Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Erősen bendix gyanús ugyanis hidegben nehezen rántja ki -ez egy alapos pucolással és utána átkenéssel orvosolható.. :D

Én is erre tippelek. Ha nem induláskor kocogatásra behúz, akkor meg tuti.

Mennyit jelent az hogy egy w1102 es km óraegység delco vagy vdo márkájú? Ettöl még az útszakaszjeladó egyforma nem?

Két gyártó terméke, fel lehet cserélni őket, de ha pölö a régi órád akarod átrakni a megtett kilóméter miatt a másik műszeregységbe az csak faragás után fog menni. Az útjeladós em cserélhető, én is váltottam, és hamis értéket mér, bár ettől még a kocsi tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Én is erre tippelek. Ha nem induláskor kocogatásra behúz, akkor meg tuti.

Két gyártó terméke, fel lehet cserélni őket, de ha pölö a régi órád akarod átrakni a megtett kilóméter miatt a másik műszeregységbe az csak faragás után fog menni. Az útjeladós em cserélhető, én is váltottam, és hamis értéket mér, bár ettől még a kocsi tökéletesen működik.

Eredetileg W1102 es, Delco, normál (nem fordsz mérős) volt a kocsiban. Ezt cseréltem ki egy ugyanilyen "W" számú fordsz mérősre aminek vdo a márkája. Ezért kérdeztem ezt, hogy a vdo és a delco között van e valami működsbeli különbség a jeladók között. A bc miatt lenne ez fontos hogy 16665 ös legyen. A megtett km nem érdekes, mert írom egy papiron a km állást.

Link to comment
Megosztás:

Eredetileg W1102 es, Delco, normál (nem fordsz mérős) volt a kocsiban. Ezt cseréltem ki egy ugyanilyen "W" számú fordsz mérősre aminek vdo a márkája. Ezért kérdeztem ezt, hogy a vdo és a delco között van e valami működsbeli különbség a jeladók között. A bc miatt lenne ez fontos hogy 16665 ös legyen. A megtett km nem érdekes, mert írom egy papiron a km állást.

Szerintem van, mert a régi órámmal rendesen működött, az fordulatszámmérőssel egy fix. számot mutatott bármennyivel menem, asszem 27Km/órát, most hogy összecseréltem a jeladókat meg fele annyit mér mint amennyivel megyek.

Link to comment
Megosztás:

Eredetileg W1102 es, Delco, normál (nem fordsz mérős) volt a kocsiban. Ezt cseréltem ki egy ugyanilyen "W" számú fordsz mérősre aminek vdo a márkája. Ezért kérdeztem ezt, hogy a vdo és a delco között van e valami működsbeli különbség a jeladók között. A bc miatt lenne ez fontos hogy 16665 ös legyen. A megtett km nem érdekes, mert írom egy papiron a km állást.

mennyiért vetted?:wacko: :D a km er órát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene nekem. Van egy 1996-os astra f caravan TD kocsi. Az adagoló szelepétől megy egy kábel az izzítási idő reléhez és ugyanaz a kábel megy egy zöld henger alakú csokiba a bal kerékdob oldalán. Ez a kábel másodszor füstöl el. Ha direktre kötöm a szelepet akkor semmi gond csak úgy tudom leállítani ha leveszem a kábelt az aksiról. Ha kicserélem az eredeti kábelt akkor kb 2 hét után felizzik. A kérdés, hogy hova megy a másik vége a kábelnek és hol lehet zárlatos, továbbá mi az a zöld csoki szerűség. Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene nekem. Van egy 1996-os astra f caravan TD kocsi. Az adagoló szelepétől megy egy kábel az izzítási idő reléhez és ugyanaz a kábel megy egy zöld henger alakú csokiba a bal kerékdob oldalán. Ez a kábel másodszor füstöl el. Ha direktre kötöm a szelepet akkor semmi gond csak úgy tudom leállítani ha leveszem a kábelt az aksiról. Ha kicserélem az eredeti kábelt akkor kb 2 hét után felizzik. A kérdés, hogy hova megy a másik vége a kábelnek és hol lehet zárlatos, továbbá mi az a zöld csoki szerűség. Köszönettel.

Milyen? :wacko:

Mert van 2 féle! :D (DTL vagy ISUZU)

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Ma kicseréltem de nem tudom meddig tart. Most műkszik. Nesze neked az ember egyszer vesz öreg kocsit és egy hónap alatt ötször szereltem :D

Csomó gondom van vele. Nem megy a belső levegő keringető, előtétellenállást kell cserélni, hátsóablak öblítés nem megy, szélvédőt újra kell ragasztani, légrugó mellé fúj.stb.

Link to comment
Megosztás:

De megy mint akit segberúgtak és elnyeli a jövő hetet is a háta :wacko:

hát igen ez ijen enyémnekis van baja enyém 97es fastra kerek hátulja van ráadásul rendörségi volt szegény autó mitkapott a rendörbácsiktol biztosan nem ugybántak vele mint én :wacko: :wacko: :D

az a jó ha tudsz menni vhová ha kel cucc igen elég drága sajnos de csak azért mert magán bonto és ugy adja ahogy ö gondolja

pl vettem váltóra bört mégváltó kartis adott hozzá 1000ft é persze amikor megkérdeztem az órát egyböl 15ezer hát mondom netenis 5-6ezreké leeht venni de mivolt abban 15ezer nemtok rájönni demár m1 vettem netröl :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki meghalt az akkumulátorom ma reggelre.

Kapocsfeszültség, kb. 9 Volt. Ingadozó.

Már a múlt héten észrevettem, feltünően meleg volt a teteje.

A testet leszedve, és áramot mérve 165 mA. Ez betudható szerintem a riasztónak.

Lehetséges a fenékszárlat ?

Az kicsit sok. Nem világított vmi lámpa, esetleg a DID/TID kijelző, miután levetted az akksisarut?

Lehet fenékzárlat a hiba oka. Folyadékszinteket néztél a cellákban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.