beletették.)

Link to comment
Megosztás:

Azért nézd meg egyértelműen, mert ez nem volt túl meggyőző. Akár a kulcsot, akár a kormányoszlop burkolat megbontásával. Az immo így jelzi a hibát, hogy indításkor villog a hibalámpa.

(Assz'em 96'-tól terjedt el jobban, de sok 95'-ösbe is beletették.)

Hát központi zár nincs benne, gondolom immo akkor tuti nincs egyébként pont mikor mentem ki ejtettem el a kulcsot és szétesett a burkolat full üres. A kormány burkolat mögött nincs semmi olyan ami immo-ra utalna sokszor láttam burkolat nélkül. De azért szétnézzek még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Hát központi zár nincs benne, gondolom immo akkor tuti nincs egyébként pont mikor mentem ki ejtettem el a kulcsot és szétesett a burkolat full üres. A kormány burkolat mögött nincs semmi olyan ami immo-ra utalna sokszor láttam burkolat nélkül. De azért szétnézzek még egyszer.

Ha gömbölyded kulcsod van, akkor immo-s. Ha szögletes, akkor nem. A szabályos villogás immo hibát jelent, pl mikor nincs benne a transzponder a kulcsban.

A másik és rosszabb lehetőség, hogy döglődik az ECU-d. Az meg nem feltétel, hogy ha van központi akkor immo is és fordítva. Halkan megjegyzem, hogy nálam akkor is villog, mikor hibakód kiolvasási üzemmódban beindítom a motort.

Link to comment
Megosztás:

Hát központi zár nincs benne, gondolom immo akkor tuti nincs egyébként pont mikor mentem ki ejtettem el a kulcsot és szétesett a burkolat full üres. A kormány burkolat mögött nincs semmi olyan ami immo-ra utalna sokszor láttam burkolat nélkül. De azért szétnézzek még egyszer.

Lehet hogy körül kéne csúszni térden arrafelé egy pár négyzetmétert, ahol leejtetted a kulcsot :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.