Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyanítom, hogy kapcsoló cserés, mivel ugyanazon áramkörről kapja a villanyt a fénykürt része, ahonnan a tompított kapcsoló is. 80A-s maxi biztosítékra van direktbe kötve, de kétlem hogy az kiment volna (fél autó nem működne és nem a motorra gondolok).

Nálam is ez volt. Rájöttem, hogy utángyártott kapcsolók voltak, amik így meghaltak 1-2 éven belül, így szereztem gyári bontottat és mint az álom. Finomabban is kapcsol... :)

Nekem érzésre "keményebb" lett az új. Lövésem nincs hogy milyen, apu szerválta valahonnan, de új volt az tuti. Használtam pártízezer km-t, és megszoktam. Aztán megvette a Zafirát, kipróbáltam, és azok a kapcsolók... :) Háát... mintha egy tányér főzelékben kavargatnám a bajuszkapcsolót :D Tök "nyúlós-elmászós-lötyögős" az enyémhez képest, és nehezebben is kattan be a helyére. Az enyém az azóta is patent :D

Link to comment
Megosztás:

Viszed is szerelőhöz ;) :lol:

alap, nem akarok elbacarintani benne valamit :D :D Vagy fater megcsinálja :D Ő tudja mi hol van, mit hogy kell, mi miért van. Csak lassan 10 éves a családba van az autó

Affene. :) :D

Na, jó napom van, soroljad! ;) :)

óó he.. :D ez így nem megy.. :D

na jó nem Offolok tovább ;)

Link to comment
Megosztás:

Csavarozd a bódéhoz :) :D

Amúgy nekem bevezetékezte az előző gazdi. Mondjuk gyanítottam, mert ki volt fúrva fent a takaró. Vettem tecsósat felragasztottam az üvegre, bekötöttem, örültem, aztán kint a napon 10 percel később már akábelen lógott. :) :D Ugyhogy át lett furva a takaró, és átmenőcsavarral van fent. De vagy kell egy gyári, mondjuk az nem tetszik, meg ritka is, vagy ezt kell mobilizálnom, mert 2 évente le kell vennem. Azért nem szólhatnak, ha nyilvánvalóan ott a helye, meg van ott pölö egy jack aljzat nem?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem bevezetékezte az előző gazdi. Mondjuk gyanítottam, mert ki volt fúrva fent a takaró. Vettem tecsósat felragasztottam az üvegre, bekötöttem, örültem, aztán kint a napon 10 percel később már akábelen lógott. :) :) Ugyhogy át lett furva a takaró, és átmenőcsavarral van fent. De vagy kell egy gyári, mondjuk az nem tetszik, meg ritka is, vagy ezt kell mobilizálnom, mert 2 évente le kell vennem. Azért nem szólhatnak, ha nyilvánvalóan ott a helye, meg van ott pölö egy jack aljzat nem?

Plug&Play féklámpa :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem bevezetékezte az előző gazdi. Mondjuk gyanítottam, mert ki volt fúrva fent a takaró. Vettem tecsósat felragasztottam az üvegre, bekötöttem, örültem, aztán kint a napon 10 percel később már akábelen lógott. :) :) Ugyhogy át lett furva a takaró, és átmenőcsavarral van fent. De vagy kell egy gyári, mondjuk az nem tetszik, meg ritka is, vagy ezt kell mobilizálnom, mert 2 évente le kell vennem. Azért nem szólhatnak, ha nyilvánvalóan ott a helye, meg van ott pölö egy jack aljzat nem?

Nekem a vizsgán szóltak a tecsós pótféklámpáért.

Asszonta a gyerek, hogy ha leszerelem átmegy. "Leszereltem" nagy nehezen, [átment] szerencsére volt nálam torx kulcs a burkolathoz, hogy mégse a látható helyen vágjam el a kábelt.

Nagyon nehezen jött le az üvegről, pedig már majd két éve rajta volt. Nekem nem akart leesni. Igaz, én a felragasztás előtt sebbenzinnel megtisztítottam az üveget.

Aztán következő nap már újra világított a helyén. Most se esik le, pedig csak kétoldalas ragasztóval van fent. Majd a vizsga előtt lekapom.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A fénykürtproblémámra nincs valakinek tippje?

Nincs fénykürt. Indexkapcsoló látszólag rendben. A tompítottat és a fényszórót is rendesen működteti.

Nincs valami reléje? Ha igen, akkor merre?

Előre is kösz.

Nincs relézve.

Gyanítom, hogy kapcsoló cserés, mivel ugyanazon áramkörről kapja a villanyt a fénykürt része, ahonnan a tompított kapcsoló is. 80A-s maxi biztosítékra van direktbe kötve, de kétlem hogy az kiment volna (fél autó nem működne és nem a motorra gondolok).
Link to comment
Megosztás:

Hello!

A fénykürtproblémámra nincs valakinek tippje?

Nincs fénykürt. Indexkapcsoló látszólag rendben. A tompítottat és a fényszórót is rendesen működteti.

Nincs valami reléje? Ha igen, akkor merre?

Előre is kösz.

Vagy szétszeded a kart és megnézed az érintkezőket vagy bontóban veszel egy kart és cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A fénykürtproblémámra nincs valakinek tippje?

Nincs fénykürt. Indexkapcsoló látszólag rendben. A tompítottat és a fényszórót is rendesen működteti.

Nincs valami reléje? Ha igen, akkor merre?

Előre is kösz.

Nekem is volt már ilyen.

Szétszedtem, megtakarítottam az érintkezőket, és utána ment rendesen! (mondjuk az összerakásnál volt egy harc :) rendesen felidegeltem magam.. :D :D De már másodjára könnyebben menne. :)

Bontóban 2-3000 Ft-ért vágják hozzád! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt már ilyen.

Szétszedtem, megtakarítottam az érintkezőket, és utána ment rendesen! (mondjuk az összerakásnál volt egy harc :) rendesen felidegeltem magam.. :D :D De már másodjára könnyebben menne. :)

Bontóban 2-3000 Ft-ért vágják hozzád! :D

Én is szétszedtem, meg befújtam kontakt tisztítóval is. Lehet, hogy nem tökéletesen raktam össze.

Az a lényeg, hogy akkor sem bizti, sem relé, hanem kapcsoló.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Belso vilagitas, 132. fejezet.

(Azert leirom, ha mar ennyit szivok vele, hatha valakinek meg jol jon majd ez az info.)

A "utaster vilagitas" fold oldala (szurke) lemegy a bal kuszobhoz, onnan at a jobb kuszob ala az ulesek alatt/elott, majd

hatra kanyarodik (egyetlen szurke hatrafele, talan a jobb hatso ajto nyitaserzekelo kapcsolojahoz megy (?), ha ennek ket madzagja van, nem emlekszem).

Az egesz egy zsinor, semmi csati sehol kozben (hacsak nem a kezifek alatt...).

Ez az elso szakasza a fold oldalnak. Ha itt van szakadas (ahogy nekem), akkor semmire sem reagal

a belso vilagitas (egyik ajto sem, tompitott gomb kihuzasara sem). Sot a riaszto sem fog megszolalni

(laser line), ha kinyitod az ajtot.

Az en esetemben itt van szakadas. Szakszeruen, tuvel megszurva a jobb koszob alatt a szurket, es osszekotve a belso

vilagitas fold oldaval direkten, minden zsir. Csak kenyelmetlen ott gugolni a kocsi mellett.

Szoval mar alig van szovet a femvazon, de folytatom kell a vesest a kezifek fele, hogy megtalaljam a

szakadast. (Kizartnak tartom, hogy egy ilyen zsinorr elszakadjon, hacsak egy mokus el nem ragta.)

Az a tervem, hogy leasok a kezifeknel, es kell hogy legyen ott valami csatlakozas. Szedte mar le valaki ezt

a kezifekes resz burkolatot (nem tom mi neve)?

Link to comment
Megosztás:

Belso vilagitas, 132. fejezet.

(Azert leirom, ha mar ennyit szivok vele, hatha valakinek meg jol jon majd ez az info.)

A "utaster vilagitas" fold oldala (szurke) lemegy a bal kuszobhoz, onnan at a jobb kuszob ala az ulesek alatt/elott, majd

hatra kanyarodik (egyetlen szurke hatrafele, talan a jobb hatso ajto nyitaserzekelo kapcsolojahoz megy (?), ha ennek ket madzagja van, nem emlekszem).

Az egesz egy zsinor, semmi csati sehol kozben (hacsak nem a kezifek alatt...).

Ez az elso szakasza a fold oldalnak. Ha itt van szakadas (ahogy nekem), akkor semmire sem reagal

a belso vilagitas (egyik ajto sem, tompitott gomb kihuzasara sem). Sot a riaszto sem fog megszolalni

(laser line), ha kinyitod az ajtot.

Az en esetemben itt van szakadas. Szakszeruen, tuvel megszurva a jobb koszob alatt a szurket, es osszekotve a belso

vilagitas fold oldaval direkten, minden zsir. Csak kenyelmetlen ott gugolni a kocsi mellett.

Szoval mar alig van szovet a femvazon, de folytatom kell a vesest a kezifek fele, hogy megtalaljam a

szakadast. (Kizartnak tartom, hogy egy ilyen zsinorr elszakadjon, hacsak egy mokus el nem ragta.)

Az a tervem, hogy leasok a kezifeknel, es kell hogy legyen ott valami csatlakozas. Szedte mar le valaki ezt

a kezifekes resz burkolatot (nem tom mi neve)?

Ma cseréltem azt a "kézifékesrészburkolatot" :D Hátsó hamutartót fölfelé kihúzod (csavar van alatta) Középső kis tálkát felpattintod (2 csavar-egy az alját fogja a bódéhoz, egy pedig a kézifék szoknya keretét a műanyaghoz. Aztán pedig elöl a lábtérben látható helyen 2 oldalt 1-1 csavar. A váltószoknyát, kézifékszoknyát fel lehet pattintani és úgy egyszerűbb alálesni. Amúgy amit ott találhatsz az a kézifék kapcsolója, a légzsák "agya" (ha van lufid) Illetve az ülésfűtés kapcsolói (ha van) Szerintem nem találsz ott semmit ami az ajtónyitás érzékeléssel, vagy a belső világítással összefügg :)

szerk.:

Jah, és a gugolás helyett tudom ajánlani a "gumiszőnyeget fejjel lefelé a kocsi mellé tenni, és ráülni" módszert :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ma cseréltem azt a "kézifékesrészburkolatot" :D Hátsó hamutartót fölfelé kihúzod (csavar van alatta) Középső kis tálkát felpattintod (2 csavar-egy az alját fogja a bódéhoz, egy pedig a kézifék szoknya keretét a műanyaghoz. Aztán pedig elöl a lábtérben látható helyen 2 oldalt 1-1 csavar. A váltószoknyát, kézifékszoknyát fel lehet pattintani és úgy egyszerűbb alálesni. Amúgy amit ott találhatsz az a kézifék kapcsolója, a légzsák "agya" (ha van lufid) Illetve az ülésfűtés kapcsolói (ha van) Szerintem nem találsz ott semmit ami az ajtónyitás érzékeléssel, vagy a belső világítással összefügg :)

szerk.:

Jah, és a gugolás helyett tudom ajánlani a "gumiszőnyeget fejjel lefelé a kocsi mellé tenni, és ráülni" módszert :D :)

Koszi az infot! Ezek szerint nincs ertelme a kozepso reszt tonkretennem.

Ma reggel megneztem, hogy hogy ferhetnek hozza a

az ulesek alatti "kabelcsatornahoz". Hat nem tunik egyszerunek. Az also szoros karpitra ra van csavarozva az ules, raadasul bemegy a

kézifékesrészburkolat ala is, ahol, ugy erzem, meg van fogatva (rangatasra rosszul reagal).

Marpedig ha nem szedem fel a szort, nem tudom felszedni azt a gumis szart, ami alatt van a "csatotna".

(Az osszes zsinor ossze van fogva szigszalaggal, igy nem tudok egy szalat kihuzni, es mivel nem cso, nem tudok ujat berakni).

A csalad eddig meg elnezte, hogy kabelek kozott kell utazniuk, de neheztelni fognak, ha nem lesznek ulesek...

A raulos modszert kiprobalom legkozelebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.