Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Halihó!

Olyan problémám van h elromlott a féklámpa kapcsolóm... kicseréltem...ami kb. egy hétig bírta!Aztán adtak helyette egy másikat ami már csak 3 napig bírta!amikor észre vettem a problémát kipattintottam a kapcsolót és elég meleg volt szegény... gondolom nem ez a normális! :S

Mi lehet a baj?Valahol zárlat lehet?Vagy túl sok feszültséget kaphat?Vagy csak szerencsétlen vagyok és kifogtam 2 szart?Ugyan olyan volt mindkét kapcsoló!

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Olyan problémám van h elromlott a féklámpa kapcsolóm... kicseréltem...ami kb. egy hétig bírta!Aztán adtak helyette egy másikat ami már csak 3 napig bírta!amikor észre vettem a problémát kipattintottam a kapcsolót és elég meleg volt szegény... gondolom nem ez a normális! :S

Mi lehet a baj?Valahol zárlat lehet?Vagy túl sok feszültséget kaphat?Vagy csak szerencsétlen vagyok és kifogtam 2 szart?Ugyan olyan volt mindkét kapcsoló!

Elméletileg ha zárlat van kiold a bizti, próbálj meg rámérni a csatijára, mekorra fesz van ott.

Link to comment
Megosztás:

közepes mennyiségű szopás árán, akna sztem mindenképpen kell hozzá.

az önindító a tűzfal és a blokk között van a kipufogó cső által kellemesen takarva....

1. akksi kábelt leveszed

2. lebontod a hővédő lemezt az önindítóról

3. leszereled az önindító seggéről a kitámasztó lemezt.

4. leszereled a vezetékeket

5. a motortér felől férsz hozzá az elülső rögzítő csavarokhoz kicsavarod azokat is.

ezután már jön is ki.

mire ide érsz valószínűleg összesen 14-szer verted le a kezed, meghúzódott a derekad és összesen kb 17 percet káromkodással töltöttél :)

X16XEL B Vectrám önindítójavításra szorul. Remélem csak szénkefe, mert ha teljesen hideg a motor akkor indít. Szal, az előbb aláfeküdtem (Padka és nagyobb méretű gödör segítségével) és egy 13-as csavart láttam ami tartja. Valószínűsítem nem csak az az egy csavar tartja, és hogy a többit hogy csavarom ki azt nem tudom. Nem is a kipufogó ami takarja hanem a kormánymű ami a jobb kerékhez megy. Holnap nekiállok ésleszedem

Link to comment
Megosztás:

Jólvan!Felfogtam a dolgokat! :D

Először mérjem le az akkut! :)

Sztem itt több értelme lenne áramot mérni, ha zárlat van, azt így lehet kideríteni. Multimétert árammérés állásba teszed (10A, vagy 20A), a mérőzsinórokat a megfelelő csatlakozókba dugod, és így a műszerrel zárod össze a tolatólámpakapcsoló vezetékeit. Normális esetben 1-2A-t kell mérned, ha kiakad a műszer, akkor zárlat van.

Link to comment
Megosztás:

X16XEL B Vectrám önindítójavításra szorul. Remélem csak szénkefe, mert ha teljesen hideg a motor akkor indít. Szal, az előbb aláfeküdtem (Padka és nagyobb méretű gödör segítségével) és egy 13-as csavart láttam ami tartja. Valószínűsítem nem csak az az egy csavar tartja, és hogy a többit hogy csavarom ki azt nem tudom. Nem is a kipufogó ami takarja hanem a kormánymű ami a jobb kerékhez megy. Holnap nekiállok ésleszedem

Lehet abból még 3 csavar is.

109449-20101020-i5KNlz.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sztem itt több értelme lenne áramot mérni, ha zárlat van, azt így lehet kideríteni. Multimétert árammérés állásba teszed (10A, vagy 20A), a mérőzsinórokat a megfelelő csatlakozókba dugod, és így a műszerrel zárod össze a tolatólámpakapcsoló vezetékeit. Normális esetben 1-2A-t kell mérned, ha kiakad a műszer, akkor zárlat van.

Nem kötözködni akarok, de nálam 3.5A jött ki.....rosszul számolok? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködni akarok, de nálam 3.5A jött ki.....rosszul számolok? :)

Lehetséges, nem tudom, hányas izzó van a tolatólámpában (még sosem égett ki), nagyságrendileg írtam 1-2A-t.

Így belegondolva, mióta nálam van az autó (5 éve) talán egy darab hátsó égőt cseréltem összesen (kiégés miatt legalábbis), idén a Blitzről hazafelé jövet. A pályán ránéztem a BC-re, és kiírta két sorban, hogy Taillight és Frontlight. Ez már érdekes, hogy egyszerre első és hátsó égő kiéghet, de ami a legérdekesebb, hogy a hátsó égő kicserélése után az elsők is világítottak újra :D Lehetséges, hogy az elsőket a BC kapcsolta ki?

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, nem tudom, hányas izzó van a tolatólámpában (még sosem égett ki), nagyságrendileg írtam 1-2A-t.

Így belegondolva, mióta nálam van az autó (5 éve) talán egy darab hátsó égőt cseréltem összesen (kiégés miatt legalábbis), idén a Blitzről hazafelé jövet. A pályán ránéztem a BC-re, és kiírta két sorban, hogy Taillight és Frontlight. Ez már érdekes, hogy egyszerre első és hátsó égő kiéghet, de ami a legérdekesebb, hogy a hátsó égő kicserélése után az elsők is világítottak újra :D Lehetséges, hogy az elsőket a BC kapcsolta ki?

Féklámpáról van szó. <_<

Nem hinném hogy képes ilyenre, talán CC hiba vagy rosszul kötötted be? :)

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, nem tudom, hányas izzó van a tolatólámpában (még sosem égett ki), nagyságrendileg írtam 1-2A-t.

Így belegondolva, mióta nálam van az autó (5 éve) talán egy darab hátsó égőt cseréltem összesen (kiégés miatt legalábbis), idén a Blitzről hazafelé jövet. A pályán ránéztem a BC-re, és kiírta két sorban, hogy Taillight és Frontlight. Ez már érdekes, hogy egyszerre első és hátsó égő kiéghet, de ami a legérdekesebb, hogy a hátsó égő kicserélése után az elsők is világítottak újra :) Lehetséges, hogy az elsőket a BC kapcsolta ki?

A CC sorba van kötve a lámpákkal? Ha nincs akkor nem tudja kikapcsolni. Inkább valami kh-ra tippelnék, esetleg egy kicsit túltöltött a generátor, amit már nem bírtak az izzók.

Halihó!

Olyan problémám van h elromlott a féklámpa kapcsolóm... kicseréltem...ami kb. egy hétig bírta!Aztán adtak helyette egy másikat ami már csak 3 napig bírta!amikor észre vettem a problémát kipattintottam a kapcsolót és elég meleg volt szegény... gondolom nem ez a normális! :S

Mi lehet a baj?Valahol zárlat lehet?Vagy túl sok feszültséget kaphat?Vagy csak szerencsétlen vagyok és kifogtam 2 szart?Ugyan olyan volt mindkét kapcsoló!

Rá kéne nézni a hátsó lámpákban a foglalatokra, ha esetleg tuning lámpák akkor meg főleg. Keress koksz nyomokat a kábelcsatlakozások, izzó foglalatok környékén. Igaza van Fpepének..... ampermérő megmutatja, ha nagy a fogyasztása a féklámpának. Azt nem igazán szereti a kapcsolója.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, én végig tolatólámpában gondolkodtam... korán volt reggel <_<

Hogy lehet úgy bekötni, hogy le tudja kapcsolni az első lámpákat?

Nem tudom, tudtommal csak sorba kell kötni a megfelelő pontokat a lámpaszálakkal és heló, de hogy kikapcsolni is tudná... ez nekem új. :icon13:

:) :D

Beszót mer msn-en beszótam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A CC sorba van kötve a lámpákkal? Ha nincs akkor nem tudja kikapcsolni. Inkább valami kh-ra tippelnék, esetleg egy kicsit túltöltött a generátor, amit már nem bírtak az izzók.

Rá kéne nézni a hátsó lámpákban a foglalatokra, ha esetleg tuning lámpák akkor meg főleg. Keress koksz nyomokat a kábelcsatlakozások, izzó foglalatok környékén. Igaza van Fpepének..... ampermérő megmutatja, ha nagy a fogyasztása a féklámpának. Azt nem igazán szereti a kapcsolója.

Igen, sorba kötődik az izzókkal. Ha egyszer kellően pihent leszek, kitekerem ez egyik hátsó izzót, és megnézem, előáll-e megint a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Igen, sorba kötődik az izzókkal. Ha egyszer kellően pihent leszek, kitekerem ez egyik hátsó izzót, és megnézem, előáll-e megint a dolog.

Nekem anno az 1.8-as BC, CC terén full gyári volt, de a 4 év alatt egyszer nyafogott a féklámpa miatt. Akkor sem volt kiégve, csak kh-s volt az egyik csati a lámpánál. A hátsó rendszám világítást viszont annál többször cseréltem, és ez most sincs másképp. Már odáig jutottam, hogy felhoztam egy kiégett szofitát a méret miatt, és faragok bele ledet, mert már a t.köm tele van vele, hogy havonta cserélgetem hol az egyiket, hol a másikat...... :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno az 1.8-as BC, CC terén full gyári volt, de a 4 év alatt egyszer nyafogott a féklámpa miatt. Akkor sem volt kiégve, csak kh-s volt az egyik csati a lámpánál. A hátsó rendszám világítást viszont annál többször cseréltem, és ez most sincs másképp. Már odáig jutottam, hogy felhoztam egy kiégett szofitát a méret miatt, és faragok bele ledet, mert már a t.köm tele van vele, hogy havonta cserélgetem hol az egyiket, hol a másikat...... :D

Nekem már két éve húzzák a tungsramok a rendszámnál... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.