Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok a házban, és egy kis segítségre lenne szükségem. Astra 1,7D Caraván közponi zár behalt. Rajz alapján megnéztem a F1és F20 jó de van ott egy vezérlő egység K37 amit nem találok sehol. Hol keressem esetleg egy tipp mi lehet a gond. Jelenség a c. zár sehonnan sem működik. Az ajtoba a csatlakozon nem megy ki feszko.

Köszi előre is.

Ha a központizár vezérlőjére gondolsz, az a jobb első küszöbborítás alatt találod a hangszigetelő anyag mögött.

Link to comment
Megosztás:

A felni jó, de a 185-ös gumik? Minek? a 175 is simán jó! :D Amúgy is (én legalábbis úgytudom) télen jobb a vékonyabb, nem? :D

Persze ha 185-öst tudsz szerezni ócsóért, akkor az is megfelelő! :P

De lehet ez itt egy kis segítség!

Vagy ez lehet még jobb: Felniméretek

Jó kis kitaláció, az biztos! :P ;)

Szívesen, reméleme segít valamelyest rálátni a dolgokra! :D

Köszi szépen.

185ös méretre azért gondoltam, mert a 195/50R15 végképp nagy, most ez van rajta, és nem akartam többet visszalépni. Ez az 1.2es HTP nem egy aszfaltszaggató, bár meglepően jól lehet vele ugrálni városban, de ez inkább a rövid váltójának köszönhető. Viszont hogy 6000-nél leszabályoz, és még hangja sincs... :) :D

De lehet 175/65R14 lesz, eddig nemigen tudtam, hogy ilyen is létezik :D

Hogy legyen benne elektromos is:

Láttam megjön a szomszéd, nem ég az egyik féklámpája, szólok neki, hogy nem ég, hátramegy, megnézi, tényleg nem ég :D :D (de a többi se).

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kiégett a lámpakapcsolóban az izzó, szét lehet szedni kicserélni? Nem akarom addig szétszedni, amíg nem biztos hogy össze is lehet rakni... :)

Perszehogy szét lehet szedni, csak a legfontosabb, hogy kihúzott kapcsolóval legyen, tehát bekapcsolt belső világítással, különben nagyot szívsz a golyók összerakásával.. :D Oldalt fogják pöckök, én késsel oldottam meg a szétszedést... :D Ha mégis sikerül benyomni a kapcsolókart, akkor a rugóból vágj le egy menetet és akkor már összerakható. Így oldottam én meg a problémát... :D

Link to comment
Megosztás:

Perszehogy szét lehet szedni, csak a legfontosabb, hogy kihúzott kapcsolóval legyen, tehát bekapcsolt belső világítással, különben nagyot szívsz a golyók összerakásával.. :) Oldalt fogják pöckök, én késsel oldottam meg a szétszedést... :P Ha mégis sikerül benyomni a kapcsolókart, akkor a rugóból vágj le egy menetet és akkor már összerakható. Így oldottam én meg a problémát... :P

Szóval ilyenek is vannak benne... :D Hiába, mindig tanul az ember :D Thanks!

Szét, csak egy teszkós-zacsin belül csináld :D :D . (komolyan, nem vicc :D )

Uff! Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Hááát, akkor neki se állok- olyan kicsi pákám nincs is... Na majd egyszer egy talin valakit befogok erre a melóra :D

Nem nagy kunszt, pillanatpákával is kiszedhető, mert hosszú vezetékei vannak az izzónak és rá vannak forrasztva egy-egy nagyobbacska réztömbre. :) Az izzó meg egy tokban van rögzítés céljából, amiből kiszedhető. :D

Link to comment
Megosztás:

Perszehogy szét lehet szedni, csak a legfontosabb, hogy kihúzott kapcsolóval legyen, tehát bekapcsolt belső világítással, különben nagyot szívsz a golyók összerakásával.. :) Oldalt fogják pöckök, én késsel oldottam meg a szétszedést... :P Ha mégis sikerül benyomni a kapcsolókart, akkor a rugóból vágj le egy menetet és akkor már összerakható. Így oldottam én meg a problémát... :D

Szét, csak egy teszkós-zacsin belül csináld :D :D . (komolyan, nem vicc :D )

Hát az maga az agyhalál, azt a két háromszög alakú érintkezőt sem egyszerű visszajátszani a helyére, de ha szétugrik akkor 2 óra őrület. A végén sikerült visszaraknom, de akkor már az asztal alatt ültem, és a szék lábát haraptam idegességemben. :D :P Mondjuk aztán beledeztem.

Gyári izzós:

PA070019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A ledet már a mozgó részre tettem:

P1250005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kellett rá szemellenző, hogy ne legyen átvilágítás a másik két okinra. Mondjuk elég erős, látszik a tökürben , de engem nem zavar. Időnként letörnek a "légkábelei" a ledről, vagy az ellenállatról.

Hááát, akkor neki se állok- olyan kicsi pákám nincs is... Na majd egyszer egy talin valakit befogok erre a melóra :D

Nem fogsz találni rá embert. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát az maga az agyhalál, azt a két háromszög alakú érintkezőt sem egyszerű visszajátszani a helyére, de ha szétugrik akkor 2 óra őrület. A végén sikerült visszaraknom, de akkor már az asztal alatt ültem, és a szék lábát haraptam idegességemben. :) :D Mondjuk aztán beledeztem.

...

Kellett rá szemellenző, hogy ne legyen átvilágítás a másik két okinra. Mondjuk elég erős, látszik a tökürben , de engem nem zavar. Időnként letörnek a "légkábelei" a ledről, vagy az ellenállatról.

Nem fogsz találni rá embert. :D

Nem a tükörben látszik, hanem a szélvédőn, tee. :D

Amúgy jah, azt ki is hagytam, hogy az érintkezők visszapakolása sem egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Ma felújítottuk a generátort, két csapágy, a csúszógyűrűk és a feszstabilizátor cserélődött ki, így végre 14,3V-ot tölt alapjáraton az eddigi 13,8-cal szemben. Emellett még este bepakolok egy Exide akksit 54Ah, 520A indítóárammal. Ezzel a villanyos dolgok lepipálva. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma felújítottuk a generátort, két csapágy, a csúszógyűrűk és a feszstabilizátor cserélődött ki, így végre 14,3V-ot tölt alapjáraton az eddigi 13,8-cal szemben. Emellett még este bepakolok egy Exide akksit 54Ah, 520A indítóárammal. Ezzel a villanyos dolgok lepipálva. :)

Ugyehogymegmondtam! :D Bosch generátornak 14,3-14,4V-tal kell töltenie alapjáraton és nem emelt fordulatnál. :D Ahogy az enyém is. :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kiégett a lámpakapcsolóban az izzó, szét lehet szedni kicserélni? Nem akarom addig szétszedni, amíg nem biztos hogy össze is lehet rakni... :)

:D :D :P

Rossz emlékek idéződtek fel bennem! :D :D :D

:P :D :P

Ha nem sikerül jól, és elugranak a golyók, akkor szívsz vele simán pár órát, és szerintem foglaltass ágyat a pszichiátriára is, hidd el szükség lesz rá... ;) :D ;)

Nekem már ezért megérte donort venni, mindkettőben jó ez a kis világítás (1-et már cseréltem is - hidd el azt könnyebb egybe cserélni, és a lelkem is nyúgodtabb maradt! :D )

Link to comment
Megosztás:

Helló srácok!

Olyan kérdésem van, hogy a komfort elektronikás ablakemelőt (6 vezetékes) be tudom úgy kötni hogy csak egy +12V és test áll rendelkezése kapcsolón keresztül? (pl. mint a nem komfortot)

Be lehet így is kötni, de akkor mi értelme a komfortnak? Minden leállítás után újra kell tanítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.