Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyári központi zár vezérlőjén van olyan kimenet, ami zárt állapot esetén állandó testet vagy tápot küld ki valamelyik lábán? :excl: Esetleg nyitott állapotban... ami terhelhető pár milliamperrel.

Az első ajtók motorjainak mikrokapcsolóin ott a test. (Barna-piros, barna-fehér)

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értem ezt honnan veszitek? Direkt vettem le a nevet az idézetből, mert mástól is olvastam már hasonló formában.

Sima töltés visszajelzés a funkciója, semmilyen gerjesztésért nem felel. Álló motornál test van a generátor felőli vezetékén, járónál +. Ezért alszik ki a moci beindulása után. Jellemző hiba, hogy a diódahíd vagy a fesszabályzó hibája esetén parázslik, mert váltó fesz kerül a jelmadzagra sima+ helyett. A TD-ken (pl. az enyémen is ) rá van kötve az izzítóelektronika is. (onnan tudja, hogy jár a moci és figyelni kell a hőkapcsolót).

Megj.: nem hinném, hogy egy autógyár egy vacak 3W-os izzóra bízná a megfelelő töltést, de a puding próbája az evés.....ki kell szedni és kipróbálni. Lesz töltés izzó nélkül is...... :(

Tessék már kicsit utána olvasni a témának, mielőtt hülyeségeket kezdünk el terjeszteni... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hát én is LEDre pályázok, csak idő kérdése (mármint még nem tudom mikor megyek Dunakeszi felé- ugye, Dáwid? :excl: ) :lol:

Csak szólj. (és hozz LED-et :lol: )

műanyag "csavarhúzóval" :lol: próbálkoztunk, eleve nem reagált, ezért volt a próbálkozás, lehet az se 100 hogy ehez való a távirányító :lol: , bár a kocsihoz kaptam

azért köszi :o

Én sz.ptam be anno egy távirányítóval, hogy annak a potinak a lába volt eltörve (természetesen a poti és a panel között, hogy jól észrevehető legyen) Sokszor nem működött, aztán egyszer csak végleg megadta magát. :( Elég nagy küzdés lesz újra megtalálni a távirányítóval az autót, ha már eltekergetted :D

Link to comment
Megosztás:

Tessék már kicsit utána olvasni a témának, mielőtt hülyeségeket kezdünk el terjeszteni... :lol:

Megtettem :lol:

.........kis fordulatszámokon a generátor nem gerjed.

Ennek elkerülésére a generátort előgerjesztik.Ez történhet:

A: töltésellenőrző lámpa áramával (ehhez 12V-os üzemben 2W kell, de előírhatnak nagyobbat is)

B: állandó mágnesekkel, amelyet teljesítménynövelés céljából építenek a rotorba.........

Így ezúton megkövetek mindenkit, akinek ellentmondtam...... :excl:

Tehát bocsesz.....nektek van igazatok a témában :(

Link to comment
Megosztás:

Csak szólj. (és hozz LED-et :( )

Én sz.ptam be anno egy távirányítóval, hogy annak a potinak a lába volt eltörve (természetesen a poti és a panel között, hogy jól észrevehető legyen) Sokszor nem működött, aztán egyszer csak végleg megadta magát. :excl: Elég nagy küzdés lesz újra megtalálni a távirányítóval az autót, ha már eltekergetted :lol:

Viszem már főnök viszem... :lol: Akkor az enyémet is megledezed? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Világítós hátsó kapaszkodóra tud valaki beszerzési forrást? A gugli nem partner a keresésben vagy nem ismeri a jó kis szatócs üzleteket :excl:

Más: A csomagtér világításom nem műxik. Az izzó jó benne, ezért megmértem a vezetékeket és halottak, tehát vhol szakadás van. Mielőtt szétbombáznám az egész belső burkolatot, valaki meg tudná mondani, hogy hol fut a kábelezése ill. hol vannak csatlakozási pontok, mert gondolom nem a szál vezeték szakadt el magától, hanem valami csatlakozásnál lehet kontakt hiba. Köszi előre is! Ja és Caravan-ról van szó

Link to comment
Megosztás:

Ha nem sikerül beállítani, lehet, hogy a riasztód felejtette el a távirányítót.

Ezt kifejtenéd bővebben? Mert egyik távom jó a másik meg lezárásnál halványabb a led kinyitásnál meg erősen világít de nem müxik. Előző gazdánál szekrénybe volt még nem is kopott meg. amit tapasztaltam hogy lehet a bezáró gomb nem is jó és azért halványabb vagy egyáltalán nem világít a led. viszont ha lezárom a másikkal akkor a rosszalse nyitja ki. vagy azért mert ugrókódos? méhogy amivel lezárom csak azzal nyílik? vagy ha elfelejtette a távirányító akkor hogy tanítsam meg? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem sose kérdezek izzóval kapcsolatos dolgot de ezek szerint mégis. a kérdésem hogy a féklámpám nem jó ugye ami van rajta felirat 12V 21W ez eddig a másik izzóval is stimmel de egy keretbe van olyan is benne hogy E1 ill a másikba E4 ez mi? ránézésre tök ugyan az a foglalat meg 1 szálas. csak az előző gépből maradt az E4-es az most jó lehet bele? izzók között találtam olyat is amin ugyan az minden csak A7-es van rajta. vagy attól még beletehetem, mégmilőtt lefüstöl vagy zárlat lenne. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Világítós hátsó kapaszkodóra tud valaki beszerzési forrást? A gugli nem partner a keresésben vagy nem ismeri a jó kis szatócs üzleteket :excl:

Más: A csomagtér világításom nem műxik. Az izzó jó benne, ezért megmértem a vezetékeket és halottak, tehát vhol szakadás van. Mielőtt szétbombáznám az egész belső burkolatot, valaki meg tudná mondani, hogy hol fut a kábelezése ill. hol vannak csatlakozási pontok, mert gondolom nem a szál vezeték szakadt el magától, hanem valami csatlakozásnál lehet kontakt hiba. Köszi előre is! Ja és Caravan-ról van szó

Azt nézd meg, hogy az izzónál a testhez képest megvan-e a 12V valamelyik lábán? Elvileg úgy működik, hogy a 12V mindig ott van, az ajtókapcsoló, ami a csomitér aljában található, pedig a testet szakítja meg. Ha a 12V megvan, akkor az ajtó alján a kapcsolót nézd meg, nem oxidos-e nagyon, ill. az ajtózsanérnál a gumi átvezetőcsőben lehet esetleg törött a vezetéke. Ha a 12V nincs ott, akkor elöl kell keresni a hibát, a biztiket nézd át első körben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gyári Blaupunkt kazettás rádióban kiégtek az izzók. Szerintetek jó bele a sima 1.2W-os rízs izzó, ha beleforrasztom, mert amik most benne vannak gyári izzók, azokon nem látom a teljesítményüket?!

Nem biztos, hogy 12V-osak vannak benne, azt ezért mérd meg előtte, hogy nem sorbakötött kisebb feszültségűek vannak-e ott.

Link to comment
Megosztás:

Világítós hátsó kapaszkodóra tud valaki beszerzési forrást? A gugli nem partner a keresésben vagy nem ismeri a jó kis szatócs üzleteket :excl:

Más: A csomagtér világításom nem műxik. Az izzó jó benne, ezért megmértem a vezetékeket és halottak, tehát vhol szakadás van. Mielőtt szétbombáznám az egész belső burkolatot, valaki meg tudná mondani, hogy hol fut a kábelezése ill. hol vannak csatlakozási pontok, mert gondolom nem a szál vezeték szakadt el magától, hanem valami csatlakozásnál lehet kontakt hiba. Köszi előre is! Ja és Caravan-ról van szó

Klikk 1.

Klikk 2.

Sziasztok! Gyári Blaupunkt kazettás rádióban kiégtek az izzók. Szerintetek jó bele a sima 1.2W-os rízs izzó, ha beleforrasztom, mert amik most benne vannak gyári izzók, azokon nem látom a teljesítményüket?!

Jók bele én is azt tettem a kis izzók helyére, bár nehezen fértek el, de működnek benne rendesen. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.