Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szóval megtákoltam a közponi zárat :o De csak úgy tudtam, hogy a 30-asnak az aksiról külön adtam tápot egy biztin keresztül. A két küszöb között elfogy az áram :D Lehet, hogy a box alatt van valami kötés, toldás? Hamutartó stb. Azért úgy tákoltam, hogy egy pillanat alatt visszaállítható a gyári állapot. Linkre nem szedem ki az egész kárpitot ha nem muszálj. :)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ide vágó kérdésem lenne, mégpedig Ledesítésnek áltam neki, és érdekelne, hogy tudom a mutatókat leszedni a legfinomabb módon, hogy nehogy kárt tegyek benne?

Del.

Hali!

HOgy akarod ledesíteni? Mármint nem csak annyi, hogy a hátulján az izzókat kicseréled és kész, hogy másszínű legyen a háttérvilágítás? :o 1 leírásban, azt hiszem Öcsibátyám szedte le a mutatókat, és ott egy sütisvilla segítségével nyúlt alá, ha mindenképp le akarod szedni a mutatókat. :D

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a műszeregységet, áttettem az Isuzuét. :(

De semmi változás, ugyanaz a szitu! 100-nál 3000-et mutat. :o

Lehet hogy a generátornál lehet valami bibi? :) És már eleve onnan rosszul kapja a jelet? :(

Képek:

régi órával 100-nál - cserélt órával 100-nál

régi órával 80-nál - cserélt órával 80 -nál

Tanácstalan vagyok! :) :D

Ami kapásból látszik, hogy a két üzemanyagszintmérő műszer nem egyformán mutat:

régi - cserélt

Mondjuk a fordulatszámhoz éppen semmi köze, csak azért érdekes ez is...

Link to comment
Megosztás:

Na barátom.... Ez tényleg érdekes :) Váltó ugyanolyan a Tiedben mint a többi dtl-ben? Az üzemanyagszint meg...valóban érdekes :)

F15-ös, elviekben ilyen van bennük.. :o Van amelyikben F13-as (pl Sancinak)

Nem tudom mi lehet a baj mostmár...

Nem is annyira lényeg, mert már megszoktam így, csak az, hogy másoknak az ugyanilyen másképp mutat. :D

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a műszeregységet, áttettem az Isuzuét. :(

De semmi változás, ugyanaz a szitu! 100-nál 3000-et mutat. :o

Lehet hogy a generátornál lehet valami bibi? :) És már eleve onnan rosszul kapja a jelet? :(

Képek:

régi órával 100-nál - cserélt órával 100-nál

régi órával 80-nál - cserélt órával 80 -nál

Tanácstalan vagyok! :) :D

Ami kapásból látszik, hogy a két üzemanyagszintmérő műszer nem egyformán mutat:

régi - cserélt

Mondjuk a fordulatszámhoz éppen semmi köze, csak azért érdekes ez is...

Az üzemanyagjelző és a hőmérő egyszerre mutat kevesebbet, úgyhogy pl. a feszstab lehet kicsit más köztük. Nézd meg a váltó teljes számát az oldalán (bal első keréktől benézve látható), lehet benzinesé van benne.

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagjelző és a hőmérő egyszerre mutat kevesebbet, úgyhogy pl. a feszstab lehet kicsit más köztük. Nézd meg a váltó teljes számát az oldalán (bal első keréktől benézve látható), lehet benzinesé van benne.

A vízhőfok azért más, mert még akkor nem volt üzemmeleg, az miután hazajöttem vele a próbakör után ugyanúgy mutatott. :D De ez most nekem nem is annyira lényeg.

Na ne ijesztegess!! :) :) :(

D.u. megnézem, most megyek vissza melózni... :o

Link to comment
Megosztás:

A vízhőfok azért más, mert még akkor nem volt üzemmeleg, az miután hazajöttem vele a próbakör után ugyanúgy mutatott. :D De ez most nekem nem is annyira lényeg.

Na ne ijesztegess!! :) :( :(

D.u. megnézem, most megyek vissza melózni... :o

Mivel mindennek van hibahatára, így az üzemanyagjelzőnek is. Nem úgy van bekalibrálva, ahogy a régi, ezért mutathat téves adatot, vagy tényleg a feszstab más. Van olyan 12V-os stabfesz, ami 12,00V helyett 12,50V-ot ad ki üresjáratban, természetesen teljes terhelésnél (ebben az esetben fél amper) volt meg a 12V kereken, de vannak olyanok, amik üresjáratban is 12V-ot adnak, viszont terhelésnél már nincs meg a 12V. Ez ilyen, mint ahogy két ugyanolyan opel motor sem adja mikromilliméter pontosan ugyanazokat a padi eredményeket, hiába egymás után érkeztek le a gyártósorról. :)

Link to comment
Megosztás:

Mivel mindennek van hibahatára, így az üzemanyagjelzőnek is. Nem úgy van bekalibrálva, ahogy a régi, ezért mutathat téves adatot, vagy tényleg a feszstab más. Van olyan 12V-os stabfesz, ami 12,00V helyett 12,50V-ot ad ki üresjáratban, természetesen teljes terhelésnél (ebben az esetben fél amper) volt meg a 12V kereken, de vannak olyanok, amik üresjáratban is 12V-ot adnak, viszont terhelésnél már nincs meg a 12V. Ez ilyen, mint ahogy két ugyanolyan opel motor sem adja mikromilliméter pontosan ugyanazokat a padi eredményeket, hiába egymás után érkeztek le a gyártósorról. :D

Ez okés, értem is, csak példaként tettem be, hogy a műszerek mennyire nem egyformák.

De a fordulatszámmérős gondomra nem tudsz valami megoldást? :o

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kihúzod a kapcsolót, oldalról benyúlsz egy vékony csavarhúzóval- egy műanyag pöcök tartja, amit így benyomsz- és közben húzod kifelé a kapcsolót. Alatta ott a kis izzó, kicseréled, visszadugod a helyére a kapcsolót- és örülsz, mint majom a farkának... :D :o

Ahogy írtad :) ! Kicsit rögös volt a sikerhez vezető út de most már örülök! :)

Link to comment
Megosztás:

4 darab van összesen, amibôl 1 van az általad kérdezett mutatónál. Fordulatszámmérôs óránál legalább is igy volt.

Meg a szegénységjelzőé. :)

Helló!

Ide vágó kérdésem lenne, mégpedig Ledesítésnek áltam neki, és érdekelne, hogy tudom a mutatókat leszedni a legfinomabb módon, hogy nehogy kárt tegyek benne?

Del.

A fordulatszám, és hőfokjelző simán lejön kézzel is, nincs rászorulva mint a sebességmérőé.

Szóval megtákoltam a közponi zárat :o De csak úgy tudtam, hogy a 30-asnak az aksiról külön adtam tápot egy biztin keresztül. A két küszöb között elfogy az áram :D Lehet, hogy a box alatt van valami kötés, toldás? Hamutartó stb. Azért úgy tákoltam, hogy egy pillanat alatt visszaállítható a gyári állapot. Linkre nem szedem ki az egész kárpitot ha nem muszálj. :)

Ha jól rémli ott nincs kötés, csak átmennek a kábelek, de azok is feljebb a tekerők mögött, minden úgy megy oda, nincs elágaztatva semmi.

113636-20101027-MV0ZIN.jpg

Link to comment
Megosztás:

Meg a szegénységjelzőé. :D

A fordulatszám, és hőfokjelző simán lejön kézzel is, nincs rászorulva mint a sebességmérőé.

Ha jól rémli ott nincs kötés, csak átmennek a kábelek, de azok is feljebb a tekerők mögött, minden úgy megy oda, nincs elágaztatva semmi.

http://pics.coldline.hu/pics/113636-20101027-MV0ZIN.jpg

köszi!

Akko azt megette az egér, bal küszöbnél van jobb küszöbnél nincs, gondolom még az antennát is le kell szerelni a javitáshoz. :o

Link to comment
Megosztás:

köszi!

Akko azt megette az egér, bal küszöbnél van jobb küszöbnél nincs, gondolom még az antennát is le kell szerelni a javitáshoz. :o

Ha biztos vagy benne hogy ugyanazt a kábelt nézegeted mindkét oldalon akkor csípd el,szigeteld azért le a kieső szakaszt, és húzzál be helyette egy másik szálat. Egyszerűbb mint keresni a szakadást. Az idézésből vedd ki a képet, megszidnak a modik!

Link to comment
Megosztás:

Hy

Találkoztatok már olyannal, hogy a hőmérséklet kijelző - 29 C-ot mutat amikor kb 7C van?

Majd elkezdett emelkedni, de kb 1 foknál megállt.

Aztán csati le-vissza és mindjárt jó értéket mutat.

Melyik szál szabályozza a világítását, mert ha bekapcsolom a helyzetjelzőt, majd a tompítottat, akkor eltűnik a világítása.

Ha leveszem a lámpát, akkor van háttérvilágítás.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hy

Találkoztatok már olyannal, hogy a hőmérséklet kijelző - 29 C-ot mutat amikor kb 7C van?

Majd elkezdett emelkedni, de kb 1 foknál megállt.

Aztán csati le-vissza és mindjárt jó értéket mutat.

Melyik szál szabályozza a világítását, mert ha bekapcsolom a helyzetjelzőt, majd a tompítottat, akkor eltűnik a világítása.

Ha leveszem a lámpát, akkor van háttérvilágítás.

Előre is köszi.

Nézd átt a csatiban a lábakat, kicsit feszegesd meg a tüskék ellendarabját, lehet kontaktos.

Link to comment
Megosztás:

Hy

Találkoztatok már olyannal, hogy a hőmérséklet kijelző - 29 C-ot mutat amikor kb 7C van?

Majd elkezdett emelkedni, de kb 1 foknál megállt.

Aztán csati le-vissza és mindjárt jó értéket mutat.

Melyik szál szabályozza a világítását, mert ha bekapcsolom a helyzetjelzőt, majd a tompítottat, akkor eltűnik a világítása.

Ha leveszem a lámpát, akkor van háttérvilágítás.

Előre is köszi.

A tompított kapcsolójában van a fényerőszabályzó. Vagy nagyon le van tekerve, vagy kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Na, ma beszereztem egy új benzinpumpát, holnap talán újra lesz autóm :D

Nem kínai, igaz nem is Bosch hanem Messmer gyártmány. Állítólag elég jól bírja (ezt mondták a szervizes ismerősök :) )

A dobozán szerepel, hogy "A German Company", de Made in EU is rajta van (szerintem meg inkább olasz)

Ha már lúd, akkor legyen kövér, befizettem egy benzinszűrőre is, meg az olajat is lecseréljük (úgyis lassan ideje lenne), azután hasítunk is vele tovább, alulról igen közel karcolva a 325.000. km-t. :o

OFF:

Alkatrész keresése közben viszonylag olcsón hozzájutottam két új sachs toronyszilenthez is (az enyémek már repedés-hasadás állapotában vannak így 14 évesen), úgyhogy lehet azokat is cseréljük, bár a lengéscsillapítók még jók...

Cserélt már valaki ilyet? Csak kikapom a toronyból a régit és ezt meg a helyére pattintom vagy van valami egyéb fortély is?

ON

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.