Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem ha az izzók jók, akkor valamelyik vezeték megadta magát.

Akkor a vészvillogó is szenvedne, de az elvileg múkodik.

Az izzók jók!!!!!!!!!!!!!!!!

Aki ért hozzá,az írjon már!!!!!!!!!!!!

ty!

Nem tudsz valakitől kölcsönbe kunyizni egy fényváltókart, meg egy indexrelét próbára? :) Szerintem ezekkel lesz a gebac :D Egyéb funkciói jók a karnak? (refi, fénykürt) :D

(nyugivanmámepifpuf :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet-e légzsák hibajelet házilag kiütni? Egyszer kapott gyújtást úgy hogy nem volt rádugva a kormánylégzsák, és bennmaradt. Az önteszt indításkor OK, kialszik, aztán folyamatosan világít megint... Előre is köszi.

Tudtommal csak Tech műszerrel lehet kiütni.

A relé jó!

Azt mondták,hogy a vonóhorog miatt nincs,és hogy valami két szálat össze kell kötni!

Nem lehet, hogy a vonóhorog visszajelzője régebben ilyen utólagos dobozkával volt megoldva, amit lehet kapni autósboltban, és az lett kivéve onnan? Mert akkor azt a két vezetéket kell összekötni, ami ahhoz az utólagos visszajelzőhöz ment, és nem a testre megy (tudtommal egy testvezeték is megy ezekhez).

Egyébként mozgasd meg az elakadásjelző kapcsolót, az tud ilyen érdekes dolgokat produkálni, ha halódik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A generátorom csapágyas lett és sajnos a szénkefék is cserések, csak azt nem tudom hogy a generátor végében levő tűgőrgőt kicseréljem-e?

Mit javasoltok?

Előre is köszi a segítséget!

Ha nem kotyog, nem zörög, nincs baja, én hagynám. Mondjuk attól függ mennyibe kerül, ha nem vészes, akkor legalább letudtad ezt is . :)

Link to comment
Megosztás:

.......

Kérdés ha riasztóval és 6-os pinnel zárom az ablakokat akkor is működik a becsípés védelem? Mert akkor lehet szívás belőle ha nem egyszerre érnek fel az ablakok.

Erre sajnos oda kell figyelni, mert ez gyárilag ilyen. Már tervbe vettem a kifocizását, de nem volt rá még időm. :D

Ha be van tanítva az ablak, akkor elég neki egy "+" jel elvileg és felmegy a jel nélkül is utána már magától. (Én mondjuk raktam be a kapcsolókhoz diódákat egyenirányítás miatt, hogy ha nyomom a gombot a modulba elhúzó vezetékeire ne tudjon áram kerülni.)

Ha megnézed a rajzot amit mutattál, a modul úgy van kitalálva, hogy a "fel" vezetékét meg kell szakítani és sorbakötni a modul 2 hozzátartozó vezetékét. Egy relé van benne, aminek a bontó érintkezőin megy keresztül a "fel" jel, és ha a modul beindul, ez a relé kapcsol +12V-ot a jel vezetékre a záró érintkezőn keresztül, közben elbontja a gomb felöli ágat. Úgy is jó ahogy bekötötted, csak szigeteld le egyenként a nem használt vezetékeket. :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Tegnap az egyik fényszóróba babráltam az égőt, de nem is ez a lényeg hanem hogy lezárom a kocsit riasztóval akkor csak a bal oldalán villannak az indexek. Azt hittem a jobb oldalán egyik égő meghalt és azért de az index és a háromszög villogó az működik rendesene. Azon kívül hogy a riasztónál kéne keresnem a hibát azt mégis hol? márhogy a motortér vagy az utastérbe biztosítékok? merre hol lehet bekötve a riasztó hogy villanjanak az indexek? Talán olyan nagy baj nincs mert tegnap este pl jó lett az összes index lezárva de reggelre sajna megint csak a bal oldalon villogtak. Valami ötlet vagy hogy merre kellene keresni a kábelt ami lehet csak kontakthibás? :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Tegnap az egyik fényszóróba babráltam az égőt, de nem is ez a lényeg hanem hogy lezárom a kocsit riasztóval akkor csak a bal oldalán villannak az indexek. Azt hittem a jobb oldalán egyik égő meghalt és azért de az index és a háromszög villogó az működik rendesene. Azon kívül hogy a riasztónál kéne keresnem a hibát azt mégis hol? márhogy a motortér vagy az utastérbe biztosítékok? merre hol lehet bekötve a riasztó hogy villanjanak az indexek? Talán olyan nagy baj nincs mert tegnap este pl jó lett az összes index lezárva de reggelre sajna megint csak a bal oldalon villogtak. Valami ötlet vagy hogy merre kellene keresni a kábelt ami lehet csak kontakthibás? :)

Legjobb esetben a bal küszöb mögött találod meg a rákötést a motorháztető nyitókarja alatt, ahol van kettő darab nagy sorkapocs. Ehhez ki kell szerelned a teljes belső műanyag küszöböt és remélhetőleg megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

Legjobb esetben a bal küszöb mögött találod meg a rákötést a motorháztető nyitókarja alatt, ahol van kettő darab nagy sorkapocs. Ehhez ki kell szerelned a teljes belső műanyag küszöböt és remélhetőleg megtalálod.

Oké köszi, remélem sikerül. lehet a tegnapi futóműállításon ahogy megemelték izélődött el.

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézed a rajzot amit mutattál, a modul úgy van kitalálva, hogy a "fel" vezetékét meg kell szakítani és sorbakötni a modul 2 hozzátartozó vezetékét. Egy relé van benne, aminek a bontó érintkezőin megy keresztül a "fel" jel, és ha a modul beindul, ez a relé kapcsol +12V-ot a jel vezetékre a záró érintkezőn keresztül, közben elbontja a gomb felöli ágat. Úgy is jó ahogy bekötötted, csak szigeteld le egyenként a nem használt vezetékeket. :)

Nincs nem használt vezeték. Ki van szedve a csatlakozóból. :D

Link to comment
Megosztás:

Legjobb esetben a bal küszöb mögött találod meg a rákötést a motorháztető nyitókarja alatt, ahol van kettő darab nagy sorkapocs. Ehhez ki kell szerelned a teljes belső műanyag küszöböt és remélhetőleg megtalálod.

Nahh alrébb kellett állnom az autóval most meg midegyik index villan, vagy lehet be van ázva vagy párásodva? de muszáj lesz belenéznem nehogy egyszer majd lezárom és magától később kinyílik.

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatok elektromos ablak utólagos beépítésével kapcsolatban.

Nagynehezen sikerült minden szükséges alkatrészt beszereznem, tegnap délután erőtvettem magamon, és nekiálltam a bal első ajtónak.

Lekerült a kárpit, majd lehuztam a harmonikakábelt. Nem hittem el amit látok. A kábel csatlakozója keresztben átfúrva 6-os fúróval, és átvezetve rajta a központizár összes vezetéke. (mind a 4 ajtóban így) Elkezdtem nyomozni hogy hogy is van ez a dolog, a zár betápját meg sem találtam, de az biztos hogy a biztosítéktáblát nagyívben elkerülte vele az a bizonyos tenyeres-talpas szerelő mester... :)

Az általam vett ajtókábelköteg így használhatatlan, és ha nekiállnék kicserélni a harmonikákat, akkor füzhetném újra a központit is.

Továbbá gondoltam rá, hogy bizti tábláról viszek 12V-ot az ajtókba, hamár úgyis meggyalázták, sajnos nem jártam sikerrel, mivel a vezetékek olyan feszesre lettek fűzve, hogy a bizti tábla ki sem jön a helyéről.

Javaslat: Aki ilyenre adja a fejét, előtte járjon utána, hogy az autója fel van-e készítve az elektromos ablakra, illetve ellenőrizze a harmonikakábeleket.

Én pedig mint szenvedő alany, várom az ötleteket, tippeket a dolog megvalósítására. :D

Üdv.

Del.

Link to comment
Megosztás:

Ne a biztitáblától vidd a 12V ot, hanem a küszöbtakaró műanyag alatti sorkapocsból.

Tehát a bal ajtóba kell:

-12V

-fel vezeték (ez a jobb ajtó miatt kell,hogy tudd húzni fel le)

-le vezeték - || -

-gyújtás 12V (szintén a sorkapocsból)

-test (ezt szerintem le lehet testelni az ajtóban is)

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatok elektromos ablak utólagos beépítésével kapcsolatban.

Nagynehezen sikerült minden szükséges alkatrészt beszereznem, tegnap délután erőtvettem magamon, és nekiálltam a bal első ajtónak.

Lekerült a kárpit, majd lehuztam a harmonikakábelt. Nem hittem el amit látok. A kábel csatlakozója keresztben átfúrva 6-os fúróval, és átvezetve rajta a központizár összes vezetéke. (mind a 4 ajtóban így) Elkezdtem nyomozni hogy hogy is van ez a dolog, a zár betápját meg sem találtam, de az biztos hogy a biztosítéktáblát nagyívben elkerülte vele az a bizonyos tenyeres-talpas szerelő mester... :D

Az általam vett ajtókábelköteg így használhatatlan, és ha nekiállnék kicserélni a harmonikákat, akkor füzhetném újra a központit is.

Továbbá gondoltam rá, hogy bizti tábláról viszek 12V-ot az ajtókba, hamár úgyis meggyalázták, sajnos nem jártam sikerrel, mivel a vezetékek olyan feszesre lettek fűzve, hogy a bizti tábla ki sem jön a helyéről.

Javaslat: Aki ilyenre adja a fejét, előtte járjon utána, hogy az autója fel van-e készítve az elektromos ablakra, illetve ellenőrizze a harmonikakábeleket.

Én pedig mint szenvedő alany, várom az ötleteket, tippeket a dolog megvalósítására. :D

Üdv.

Del.

Oh!!!! Csak nem így jártál te is??? :)

Simán meg lehet így is csinálni, iktass be lengőbiztosítékot, és kész! :D

Kis képfelhozatal az én projektemről: Képek. (5 oldalon keresztül)

Ha kicsit konyítassz hozzá, akkor max egy napos munka lightosan! :D

Link to comment
Megosztás:

Apró érdekességet vettem észre az Isuzu astrámon:

- gyári központizáras, és úgy akartam bezárni, ahogy az enyémet is szoktam (ami utólagos). Na most : lenyomtam a bal első ajtón (nyitott állapotban) a piros lezáró gombot, lezárt mindent annak rendje módja szerint, de amikor becsaptam az ajtót, akkor kinyílott az összes zár. :D

Apró figyelmesség, hogy ne tudd az autóban hagyni a kulcsot! :)

Link to comment
Megosztás:

Apró érdekességet vettem észre az Isuzu astrámon:

- gyári központizáras, és úgy akartam bezárni, ahogy az enyémet is szoktam (ami utólagos). Na most : lenyomtam a bal első ajtón (nyitott állapotban) a piros lezáró gombot, lezárt mindent annak rendje módja szerint, de amikor becsaptam az ajtót, akkor kinyílott az összes zár. :D

Apró figyelmesség, hogy ne tudd az autóban hagyni a kulcsot! :)

Igen. Elvileg ha finoman csukod be az ajtót, úgy hogy a kilincset nem húzod fel becsukásnál. Akkor nyitva hagyja az ajtókat.

Enyém is ilyen.:D

Link to comment
Megosztás:

Apró érdekességet vettem észre az Isuzu astrámon:

- gyári központizáras, és úgy akartam bezárni, ahogy az enyémet is szoktam (ami utólagos). Na most : lenyomtam a bal első ajtón (nyitott állapotban) a piros lezáró gombot, lezárt mindent annak rendje módja szerint, de amikor becsaptam az ajtót, akkor kinyílott az összes zár. :D

Apró figyelmesség, hogy ne tudd az autóban hagyni a kulcsot! :)

Elmondjam, enyém hogy szokott megtréfálni?

Kétféleképp lehet bezárni a kulcsot:

Vagy lenyomod a gombot, becsapod az ajtót, és zárvamarad minden, vagy ami sokkal trükkösebb:

Nyitva van egy ajtó, bezárod riasztó gombjával, de rájössz hogy mégse, kinyitod (szintén riasztóval), ajtót becsukod (nincs bezárva!), két perc múlva hallod, hogy kattan a zár, mivel nem érzékelt ajtónyitást :D.

Fábián meg aztat csinálja az el. ablak, hogy van rajta ilyen légterelő, és attól ugye nehezebben megy a vége.

Ha úgy húzom meg a gombot, hogy magától húzza fel teljesen, akkor felmegy, aztán érez egy becsípődést, és visszaindul :D

Jut eszembe, neked van egy Fábiád, ha jól rémlik. Téli kerekek kellenének, úgy tudom, 6*14es jó rá, 5*100as körrel, ET43. 185/60R14et tervezünk rá venni. Szerinted megfelelne? Azért nem tudom pontosan a felniméretet, mert most 15ös van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Elmondjam, enyém hogy szokott megtréfálni?

Kétféleképp lehet bezárni a kulcsot:

Vagy lenyomod a gombot, becsapod az ajtót, és zárvamarad minden, vagy ami sokkal trükkösebb:

Nyitva van egy ajtó, bezárod riasztó gombjával, de rájössz hogy mégse, kinyitod (szintén riasztóval), ajtót becsukod (nincs bezárva!), két perc múlva hallod, hogy kattan a zár, mivel nem érzékelt ajtónyitást :D.

Fábián meg aztat csinálja az el. ablak, hogy van rajta ilyen légterelő, és attól ugye nehezebben megy a vége.

Ha úgy húzom meg a gombot, hogy magától húzza fel teljesen, akkor felmegy, aztán érez egy becsípődést, és visszaindul :D

Jut eszembe, neked van egy Fábiád, ha jól rémlik. Téli kerekek kellenének, úgy tudom, 6*14es jó rá, 5*100as körrel, ET43. 185/60R14et tervezünk rá venni. Szerinted megfelelne? Azért nem tudom pontosan a felniméretet, mert most 15ös van rajta.

A felni jó, de a 185-ös gumik? Minek? a 175 is simán jó! :D Amúgy is (én legalábbis úgytudom) télen jobb a vékonyabb, nem? :)

Persze ha 185-öst tudsz szerezni ócsóért, akkor az is megfelelő! :P

De lehet ez itt egy kis segítség!

Vagy ez lehet még jobb: Felniméretek

Igen. Elvileg ha finoman csukod be az ajtót, úgy hogy a kilincset nem húzod fel becsukásnál. Akkor nyitva hagyja az ajtókat.

Enyém is ilyen.:D

Jó kis kitaláció, az biztos! :D :D

Igen, pontosan így jártam :P

Köszi a képeket, már most sokat segített!

Del.

Szívesen, reméleme segít valamelyest rálátni a dolgokra! ;)

Link to comment
Megosztás:

Apró érdekességet vettem észre az Isuzu astrámon:

- gyári központizáras, és úgy akartam bezárni, ahogy az enyémet is szoktam (ami utólagos). Na most : lenyomtam a bal első ajtón (nyitott állapotban) a piros lezáró gombot, lezárt mindent annak rendje módja szerint, de amikor becsaptam az ajtót, akkor kinyílott az összes zár. :D

Apró figyelmesség, hogy ne tudd az autóban hagyni a kulcsot! :)

Probléma nélkül ki lehet iktatni. Felhúzott külső kilinccsel csukd be az ajtót. Máris élvezheted a saját autó-feltörés élményét :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a házban, és egy kis segítségre lenne szükségem. Astra 1,7D Caraván közponi zár behalt. Rajz alapján megnéztem a F1és F20 jó de van ott egy vezérlő egység K37 amit nem találok sehol. Hol keressem esetleg egy tipp mi lehet a gond. Jelenség a c. zár sehonnan sem működik. Az ajtoba a csatlakozon nem megy ki feszko.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.