Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A központi zár néha elég furcsa dolgokat művel nálam mostanában. Van amikor nyitni nem hajlandó, csak zárni. A riasztó kiriaszt, de csak egyesével nyitható kézzel az összes ajtó. Zárni tud ilyenkor is, tehát ha kinyitom kézzel az ajtókat, és megnyomom a gombot, akkor mindet bezárja és beriaszt. Kulccsal ugyanúgy nem nyit, csak zár ilyenkor.

A tapasztalatom még az, hogy akkor szokta csinálni, ha sokáig erős napsütésben parkoltam vele. Persze ez lehet, hogy csak véletlen, nem csinálja túl gyakran.

Szerintetek merre keresgéljem a hibát?

Tudom nem fenyeget egy ideig, hogy erős napsütésben állok vele, de nem akarom megvárni, míg teljesen megadja magát...

Nekem is produkált olyat sokáig, hogy be mindig bezárt, de nyitni amikor épp olyan kedve volt... sokáig küzködtem vele, mire gondoltam egyet és kicseréltem a távirányító elemeit....mondom hátha...és lőn világosság, azóta nyit zár mint a kis angyal :)

Triviális dolog, de nézd meg az elemeket...hátha...sajna jobban nem értek hozzá, ez csak egy ötlet volt a saját gondomból merítve :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most vettem egy astrát (93-as c18nz), és mikor a gyujtást ráadom, nem hallom a benzinpumpa hangját csak a relé kattanását. Az autó jol megy.

A másik autómnál viszont hallottam!

Hogy lehet ez??

Ha ettől függetlenül nincs baj az üzemanyag ellátásával, akkor csak egy magyarázat létezik. Még gyári benne a benzinpumpa, ami majdhogynem híresen halk. Enyémben sem hallani... :)

Link to comment
Megosztás:

Igen ez az, pont a koptató mögött van, ha aláhasalsz ott kell lennie fellülről belepattintva a lyukba.

Ok, köszi reggel meglesem:)

Sajnos nekimentem tegnap este teremgarázsba egy deszkának ami a falnak volt támasztva. Nem nagyon, a kocsin nincs nyom, a deszka is gyenge volt, de azóta nem működik. Azért gondolom, hogy ott lehet a hiba.

Link to comment
Megosztás:

meg tudná valaki mondani, hogy a légzsákos kürt relének hol a helye? Mert ez a relé egy műanyag sínen, tartón van. Csak azt nem tudom, hogy a tartót hova rögzítem fel.

Szereltél be légzsákot? :) Bekötések érdekelnek. Ha meg tudnád osztani. Amúgy amit mondasz annak van valami kis tartó síne a bizti táblára ha jól tudom

Link to comment
Megosztás:

meg tudná valaki mondani, hogy a légzsákos kürt relének hol a helye? Mert ez a relé egy műanyag sínen, tartón van. Csak azt nem tudom, hogy a tartót hova rögzítem fel.

Kettő is van, melyikre gondolsz most? Amelyik kapcsol mikor megnyomod a gombot vagy ami tápot kapcsol a kürtnek? Bár az egyik (K63) mindegyik szériában benne van, csak a külön légzsákos kapott egy K18 jelű relét, ami valamelyik gomb megnyomása esetén reagál és működteti a K63-at.

Link to comment
Megosztás:

Szereltél be légzsákot? :) Bekötések érdekelnek. Ha meg tudnád osztani. Amúgy amit mondasz annak van valami kis tartó síne a bizti táblára ha jól tudom

Szia

Igen, ma vettem a légzsákszettet. Kormányoszlopot, burkolatot, kábelköteget stb. ami kell hozzá, hogy át tudjam alakítani a sima kocsit lufis kocsivá.

Kell a kapcsolási rajz akkor?

Link to comment
Megosztás:

Kettő is van, melyikre gondolsz most? Amelyik kapcsol mikor megnyomod a gombot vagy ami tápot kapcsol a kürtnek? Bár az egyik (K63) mindegyik szériában benne van, csak a külön légzsákos kapott egy K18 jelű relét, ami valamelyik gomb megnyomása esetén reagál és működteti a K63-at.

K18 asra gondoltam. Annak van egy tartó sín.

Link to comment
Megosztás:

Zoli jól mondja sajna: tipikus XEV hiba.

Joee barátomnak is tolt hibakódot,ment a sas,csak 3E fölé nem engedte.

Amúgy mizu?Nagyon rég nem írtál már! :lol:

3000 fölé nem pörgetem. 1500-ön járok vele. :icon13:

Zoli: nincs cserealkalmas autó. Ezt próbáltam volna először.

Day: a 3-as számú nekem ugyan nem tűnik kereknek vagy oválisnak, de elhiszem neked.

Ma iszonyatos szívások árán sikerült kiszedni, és az az ami a képen a 2-essel van jelölve. Amúgy siemens, de van rajta gm felirat is.

Az már előre látszott hogy a vezérműburkolat leszedéséhez ki kell kapni a légszűrőt, ez gyorsan meg is volt. A burkolat felső 2 csavarját szintén hamar leszedtem, de onnan még nem akart nagyon mozdulni. Részint mert ott volt előtte a szíj (klíma :) ) részint mert alul is volt egy csavar, amit csak később láttam meg. Miután eddig eljutottam kicsit kifeszítettem a burkolatot, hogy megnézzem hol fogja a jeladót a csavar hátha nem kell teljesen leszedni. És itt talán abba is hagytam volna, ha a csavar alatt lévő gumi vagy műanyag távtartó nem hullik darabjaira és esik be a kerekek közé. <_<

Persze a generátor feszítése itt nem úgy működik mint a fehérben úgyhogy szenvedtem vagy 2 órát mire levarázsoltam a tárcsákról. Szerencsére a darabokat is sikerült kioperálni alig 1 óra alatt. Úgyhogy holnap becsattogok a csergőbe veszek mindent. :D

Link to comment
Megosztás:

3000 fölé nem pörgetem. 1500-ön járok vele. :lol:

Zoli: nincs cserealkalmas autó. Ezt próbáltam volna először.

Day: a 3-as számú nekem ugyan nem tűnik kereknek vagy oválisnak, de elhiszem neked.

Ma iszonyatos szívások árán sikerült kiszedni, és az az ami a képen a 2-essel van jelölve. Amúgy siemens, de van rajta gm felirat is.

Az már előre látszott hogy a vezérműburkolat leszedéséhez ki kell kapni a légszűrőt, ez gyorsan meg is volt. A burkolat felső 2 csavarját szintén hamar leszedtem, de onnan még nem akart nagyon mozdulni. Részint mert ott volt előtte a szíj (klíma :) ) részint mert alul is volt egy csavar, amit csak később láttam meg. Miután eddig eljutottam kicsit kifeszítettem a burkolatot, hogy megnézzem hol fogja a jeladót a csavar hátha nem kell teljesen leszedni. És itt talán abba is hagytam volna, ha a csavar alatt lévő gumi vagy műanyag távtartó nem hullik darabjaira és esik be a kerekek közé. <_<

Persze a generátor feszítése itt nem úgy működik mint a fehérben úgyhogy szenvedtem vagy 2 órát mire levarázsoltam a tárcsákról. Szerencsére a darabokat is sikerült kioperálni alig 1 óra alatt. Úgyhogy holnap becsattogok a csergőbe veszek mindent. :D

Hja boccser! Azon átsiklottam, hogy a csati ovális, nem maga a jeladó. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdésem lenne. Hogy lehet kiszedni a légzsákos kormányoszlopra szerelt gyújtáskapcsoló hengerzár részét, és hogy tudom átrakni a nem lufis kormányoszlopban lévő zár belsejét? Hogy ne kelljen új kulcsokat csináltatnom a kocsihoz.

Át lehet-e egyáltalán? De ezek olyan sosem meg válaszolt kérdések:D

Majd akkor rá jössz mikor csinálod. De am azt hiszem át lehet rakni. Ugyan is a gyújtás kapcsolónak csak a helyzete más (máshogy áll) és elvileg bele kell mennie. De ne vedd kézpénznek:D így rémlik mint ha.

Link to comment
Megosztás:

Át lehet-e egyáltalán? De ezek olyan sosem meg válaszolt kérdések:D

Majd akkor rá jössz mikor csinálod. De am azt hiszem át lehet rakni. Ugyan is a gyújtás kapcsolónak csak a helyzete más (máshogy áll) és elvileg bele kell mennie. De ne vedd kézpénznek:D így rémlik mint ha.

Köszi. Jól mondod, majd menet közben kiderül. :)

Ha más nem, akkor az opelnél veszek egy nyers kulcsot, abba átrakom az immo chipet és a kulcsmásoló lemásolja az eredetiről.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Vissza térve a fogyasztás problémámhoz akkor csak tegnap esete el tűntem. Szóval a benzinszivattyúm az megy állandó jelleggel az nem probléma? látszik hogy a vezetékeknél van valami házi megoldás már. szóval valamit ügyködtek vele.

A benzinpumpa nem közvetlenül kap tápot, hanem egy relén keresztül, központi injektoros mocinál gyujtásra indul úgy 3-4 másodpercre, majd leáll, és csak indítózáskor indul újra. Ha leáll a moci lefulladás, vagy baleset stb. miatt megáll a pumpa is biztonsági okokból. A kocsinak nem lesz baja ha állandóan megy a pumpa, de nem egy biztonságos megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nemrégiben Vásároltam egy f-es astrát és a víz hőfok mutató műszer nem igazán fukcionál. vagy is egyszer mutat valami értéket utána meg semmit.Arra lennék kíváncsi hogy a hőgomba nem jó? vagy csak valami kontak hiba lehet? :)

Mozgasd meg a csatit a szívósor bal oldalán a vezérlés burkolata mögött, egy kábalsarú megy rá, vagy adjál neki kontaktspét, lehet csak oxidos.

Link to comment
Megosztás:

Mozgasd meg a csatit a szívósor bal oldalán a vezérlés burkolata mögött, egy kábalsarú megy rá, vagy adjál neki kontaktspét, lehet csak oxidos.

ezt már megtettem :) igazából úgy van össze kontárkodva az egész hogy van a gyár csúszó saru amibe bele van nyomkodva a hőgomba vezetéke de ezt már megnéztem tisztogattam. De akkor megpróbálom újra saruzni a vezetéket hátha az segít neki.

Link to comment
Megosztás:

ezt már megtettem :) igazából úgy van össze kontárkodva az egész hogy van a gyár csúszó saru amibe bele van nyomkodva a hőgomba vezetéke de ezt már megnéztem tisztogattam. De akkor megpróbálom újra saruzni a vezetéket hátha az segít neki.

Vagy km egység kalibrálást igényel amit 2napja csináltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.