Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

De nekemis 1 szálas a szondám akkor az már utángyártott? :(

Aalapból egyvezetékes van pölö az enyémben is .

Hát eddig oké h kép meg ugy csin ahogy képen van nemez a gondom .Hanem h az énautóm az nemgyári hanem rendörségi autovolt és hát kitudja mihogyvan benne kötve . <_<Valaki esetleg aki kiprobálta a leirás alapján kivillogtatni a kódot írna róla hogy jóe megijenek. :excl: .Köszi

Sokszor villogtattam már gond nélkül.

130126-20101128-WKlMpL.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát eddig oké h kép meg ugy csin ahogy képen van nemez a gondom .Hanem h az énautóm az nemgyári hanem rendörségi autovolt és hát kitudja mihogyvan benne kötve . <_<Valaki esetleg aki kiprobálta a leirás alapján kivillogtatni a kódot írna róla hogy jóe megijenek. :excl: .Köszi

Rendőrautóban még nem villogtattam hibát, és szerintem ilyen tapasztalattal itt kevesen rendelkeznek :(, de saját autón eddig sikerült diagnosztikai füst nélkül kivillogtatni mindig.

Csak arra figyelj, hogy sok vagy kevés csatlakozós a cucc az autódban.

Link to comment
Megosztás:

Rendőrautóban még nem villogtattam hibát, és szerintem ilyen tapasztalattal itt kevesen rendelkeznek :(, de saját autón eddig sikerült diagnosztikai füst nélkül kivillogtatni mindig.

Csak arra figyelj, hogy sok vagy kevés csatlakozós a cucc az autódban.

Ezt ki kellene próbálni! :excl:

Link to comment
Megosztás:

És csak annyi h ráadom gyújtást aztán feljegyzem a kódot és idebent megnézem? Rendőr autóban még én sem villogtattam na meg még soha az életben ezért is parázok tőle kicsit. :excl:

Igen, ráadod a gyujtást, és számolod a villogásokat, általában mindegyiket 3X villogja ki és általában a 12-vel kezdi, bár szerintem neked 4 számjegyű kódokat fog dobni, majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek! Van valakinek kapcsolási rajza az első ajtóknál található csatlakozóról? Arra gondolok ahol az ajtóba becsatlakozik a gumi borítású csatlakozó. Továbbá esetleg az ajtóban található egyéb elektromos dolgokhoz vezető kábelek végén található csatlakozóhoz is jó lenne kapcsolási rajz. Szeretnék elektromos ablakot bekötni de az előző tulaj barkácsolt egy kicsit és egyszerűen áthúzta a vezetékeket az ajtócsatlakozókon az utólag beszerelt központizárhoz és a kézi ablakemelő átalakításához vehető motorhoz. és jó lenne megtartani a központizárat de az új elektromos ablakhoz kaptam kábelezést az ajtócsatlakozótól. jó lenne tudni, hogy mit és h kell átalakítanom ha éppen kell. Előre is kösz ha valaki tud segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Persze. Ugyanúgy H4-es, mint a többi. :excl: Ugyanakkora a teljesítményfelvétele is. Arra mondjuk készülj, hogy refizésnél el fog tűnni a kocsi előtti 8-10 méteres szakasz megvilágítása. Igaz, hogy baromi messze el fogsz látni. :lol:

Az meg hogy :( akkor előttem levő kátyukat nem is fogom látni, meg kanyarba az ívet?

Link to comment
Megosztás:

Ja, sima ügy.

Úgyis volt a tévében nemrég, hogy valaki a hátsó ülésről berántotta a kéziféket egy rendőrautóban.

Az már túl snassz.

Előre kell mászni, összezárni a csatlakozókat, és amíg nézik mi villog, te gyorsan megszöksz :excl:

De már nemaz csak volt :( .

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek! Van valakinek kapcsolási rajza az első ajtóknál található csatlakozóról? Arra gondolok ahol az ajtóba becsatlakozik a gumi borítású csatlakozó. Továbbá esetleg az ajtóban található egyéb elektromos dolgokhoz vezető kábelek végén található csatlakozóhoz is jó lenne kapcsolási rajz. Szeretnék elektromos ablakot bekötni de az előző tulaj barkácsolt egy kicsit és egyszerűen áthúzta a vezetékeket az ajtócsatlakozókon az utólag beszerelt központizárhoz és a kézi ablakemelő átalakításához vehető motorhoz. és jó lenne megtartani a központizárat de az új elektromos ablakhoz kaptam kábelezést az ajtócsatlakozótól. jó lenne tudni, hogy mit és h kell átalakítanom ha éppen kell. Előre is kösz ha valaki tud segíteni!

Mi simán átfúrtuk az ajtóná a bajonetzáras csatlakozót, és átfűztük a kábeleket villanyablakhoz, tükörhöz. Nem olyan elegáns megoldás, de egyszerűbb, és nem kell kontakthibától tartani. Szerintem ne nyúlj a régi kábelezéshez az újat attól teljesen függetlenül kösd be, ami nem kell csati azokat meg csak szigeteld le, és hagy ott őket ahol vannak.

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vészes, de feltűnő lesz, hogy tényleg csak messze fogsz látni. :( Bár én ködlámpával ki szoktam egészíteni. :excl:

Én is akarok majd ködlámpát venni, ilyen kör alakú félgömböset vagyis Projektoros ködlámpa amit kinéztem:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._186257483.html

Vagy vmi hasonlót, esetleg tudtok vmi jót ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Mi simán átfúrtuk az ajtóná a bajonetzáras csatlakozót, és átfűztük a kábeleket villanyablakhoz, tükörhöz. Nem olyan elegáns megoldás, de egyszerűbb, és nem kell kontakthibától tartani. Szerintem ne nyúlj a régi kábelezéshez az újat attól teljesen függetlenül kösd be, ami nem kell csati azokat meg csak szigeteld le, és hagy ott őket ahol vannak.

Én a központinál alkalmaztam az át furós dolgot :excl: .

Link to comment
Megosztás:

Ahoj!

H alapjáraton és kicsit emelt fordulaton picit vibrál a tükör feletti lámpicsek, akkor a töltéssel lesz a gond? Reggel is és este is észrevettem- a generátoron asszem 2, vagy 3 éve lett fesszabályozó cserélve, most így hirtelen nem emlékszem pontosan...

Link to comment
Megosztás:

Ahoj!

H alapjáraton és kicsit emelt fordulaton picit vibrál a tükör feletti lámpicsek, akkor a töltéssel lesz a gond? Reggel is és este is észrevettem- a generátoron asszem 2, vagy 3 éve lett fesszabályozó cserélve, most így hirtelen nem emlékszem pontosan...

A középső tükörnél ? :excl: Sztem csak izzó csere :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.