Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ehhez jutottam hozzá, úgy néz ki a dolog, hogy a bal ajtól komfort, a jobb sima.

Akkor nem is lehet másképp bekötni. :) Nem tanítható komfortos. A GYIK-ban az első verzió kell Neked. :D

Ehhez viszont kell felhúzómodul, ha a riasztóval akarod felhúzatni.....

Vagy esetleg nem egy autóból való és a balos taníthatós, a jobbos mezei?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem is lehet másképp bekötni. :) Nem tanítható komfortos. A GYIK-ban az első verzió kell Neked. :D

Ehhez viszont kell felhúzómodul, ha a riasztóval akarod felhúzatni.....

Vagy esetleg nem egy autóból való és a balos taníthatós, a jobbos mezei?

Nem egy autóból van. Igazából a bal oldalit úgy akarom bekötni, hogy működjön simán kapcsolóval, egyelőre a komfort funkciók nélkül.

Viszont 6 pin van a csatlakozón, és így nem tudom 2 vezetékkel mozgatni. Szóval nekem az kéne hogy hogy tudom 2 vezetékkel működtetni.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy autóból van. Igazából a bal oldalit úgy akarom bekötni, hogy működjön simán kapcsolóval, egyelőre a komfort funkciók nélkül.

Viszont 6 pin van a csatlakozón, és így nem tudom 2 vezetékkel mozgatni. Szóval nekem az kéne hogy hogy tudom 2 vezetékkel működtetni.

A 6-ból csak 4 madzag kell

A fix tápot kösd össze a gombok tápjával, vagyis legyen rajta szufla amikor a kapcsolókban égnek a kis lámpák.

Így is müxik, csak elfelejti a programot.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy autóból van. Igazából a bal oldalit úgy akarom bekötni, hogy működjön simán kapcsolóval, egyelőre a komfort funkciók nélkül.

Viszont 6 pin van a csatlakozón, és így nem tudom 2 vezetékkel mozgatni. Szóval nekem az kéne hogy hogy tudom 2 vezetékkel működtetni.

A motoron:

PIN 2 : (Szürke-zöld) elvileg a felfele +12V vezeték

PIN 3: (Kék-piros) vezeték lenne a lefele +12V

PIN 4: (Barna) a test

A kapcsolónál pedig

Szürke-zöld (PIN8) ---> a PIN2 a motoron

Kék-piros (PIN7) ---> a PIN3 a motoron

A barnákat összekötöd és letesteled.

A kapcsolónál a fekete szálat rákötöd a gyújtásra. (Ha jól mondom, akkor a F7 biztosítékra)

Szerintem ez így már működőképes lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

A motoron:

PIN 1 : (Piros-sárga) fix 12V------összekötni a kapcsoló fekete vezetékével)

PIN 2 : (Szürke-zöld) elvileg a felfele +12V vezeték

PIN 3: (Kék-piros) vezeték lenne a lefele +12V

PIN 4: (Barna) a test

A kapcsolónál pedig

Szürke-zöld (PIN8) ---> a PIN2 a motoron

Kék-piros (PIN7) ---> a PIN3 a motoron

A barnákat összekötöd és letesteled.

A kapcsolónál a fekete szálat rákötöd a gyújtásra. (Ha jól mondom, akkor a F7 biztosítékra)

Szerintem ez így már működőképes lesz. :)

Dupla tápos a balosa :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap cseréltem óraegységet és a motornál a km spirált is kikötöttem. Azóta mindig felvillan a hibakódos led. Ma kivillogtattam és 24es hibakód ami sztem jármü sebesség érzékelő.

Azóta megfigyeltem hogy 50el megyek és kb 70-80at mutat az óra, nagyon csal, meg a megtett kmnél is elég sokat számol.

Most hol nézzem vagy mit csináljak, mert sokszor idegesit hogy világit :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap cseréltem óraegységet és a motornál a km spirált is kikötöttem. Azóta mindig felvillan a hibakódos led. Ma kivillogtattam és 24es hibakód ami sztem jármü sebesség érzékelő.

Azóta megfigyeltem hogy 50el megyek és kb 70-80at mutat az óra, nagyon csal, meg a megtett kmnél is elég sokat számol.

Most hol nézzem vagy mit csináljak, mert sokszor idegesit hogy világit :S

Nem húztad le véletlenül az útszakasz jeladónak a csatiját?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap cseréltem óraegységet és a motornál a km spirált is kikötöttem. Azóta mindig felvillan a hibakódos led. Ma kivillogtattam és 24es hibakód ami sztem jármü sebesség érzékelő.

Azóta megfigyeltem hogy 50el megyek és kb 70-80at mutat az óra, nagyon csal, meg a megtett kmnél is elég sokat számol.

Most hol nézzem vagy mit csináljak, mert sokszor idegesit hogy világit :S

Stimmel az óra W száma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap cseréltem óraegységet és a motornál a km spirált is kikötöttem. Azóta mindig felvillan a hibakódos led. Ma kivillogtattam és 24es hibakód ami sztem jármü sebesség érzékelő.

Azóta megfigyeltem hogy 50el megyek és kb 70-80at mutat az óra, nagyon csal, meg a megtett kmnél is elég sokat számol.

Most hol nézzem vagy mit csináljak, mert sokszor idegesit hogy világit :S

Helló!

Ugyanolyan áttételű az új műszeregység mint a régi?

Van rajta egy kis W jelzés az elején is. A hibakód meg attól lehet, hogy rossz lehet az útjeladó. Ha menet közben megnyomod sokáig a rádió kijelzőjén egyszerre mind a két gombot, ki kell írnia, mennyivel mész. Ha a felét írja ki, az nem gond. Itt ha jól tudom, csak az a lényeg, hogy mozgásban van-e az autó, vagy nincs.

Ha ugyan olyan a régi sebességmérő, mint az új, hát tedd bele azt (4 pici csavar fogja hátulról.).

Vannak eltérések még ugyan olyan gyártónál is. Nekem pl kettő VDO órám van, de nem csereszabatosak az útjeladójuk miatt :)

ui:Mire ezt megírtam már ketten válaszoltak, de már csakazértse törlöm ki.

Link to comment
Megosztás:

Km óra tetején van. Van belőle fekete, meg fehér is. Valami téglatest-hasábszerű cucc.

Meddig van skálázva a Fordulatszámmérő? Ha van.

7e a fordulatszám és a W=1083, régin is ugyan ez volt :S

Km óra hátulján volt 2 csatlakozó azokat bedugtam gondolom csak 1 féleképpen lehetett őket, meg a km óra spirált, mást nem dugtam össze

Link to comment
Megosztás:

:D

Már ménelenne?

http://liftesek.hu/auto/kmjelzes.jpg

A dizelnek a ford. mérője nem stimmel, a többi ugyanaz :D

Nem mindegyik diesel műszeregységen van jeladó, bár nem tudom, hogy ez a fordszámmérősőkre is igaz-e.

7e a fordulatszám és a W=1083, régin is ugyan ez volt :S

Km óra hátulján volt 2 csatlakozó azokat bedugtam gondolom csak 1 féleképpen lehetett őket, meg a km óra spirált, mást nem dugtam össze

Hehe, a 1083-as Vectra óraegység, ezért pontatlan, meg gondolom 60-ig van skálázva a tankszintmutató is... :) És mivel A Vectrából volt még karbis is, meg tudtommal a C20NE motornak se mindig kellett a sebességjeladó, így lehet, hogy azon valóban nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegyik diesel műszeregységen van jeladó, bár nem tudom, hogy ez a fordszámmérősőkre is igaz-e.

Hehe, a 1083-as Vectra óraegység, ezért pontatlan, meg gondolom 60-ig van skálázva a tankszintmutató is... :)

De mivel Vectrám van és 60literes a tankom is :D csak idejöttem segítségért, mert itt folyik az élet :D de láthatjátok az aláírásomba is milyen autóm van :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegyik diesel műszeregységen van jeladó, bár nem tudom, hogy ez a fordszámmérősőkre is igaz-e.

Hehe, a 1083-as Vectra óraegység, ezért pontatlan, meg gondolom 60-ig van skálázva a tankszintmutató is... :)

Én eddig csak olyat láttam amiben volt. :D

He-he, neki vekije van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.