Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy néz ki meghalt az akkumulátorom ma reggelre.

Kapocsfeszültség, kb. 9 Volt. Ingadozó.

Már a múlt héten észrevettem, feltünően meleg volt a teteje.

A testet leszedve, és áramot mérve 165 mA. Ez betudható szerintem a riasztónak.

Lehetséges a fenékszárlat ?

Akkor az már cellazárlatos és kuka.

Amikor áramot mérted nem volt véletlen nyitva valamelyik ajtó és égett a beltér/csomagtér világítás? Ha a biztiket kihuzogatod le lehet szűkiteni a kört, hogy merre fogy az amper ^_^

Link to comment
Megosztás:

Akkor az már cellazárlatos és kuka.

Amikor áramot mérted nem volt véletlen nyitva valamelyik ajtó és égett a beltér/csomagtér világítás? Ha a biztiket kihuzogatod le lehet szűkiteni a kört, hogy merre fogy az amper ^_^

Ja-ja engem is megcopatott a bekapcsolódó kijelző a méréskor. Kinyomtam egyből visszaesett pár századra a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja engem is megcopatott a bekapcsolódó kijelző a méréskor. Kinyomtam egyből visszaesett pár századra a fogyasztás.

Az ajtók zárva voltak. Az eszembe jutott, mert először első méréskor tényleg nyitva maradt a hátsó ajtó.

Aztán valamikor utána nyomkodtam a rádiót, hogy bekapocsol-e, de se kép, se hang.

Olyankor a kijelző is bekapcsolna.

Nem sokkal később jött egy ember, bebikáztuk az autót, majd elmentem akkut venni.

Onnan kezdve töltött már annyit a generátor, hogy rendesen indult az autó. Kb. 40 km-t mentem vele a városban.

Az újat még nem raktam be, kíváncsi vagyok, reggelre milyen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki ledezett már gyári rádiót, küldhetne nekem rajzot. Hogy melyik a pozitív negatív láb, és hogy mennyi a feszültség az égőkön.

koszi

Ledek vannak benne gyárilag és meg van jelölve a nyákon, hogy melyik-melyik oldal. A ledbe belenézve oldalról a kisebbik rész a pozitív és a nagy rész a negatív, aztán összehasonlítod a nyákon lévő jelzéssel, hogy melyik oldalt jelölik, aztán kiszórod a régi ledeket és be az újat.

Link to comment
Megosztás:

Vagy vesz gyári bontottat 4ért, ha beszarik vesz még egyet 4ért, és még mindig ugyan ott lesz ahol Te. :D

Nem volt szerencsém a bontottat sem, vettem azt is, beraktam a gépbe, ment vele 2 napig, aztán haza kellett húzni. Visszaraktam a kínait, nézegettem a bontottat, semmi baja, tökéletesen működik. ^_^ Nem értem miért állt meg a kocsiban. :D Lehet velem van a baj. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem volt szerencsém a bontottat sem, vettem azt is, beraktam a gépbe, ment vele 2 napig, aztán haza kellett húzni. Visszaraktam a kínait, nézegettem a bontottat, semmi baja, tökéletesen működik. ^_^ Nem értem miért állt meg a kocsiban. :D Lehet velem van a baj. :D

Ez eddig sem volt kérdéses. :D

Link to comment
Megosztás:

Ledek vannak benne gyárilag és meg van jelölve a nyákon, hogy melyik-melyik oldal. A ledbe belenézve oldalról a kisebbik rész a pozitív és a nagy rész a negatív, aztán összehasonlítod a nyákon lévő jelzéssel, hogy melyik oldalt jelölik, aztán kiszórod a régi ledeket és be az újat.

Nekem izzók. Majdnem olyan mint a rizsszem izzó, csak talán picivel kisebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.