Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudom. Meg hogy sötétbe elég zavaró a fénye. Erre írtam neked hogy ellenállás, vagy potméter. A led kijelzője elé. És akkor tudnád szabályozni a fényerejét. Mert gondolom a kijelző állandó feszültséget kap. És nem 14,4V-ról megy.

A ledenek szerintem nem nagyon lehet szabályozni a fényerejét, legalábbis a ledesített műszeregység csak egészen kis mértékben halványodik.

Link to comment
Megosztás:

Csak ugye az állandóan be van dugva, mindíg mutatja a feszültséget, látni pölö mennyire esik vissza indítózáskor, stb. lehet kérek a Mikitől, vagy a Jézustól. :D

Az enyém is állandóan be vót dugva, és láttam rajta mindent. Egy régi szivargyújtó töltőt kiheréltem, fölforrintottam a drótok végére két banándugót, és hibátlanul be lehet dugni a multiméterbe. Anyagköltség: előkotortam a fiók aljából, plusz a villany amit a páka megevett :D

Ahhoz pici ez. :D

Tegyél a kijelzőre egy sötétítő fólia darabot :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ezek nem az ECU hibakódjai, nem az nyafog.

TID ERROR CODES:

F12 – Autodiagnostic start

F81 – Low SDA signal

F82 - Low SCL signal

F83 - Low MRQ signal

F84 - High SDA signal

F85 - High SCL signal

F86 - High MRQ signal

F87 – Shortcircuit, signals SDA y SCL

F88 – Shortcircuit, signals SDA y MRQ

F89 – Shortcircuit, signals SCL y MRQ

F91 - Signals SDA and SCL exchanged

F92 - Signals MRQ and SCL exchanged

F93 – Radio headunit internal error

F94 – Uncapable to detect radio headunit

F95 – Communication failure: TID-Radio headunit

F96 - Signals MRQ and SDA exchanged

F169 – Outside temp sensor error: low signal

F171 – Outside temp sensor failure: high signal

:)

Link to comment
Megosztás:

Tehát akármilyen rádiót rakhatnák bele egyikkel sem tud kommunikálni csak a gyárival?

Vagy ami astra kompatibilis. Tehát az SC202, CAR300, Car400 CDR500 és 600-asakkal kommunikálna rendesen és írná a kijelzőre a rádiók RDS szövegét, vagy a frekvenciát ennek hiányában. Most dátumot sem ír ki, ugye?

Nőt,kocsit,sört soha nem adunk még kölcsön sem!

Tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a "Nyer" szó? :)

Link to comment
Megosztás:

Vagy ami astra kompatibilis. Tehát az SC202, CAR300, Car400 CDR500 és 600-asakkal kommunikálna rendesen és írná a kijelzőre a rádiók RDS szövegét, vagy a frekvenciát ennek hiányában. Most dátumot sem ír ki, ugye?

Tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a "Nyer" szó? :)

Azt ki kell hogy írja így is nem?

Link to comment
Megosztás:

Ha így nem tecc akkor szedd ki a piros-szürke zsinór pinjét a csatlakozóból, és akkor lesz fix dátumod, bekapcsolt-kikapcsolt rádióval is :) :D

Már megszoktam, jó ez nekem így, de köszi a tippet, ha egyszer késztetést érzek, hogy megcsináljam, már tudom hogy kell.

Most az zavar, hogy a ledes műszeregységtől nagyon elüt a középkonzol gyári színe :D

Meg hogy megint töltőn van az akksi, mert ma reggel megint nem indult :D

Igaz utóbbi pár hétben volt kínozva bőven, és töltődni se nagyon tudott a rövid utaktól.

Link to comment
Megosztás:

Vagy ami astra kompatibilis. Tehát az SC202, CAR300, Car400 CDR500 és 600-asakkal kommunikálna rendesen és írná a kijelzőre a rádiók RDS szövegét, vagy a frekvenciát ennek hiányában. Most dátumot sem ír ki, ugye?

Tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a "Nyer" szó? :)

A dátumot kirja meg az időt is de mást nem, de amúgy még milyen infokat irna még ki ha kompatibilis lenne?

Link to comment
Megosztás:

A dátumot kirja meg az időt is de mást nem, de amúgy még milyen infokat irna még ki ha kompatibilis lenne?

A rádióállomások RDS-ét vagy ha ilyet nem sugároz a rádióadó vagy ki van kapcsolva a funkció a rádión, akkor a frekvenciát írná ki helyette. Nameg a kódbeírást is ott látni és egyéb infókat is a beállítás során (sebességfüggő hangerőszabályzás mértékét például).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.